Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 90B3]zacieki na lakierze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

[audi 90B3]zacieki na lakierze

Post autor: pandamix » 20 kwie 2009, 21:27

Witam ,w piątek miałem nie miły incydent ,ponieważ pojechałem na myjnie ręczną umyć przed weekendem audiczke :-P i załamanie totalne po tym jak samochód wysechł ,takie jak by się zacieki porobiły na całym samochodzie ,lakier z czerwonego błyszczącego zrobił się matowy jak by stal 20 lat pod drzewem ,i widać było zacieki, na początku myślałem ze to kamień z wody ale jednak nie ,wiec zajeżdżam najpierw do lakiernika a lakiernik na to że to chemia i okazało się że to Dimer płyn do mycia tirów ,felg itd. ,wiec od razu pojechałem na tamta myjnie i kazałem pastować samochodu tempem jak doradził lakiernik ,częściowo zacieki zeszły ale na tylnej klapie wraz widać , nawet pasta g3 tego nie wzięła ,po tempie to tak jak by się chowają zacieki i powrócił blask...dzisiaj próbowałem woskiem koloryzującym i dalej widać ,poradźcie co robić i jak postąpić w sprawie lakieru jak i tych pracowników z myjni...
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 20 kwie 2009, 21:32

Kolego jeśli pojechali to Dimerem (kolego mi to do mycia felg polecił- mówił że usuwa cały syf1 ) to z lakierem może być kiepsko :-? A takie pastowanie tempem daje tylko chwilowe efekty i zacieki wrócą.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 kwie 2009, 21:35

z tym polerowaniem lakieru, to bym uważał, bo za każdym razem ścierana jest jakaś jego warstwa. poza tym jeśli kolesie nie potrafią myć, to polerować tempem czy G3 też mym im nie dał z obawy żeby jeszcze lakieru nie przypalili do kompletu :evil:
pandamix pisze:ak postąpić w sprawie lakieru jak i tych pracowników z myjni...
podstawić im furę i kazać przywrócić do poprzedniego stanu. pierwsze słyszę, żeby ktoś Dimerem mył lakier :shock:

czy wcześniej używałeś past koloryzujących? może oni poprostu zmyli tym dimerem wszsytkie warstwy pasty i ujrzałeś prawdziwy kolor lakieru? :roll:

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 20 kwie 2009, 21:36

to w takim razie moge sie kłocic i żadac pieniedzy na malowanie elementów?jak tak to jak wywalczyc to?Dimmer jest dobrym płynem ale jednocześnie jak ktos nie umiejetnie sie obsługuje to tak wychodzi...aluminium to potrafi przezrec po dłuzszym czasie


Samochód jak kupiłem to zrobiłem u lakiernika polerke mechaniczna a po tem wosk twardy na zime a co 2,3 mycie wosk f1 carnauba,lakier mialem ładny,kto widział ten wie,zreszta wystarczy spojrzec na mój profil

jest taka sprawa że mieszkam w małym miescie a ta myjnie jest na cpnie i ludzie mnie tam znaja,a na dodatek jest tam wulkanizacja a z kolesiem troche gadałem i znał mnie wcześniej
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2009, 21:40 przez pandamix, łącznie zmieniany 2 razy.
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 kwie 2009, 21:37

domyślam się, że nie masz żadnego dowodu na to, że to oni Ci to zrobili i w razie czego mogą się wszystkiego wyprzeć :-/

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 20 kwie 2009, 21:41

Może się okazać, że trzeba będzie lakierować :roll:
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 kwie 2009, 21:42

teoretycznie, to sprawa wygląda tak, że jeśli ktoś wykonuje jakąś usługę zawodowo, to w pełni odpowiada za szkody wynikłe z tego tytułu (tak mówi kodeks cywilny).

poza tym, Ty jako klient masz niby więcej praw niż przedsiębiorca, który świadczy Ci usługę. więcej praw masz w tym sensie, że w razie czego ciężar dowodu powinien spoczywać na nim.
tyle teoria. niestety nie wiem jak wygląda praktyka w tej kwestii ale domyślam się, że jeśli się jest upartym i walczy się o swoje, to coś tam można wywalczyć.

W każdym razie na pewno jakaś ekspertyza byłaby w stanie wykazać, że lakier mógł zostać uszkodzony zbyt mocno stężonym Dimerem działającym na lakier - dzięki temu miałbyś podstawę do tego żeby im zarzucić, że nie zgodnie z zaleceniem producenta użyli tego środka świadcząc przy tym usługę płatną (środek raczej nie jest do mycia karoserii lakierowanych).

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 20 kwie 2009, 21:45

jak tak to jak wywalczyc u nich to?jutro zajade i bede starał sie gadac z szefem ich wszystkich,ale nie wiem na czym obstawac,przeciez jak to wyjdzie na całym samochodzie to ja sie załamie...jeszcze jutro sprawdze w ten sposób że zajade na inna myjnie zeby mi umyli samochód i zobacze co bedzie sie działo

Nawet ten człowiek od wulkanizacji był świadkiem,ten co mył to zachowywał sie jak z pod budki z piwem i pierwszy dzien był w pracy :( ja jestem upartym człowiem i bedziemy sie jutro ostro bronic wraz z audiczka o jej wyglad zewnetrzny,przyjme wszelkie propozycje
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 kwie 2009, 21:51

audiczka super zadbana, a tak ją potraktowali :evil:
ustalmy pewne fakty
1) kiedy było owe mycie?
2) masz świadków albo jakiś paragon?
3) pisałeś coś, że oni polerowali Ci auto potem. przyznali, że to ich wina? kazali sobie płacić za to polerowanie?

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 20 kwie 2009, 21:59

Owe mycie było w piatek dokładnie 17.04.09 paragonu nie mam a jedyny świadek co byl ze mna tak jak by zewnatrz wyjechał do Danii
Polerowali mi za darmo i nawet grosza nie zapłaciłem i sie nawet nie domagdali
Przyznał sie facet ze to jego wina i że wie dokładnie jak audiczka wygladała wcześniej
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 kwie 2009, 22:11

Generalnie, to powinni Ci przywrócić do stanu sprzed tego feralnego mycia, a jeśli to będzie niemożliwe, to Ci to zrekompensować np. finansowo, bo przecież usługa była wykonywana zawodowo przez firmę i odpłatnie.
Najpierw próbuj załatwić sprawę polubownie. Wez kogoś na świadka i jedźcie jutro gadać z szefem tej myjni. Może Ci się uda go przycisnąć. Jeśli nie, to pozostaje sąd.
Możesz jeszcze skorzystać z pomocy rzecznika praw konsumentów, którego to rzecznika znajdziesz w swoim starostwie powiatowym.

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 20 kwie 2009, 22:17

Dzieki śliczne grze jutro czuje bede mial nerwowy dzien,zobaczymy co z tego wyjdzie,napewno tego nie zostawie o tak o...cała audiczka ładna a tyłeczek brzydki...
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 21 kwie 2009, 23:03

w ostateczności weź papier wodny 1200 i z wodą gdzieś w mniej widocznym miejscu sprawdź jak zadziała jak będzie lepiej to na koniec polerka mechaniczna dokładna i powinno pomóc .Ciężko coś doradzić więcej jak się tego nie widzi .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga