Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CABRIO] problem z dachem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bujukris
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2007, 23:12
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[CABRIO] problem z dachem

Post autor: bujukris » 19 maja 2007, 21:59

Witam. Potzrebuję pomocy w kwestii otwierania dachu w cabrio. Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą do odblokowania dachu w celu otwarcia służy taki ogumowany przycisk umieszczony na belce przy lewych drzwiach. Niestety po naciśnięciu tego przycisku nic się nie dzieje i nie słychać "pstryk" kiedy odblokowuje się klapa schowka dachu. Proszę o poradę jak to naprawić. Moje podejrzenia kieruje na urwany kabelek tylko jak się do niego dostać. Proszę o jakieś sugestie, ewentualnie schematy lub wytłumaczenie mi zasady działania. Na razie dach otwieram odchylając klapkę z boku i naciskając śubokrętem na zatrzask i zwalniam go mechanicznie. Dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony 20 maja 2007, 21:57 przez bujukris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 20 maja 2007, 14:03

sprawdz czy dobrze ci funkjonuje zamek i czujnik zamlniecia klapy tylnej (bagaznika) bo gdy nie jest on domkniety to klapy od dachu nie da sie otworzyc

Awatar użytkownika
bujukris
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2007, 23:12
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: bujukris » 20 maja 2007, 21:34

Dzięki, już coś właśnie takiego wyczytałem na forum cabrio. Pojeździłem sobie trochę weekend, na doln sląsku była piekna pogoda ale na razie nie bujam się za szybko bo mam opony do wymiany. Już mam nowe fotki , wrzucę je niedługo na forum.

zietek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 01 lip 2007, 15:58
Lokalizacja: Radom

Post autor: zietek » 08 lip 2007, 23:24

i jak z ta klapa na guzik?? naprawiles to?? bo mam ten sam problem

Leon

Post autor: Leon » 16 lut 2008, 03:40

ja mam podobny problem :/

Awatar użytkownika
Marcin501
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marcin501 » 03 mar 2008, 20:44

Witam
Jak to wyszło?? Naprawione?
Ja mam ten sam problem widze że to sie troche psuje... Jak możecie to napiszcie od czego zależy otwarcie tej klapy, słyszałem ze trzeba ręczny zaciągnąć, ja mam automat to domyślam sie że musi być na "P", i widze ze jeszcze dochodzi czujnik bagarznika, ale co jeszcze? Silnik odpalony, czy tylko zapłon, a moze bez zapłonu itp. Pomoże mi to bardzo.

A jeszcze bardziej by mi sie przydał schemat działania tego mechanizmu, bo zrobił mi kumpel pod inny przełącznik, oddzielny dołozyliśmy do bagażnika i przeciągneliśmy swoją oddzielną instalacje, ale docelowo chce zeby to działało jak z fabryki, ale nie mam żadnego schematu, ale wiem ze to chyba nie takie proste, bo nie działa to normalnie jak sie da tylko prąd na otwarcie siłowników, potrzeba później jeszcze odwrócić biegun i dać na odwrót żeby zamknąć siłowniki bo bez tego nie dały sie zamknąć. I tak zrobiliśmy za pomocą przełącznika od elektrycznych szyb. Ale jak pisałem chciałbym naprawić fabryke i potrzebuje schematu. Albo może ktoś z Was to wszystko opanował :?:
Będę wdzieczny za pomoc
pozdr

Leon

Post autor: Leon » 03 mar 2008, 23:18

ja jeszcze nie naprawilem ale u mnie to chyba jest wina walnietego przelacznika zaplonu. Nie mam czasu go naprawic i narazie "Landryne" odpalam przez ominięcie tego przekaznika.

[ Dodano: 2008-03-03, 23:19 ]
ale schemat jak najbardziej by sie przydał :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga