Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Rdza progów/tylnych nadkoli.

ODPOWIEDZ
Rudpavv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2014, 18:41

[B4 2.6 ABC] Rdza progów/tylnych nadkoli.

Post autor: Rudpavv » 23 sie 2017, 22:06

Ostatnio wziąłem się za zabezpieczenie antykorozyjne mojej B4, bo widziałem że zrobił się rdzawy nalot w nadkolach. Biorę szczotke drucianą na szlifierce i zdzieram fabryczną konserwacje w miejscach rdzy i co się okazało?

Okazało się że mam dziurawy prawy próg przy tylnym kole oraz kawałek nadkola. Rdza się pojawiła od środka. Musiały się zapchać odpływy albo coś... Do drugiego progu dzisiaj zajrzałem przez zaślepkę do konserwacji i też już troche bierze. Mogę to jedynie zalać porządnie środkiem woskowym do konserwacji i czekać aż się zrobi dziura.

Każdy kto ma B4 Avanta niech idzie i odkręci plastiki z tylnych nadkoli i niech zajrzy przez zaślepki do wnętrza progów. :)

Jeśli ktoś chce pisać coś w stylu, że auto było bite i źle poskładane niech sobie odpuści... Mój egzemplarz nie miał najmniejszej stłuczki nielicząc lekkiego puknięcia w hak jadąc w korku.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 23 sie 2017, 22:21

Sporo widziałem A80 muszę powiedzieć że roczniki 91/92 sa mniej zżarte lub mniej rudy niż 94-95 ciekawe tylko czemu początek produkcji były lepsze.

Rudpavv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2014, 18:41

Post autor: Rudpavv » 23 sie 2017, 22:32

No ja mam 2 B4Q jedna jest z 93 i ta w której mam dziurawy próg jest z 94. I co ciekawe w B4 z 94 mam te takie plastikowe odpływy które pewnie się zapchały co spowodowało zbieranie się w nich wody i rdzę to w B4 z 93 tego nie ma. I ogólnie ta starsza o rok B4 jest mniej zardzewiała od spodu.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 23 sie 2017, 23:13

Przednie podłożnice porównaj, moja z 91 robiłem cabriolet z 91 teraz mam cupete z 92 nie widać punktów korozji, kolega ma avanta z 95r na podłużnicach widać, na pewno nie jest przyczyna silnika i zmęczeniem materiałów. Dziwnym trafem przednie nadkola nowsze mają zgniłe nawet na wylot a starsze zero rdzy myślałem czy tu moze być problem z plastikowymi nadkolami że ociera rant i ta rdza ale przecież starsze mają te same.

Rudpavv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2014, 18:41

Post autor: Rudpavv » 23 sie 2017, 23:38

Moich podłużnic jeszcze mega dokładnie nie oglądałem ale spod maski i z nadkoli przednich nie widać, żeby rdzewiały. Tak czy siak troche się zawiodłem, bo mam plany dla tego samochodu. Nic z tego nie wyjdzie jeśli buda się rozpadnie. Tej zimy raczej sobie odpuszczę upalanie quattro i dokładnie każdy zakamarek zakonserwuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga