Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 sedan] Odnowa lakieru i uzupełnianie braków.

jotung
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Ełk

[B4 sedan] Odnowa lakieru i uzupełnianie braków.

Post autor: jotung » 31 lip 2008, 08:38

Pytanie: jak najlepiej doprowadzić stary lakier samochodu do przyzwoitego stanu biorąc pod uwagę że samochód stał sporo czasu i słońce zrobiło swoje? Poza tym jest troche braków typu: Otarcia, rysy do blachy, różne odcienie koloru( czerwieni ) na różnych częściach karoserii, a to wszystko mimo iż samochód nie był rozbity a jego najpoważniejszą stłuczką było otarcie na parkingu???
Z góry dzięki za informacje w jaki sposób to naprawić i jakich środków użyć:-)
MotoManiak:P

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 31 lip 2008, 08:54

raczej kompletne malowanie i gruby wydatek :-/ - też mam parę rys co mnie bardzo drażnią :evil:
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Brick

Post autor: Brick » 31 lip 2008, 10:05

Skąd inne odcienie koloru jak nie był po wypadku, a tylko otarcie na parkingu ?
Na zmatowiały lakier - polerowanie.
Na otarcia, duże rysy i inne odcienie to niestety malowanie.

Jeżeli rysy nie są duże i głębokie to można je delikatnie pędzelkiem zamalować a potem pastą polerską wyrównać z resztą lakieru. Ja tak u siebie robiłem.
Jeżeli nie jest to na środku maski tylko gdzieś w dolnych częściach to właściwie nie widać tych zaprawek.

Problem jest z dobraniem koloru, ja mam czarny i idealnie podszedł mi lakier do paznokci firmy inglot ;) W lakierach do paznokci jest spory wybór kolorów, tylko oczywiście nie z perłowych.
Takie zaprawki to kosmetyka, jeżeli sama blacha jest podrapana (ocynk) to nie zabezpieczy to przed korozją.

Malowanie to wydatek rzędu 300-500 zł za element.

jotung
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Ełk

Post autor: jotung » 31 lip 2008, 10:42

Różne odcienie koloru biorą się stąd , że zderzaki a karoseria zrobione są z innych materiałów. Poza tym samochód dużo stał na słońcu i pod gołym niebem, w nierównomiernie nasłonecznionym miejscu, no i oczywiście wpływ warunków atmosferycznych, i stąd wzieły się te różne odcienie:(. Jego poprzedni właściciel nie dbał o wygląd zewnętrzny, tylko o stan techniczny.
Dzięki za rady:)
MotoManiak:P

Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: pafko » 31 lip 2008, 14:03

Polecam preperaty firmy CARVALET. Polerka pastą średnio- i drobnoziarnistą,a na koniec mleczko.Do dostania na alledrogo.Na próbę spróbowałem zatrzeć pastą drobnoziarnistą zarysowania na drzwiach i pod klamką /lakier srebrny metalik/.Efekt...?Zarąbisty :-D Pod koniec sierpnia /po urlopie/ będę polerować autko razem z kolegą /tysz ma audika/.Jak zdrówko pozwoli,to zrobię relację z postępu prac :lol:

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 31 lip 2008, 15:42

Papier ścierny na wodę 2500 + pasta G3 + polerka mechaniczna i nic więcej nie trzeba by odświeżyć zmatowiały lakier.

noorbi

Post autor: noorbi » 31 lip 2008, 21:37

AUDI_A6 pisze:Papier ścierny na wodę 2500 + pasta G3 + polerka mechaniczna i nic więcej nie trzeba by odświeżyć zmatowiały lakier.
dokładnie :!:

Na rysy także pomoże. Niestety te najbardziej głębokie oraz te do blachy trzeba pomalować :-/

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 31 lip 2008, 22:58

jeżeli był by tylko zmatowiały lakier to polerka pomorze ale przy głębokich rysach trzeba niestety szpachlować i malować cały element :-/

ace
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 21 maja 2008, 18:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ace » 01 sie 2008, 17:14

Proponuję zrobić poprawki u lakiernika i polerka całego auta powinna poprawić wygląd autka <ok>

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 03 sie 2008, 11:53

Troszke z innej beczki ale może jednak ... Oddałem autko do lakiernika, mialem do naprawy tylne nadkole. Po odebraniu samochodu z warsztatu zauwazyłem ze kolor nowo pomalowanego elementu jest ciemniejszy od oryginalnego. Nie jestem expertem w tych sprawach ale uwazam ze kolor powinien byc taki sam. Nr. lakieru spisywał z kartki ktora znajduje sie z tylu gdzie kolo zapasowe.
Jak myślicie składać reklamacje czy to tak ma być ???

Pozdrawiam i sory za podpiecie sie pod temat.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 sie 2008, 19:01

jeśli dorobił lakier taki jak z kartki to ma prawo być ciemniejszy.lakier po kilku latach blednie i to normalna rzecz.jak nie dobrał komputerowo do takiego odcieniu jaki masz teraz to bedzie ciemniejszy...kumpel jak dorabiał lakier do ibizy oddał do zakładu gdzie dorabiają lakier klapke od wlewu paliwa i po dwuch dniach dlai mu identyczny lakier jak na tej klapce załadowany w sprey...

noorbi

Post autor: noorbi » 03 sie 2008, 22:40

szkodnik pisze:Jak myślicie składać reklamacje czy to tak ma być ???
powinien dobrać lakier z auta, nie z kartki, teraz możesz tylko zrobić polerkę reszty auta to odcienie wyrównają się.

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 04 sie 2008, 13:28

noorbi jakim cudem się zrównają jak autko ma 15 lat to lakier już ma znaczącą różnicę w odcieniu między tym co było jak fabryka pomalowała a tym co jest teraz. moim zdaniem ciężko będzie teraz zrobić aby kolory się zrównały :-(
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

noorbi

Post autor: noorbi » 04 sie 2008, 13:33

misiek440, przede wszystkim zależy jaki to kolor. Po polerce mechanicznej stary, zmatowiały lakier odzyska sporo blasku i będzie bardziej podobny do tego nowego.
To jedyne wyjście aby doprowadzić auto do normalnego wyglądu.

I wcale nie powiedziałem że na pewno wyjdzie jak trzeba, to zależy od tego jak bardzo zmatowiały i wyblaknięty jest stary lakier. Nie mówiłem że będzie łatwo.

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 04 sie 2008, 21:36

noorbi pisze:
szkodnik pisze:Jak myślicie składać reklamacje czy to tak ma być ???
powinien dobrać lakier z auta, nie z kartki, teraz możesz tylko zrobić polerkę reszty auta to odcienie wyrównają się.
W sumie wasze wypowiedzi pokrywaja sie z wypowiedziami moich znajomych!!!
jednak pytanko!!! Jakich preparatów użyć aby odzyskać zbliżoną barwe starego lakieru???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga