Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 AVANT] uszczelka tylnej szyby

ODPOWIEDZ
Ibanez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:30
Lokalizacja: Sosnowiec

[B4 AVANT] uszczelka tylnej szyby

Post autor: Ibanez » 23 wrz 2008, 19:31

Witajcie! Poszukuję uszczelki to szyby w klapie bagażnika. Słyszałem, że do B4 Avant obecnie można kupić jedynie orginalną uszczelkę zwulkanizowaną z szybą. Nie ma samych uszczelek pasujących do tego modelu. Czy jest to prawda czy tylko sprzedawcy są w błędzie? Proszę o odpowiedź i podpowiedź.

AdamE

Post autor: AdamE » 23 wrz 2008, 20:13

niestety nie są w błędzie, tylko ASO albo szroty...

Ibanez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ibanez » 23 wrz 2008, 20:32

To pięknie. Taka szyba z uszczelką kosztuje 1200zł. Znajomy blacharz dosztukował uszczelkę z A4. Jednak nie wygląda to zbyt estetycznie. Gdybym wiedział wczesniej, to nie wycinał bym tej szyby, ale musiałem to zrobić, ponieważ spod uszczelki w okolicy wycieraczki zaczeła wyłazić cholerna rdza. Teraz nie ma rdzy i jest piękny lakier, ale ta sztukowana uszczelka mnie dobija. Wiem, że ona faktycznie zbyt dużo nie uszczelnia. Jednak jej walory estetyczne oryginalnej z chromowanymi rogami są nie do zastąpienia. Może ktoś z was juz wycinał szybe i miał ten sam problem i ewentualnie jak go rozwiązał?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 23 wrz 2008, 23:30

Mnie, za niedługo również czeka wycinanie tej szyby, z podobnego powodu, czyli wielkiego purchla. Z tym, że ja będę ją wycinał razem z uszczelką. Uszczelki zwulkanizowane ze szybami, trzeba ratować. Nie jest to łatwe niestety, ale wykonalne. Co do Twojego problemu, to możesz kupić w metrażu uszczelkę do przedniej szyby i z niej odtworzyć tylną. Nie jest ona identyczna jak ta na tylnej szybie, ale bardzo podobna i na pewno nie będzie problemu, z wkomponowaniem w nią tych chromowanych naroży. Ale co, będziesz ponownie wycinał tą szybę? Bo bez tego, nie uda Ci się założyć tej nowej uszczelki.

Ibanez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ibanez » 25 wrz 2008, 10:40

Napewno nie będę wycinał znowu tej szyby. Niech zostanie jak jest. Trudno. Ja nie wiedziałem o tej nietypowej sprawie uszczelki. Nie wiedział tego również znajomy blacharz. Dopiero po fakcie obudziliśmy sie z ręką w nocniku i trzeba bylo kombinować. Jestem ciekaw czy uda Ci sie wyciąć szybę razem z uszczelką. Ja myślę, że jest to mozliwe, ale trzeba o tym wiedzieć wsześniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga