Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] zaluzja w grilu??

Artipb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2007, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Artipb » 17 kwie 2007, 17:43

[quote="PABLO"]U mnie wygląda to tak.

I dlatego nie wiem, czy warto ruszać - patrząc na prześwit między kratkami grilla w zestawieniu ze śmieciami na naszych drogach ( kamienie, odpryski szkła, piach, kurz syf i dziadostwo innego rodzaju) byłbym pełen obaw o chłodnicę klimy.

A z tym krytym grillem naprawdę nic się nie dzieje - żadnego przegrzewania i innych negatywnych spraw.Nie wykluczam jednak, że to może być patent tylko na użytek aut w dieslu, ewentualnie tylko przy klimie.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 17 kwie 2007, 17:49

Ja dopiero zauważyłem to że można zdjąć jak mi nagrzewnica się roszczelnila. Bez tej przysłonki jest całkiem inna temperatura. Wtedy mi się przegrzewał i nie wiedziałem co jest grane. Teraz jest ok. Na trasie temp. trzyma się na 70 stopniach. Jedynie to muchy usuwałem z chłodnicy :mrgreen:

marols
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2007, 12:10

Post autor: marols » 17 kwie 2007, 18:00

u mnie wersja bez klimy też jest osłonka i mam problemy raczej z zagrzaniem silnika niż przegrzewaniem (ale chyba w 1z to normalne, ponieważ innego logicznego wytłumaczenia nie ma, że silnik długo się rozgrzewa jeżeli jest sprawny termostat)

Domin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Domin » 17 kwie 2007, 22:44

Cześć! Czytając ten temat z ciekawosci sprawdziłem jak to wygląda u mnie... No i w mojej B4 1Z również jest zasłonka na grilu....Pomimo owej silnik nie przegrzewa się. Zobaczymy jak to będzie wygladało w upalne dni. Pozdrawiam!

andrzej1

Post autor: andrzej1 » 18 kwie 2007, 00:26

no to już nie wiem czy słusznie to usunąłem. Ale jak na razie nie widzę różnicy w zagrzewaniu silnika - przebiega to chyba tak samo. Czyli wszystko dobrze. A temperaturę na trasie mam około 88 stopni , a przedtem zawsze miałem 92-95.
Jeśli będzie trzeba to na zimę się założy. Klimy nie mam więc wg mojej opinii muchy kusz nie zaszkodzą głównej chłodnicy (chyba Audi nie produkowało w tym modelu nadzwyczaj delikatnej, na warunki atmosferyczne, chłodnicy?)

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 18 kwie 2007, 11:37

witam państwa. u mnie też jest taka zasłonka w TDI i śmiem twirdzić, że w tym silniku to już tak fabryka dawała. wiadomo, że dieselki się trudniej nagrzewają. zresztą zwróćcie uwagę, że kratki w zderzaku w TDI też są inne (pełniejsze) niż w benzynie. pozatym wykonanie całości nie wygląda raczej na żadne rezanko.
Pablo, więc może u ciebie był wymieniony grill po jakiejś stłuczce i ktoś kupił akurat od TDI, bo w żadnym innym beznyniaku nie widziałem tego.
pozdrawiam

Artipb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2007, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Artipb » 18 kwie 2007, 18:50

PABLO pisze:Ja dopiero zauważyłem to że można zdjąć jak mi nagrzewnica się roszczelnila. Bez tej przysłonki jest całkiem inna temperatura. Wtedy mi się przegrzewał i nie wiedziałem co jest grane. Teraz jest ok. Na trasie temp. trzyma się na 70 stopniach. Jedynie to muchy usuwałem z chłodnicy :mrgreen:
No to jak masz na trasie 70 stopni, to masz problem i to nie z przysłonką, tylko z termostatem co najmniej. Temperatura pracy silnika na trasie ma byc nieco poniżej 90 C, a 70 oznacza permanentne niedogrzanie silnika.

Od paru dni mam to zboczenie i oglądam grille - wynik - TDI mają przysłonkę, a benzynka nie ma. Więc w TDI IMHO przysłonka ma być i nie trza psuć :-)

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 18 kwie 2007, 20:59

PawelG pisze:Pablo, więc może u ciebie był wymieniony grill po jakiejś stłuczce i ktoś kupił akurat od TDI, bo w żadnym innym beznyniaku nie widziałem tego.
Gril jest w 100% oryginalny. Tak się zastanawiam, bo ta przysłonka była u mnie przyklejona taśmą klejącą. Może ktoś sobie dołożył ten element. Sam już nie wiem

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 18 kwie 2007, 23:44

PABLO pisze:Gril jest w 100% oryginalny. Tak się zastanawiam, bo ta przysłonka była u mnie przyklejona taśmą klejącą. Może ktoś sobie dołożył ten element. Sam już nie wiem
teraz przyjżałem się temu co piszesz i mogę powiedzieć tak: w TDI jestem prawie przekonany, że to fabryczne (jest elegancko przykręcone, żadnej rzeźby, zresztą w każym jakie widziałem jest, no chyba że był dzwon i po nim już nie dano).
A u Ciebie może poprzedni właściciel dołożył sobie coś takiego, bo teraz po zdjęciu jeśli masz temp. 70, to stanowczo za mało. (i to pewnie było przyczyną tej "modyfikacji"), spróbuj przełożyć od kogoś czujnik temp. i sprawdź, czy będzie wskazywał też tak nisko.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 19 kwie 2007, 07:50

A co może spowodować taka temperatura? Bo według mnie jest dobra. Silnik dobrze się chłodzi i się nie przegrzewa a z tym miałem problem jak jeździłem z przysłonką. Czy taka temperatura może mieć wpływ na spalanie?

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 19 kwie 2007, 09:28

Jeżeli zdecydujesz się na zdjęcie przesłony to sprawdź czy prawidłowo działa Ci termostat. Gdy jest sprawny to nie ma siły by nie utrzymał temperatury na poziomie min 85 stopni. Być może poprzedniemu właścicielowi silnik się również przegrzewał i wyjął termostat.
Silnik niedogrzany szybciej się żużywa i więcej pali.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 19 kwie 2007, 09:36

Może założe tą przysłonkę i zobacze jak teraz będzie się grzał. nagrzewnica jest odłączona więc już się nie rozszczelni(znowu). Czyli w benzyniakach ta przysłonka powinna być? Czy ktoś ma w swoim aucie? Chodzi mi o benzyne

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 19 kwie 2007, 11:48

W moim autku napędzanym benzyną nie ma takiej przesłony. Nie ma nawet śladu, że była kiedykolwiek zamontowana. Mam sprawny termostat i nawet w najwieksze mrozy jest ciepło wewnątrz auta a temperatura silnika nie opada poniżej ok. 85 stopni.

Damian1406
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 13 kwie 2007, 09:23

Post autor: Damian1406 » 19 kwie 2007, 14:26

pierwszy raz widzę taki grill. Ale raczej nie powinieneś się tym przejmować, skoro jest to zrobione przez producenta to tak widocznie musi być.

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 19 kwie 2007, 18:31

PABLO pisze:Może założe tą przysłonkę i zobacze jak teraz będzie się grzał. nagrzewnica jest odłączona więc już się nie rozszczelni(znowu). Czyli w benzyniakach ta przysłonka powinna być? Czy ktoś ma w swoim aucie? Chodzi mi o benzyne
w benzynie tego nie ma. poprzedni właściciel twojego wozu widocznie też miał problem z niedogrzaniem i dlatego założył tą przysłone (sam mówiłeś, że była na taśme, a w TDI jest orginalnie na śrubkach), ale raczej trzeba znaleźć przyczynę tego niedogrzania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga