Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABK LPG sedan] Zamek w klapie bagaznika

ODPOWIEDZ
masuo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 22 wrz 2009, 06:51
Lokalizacja: Białystok

[80 B4 ABK LPG sedan] Zamek w klapie bagaznika

Post autor: masuo » 17 sie 2010, 21:12

Witam, wiem ze tematy dotyczace zamka tylnej klapy pojawialy sie czesto ale nic na moja przypadlosc nie znalazlem. Jest tak:
1. kluczyk do bagaznika nawet nie chce wejsc, w zwiazku z tym bagaznik sie nie zamyka (ponoc tak bylo 'oz zawsze' z tym samochodem) i nie wiem jak do tego podejsc bo zadne smarowanie nic nie daje
2. dodatkowo pali sie non stop swiatelko w bagazniku (skladalem siedzenia, zamykalem bagaznik i drzwi i ciagle sie palilo)- zadnego 'czujnika' nie dalem rady zlokalizowac jak temu zaradzic?
3. Dodam ze calej skrzyneczki od centralnego nie mam- wszystko nic nie dziala wiec ja wywalilem
4. Kolejny problem to swiatelko przy lusterku wstecznym (i cala reszta swiatelek przy drzwiach)- nie zapalaja sie przy otwieraniu drzwi- czy ma to zwiazek z tym ze nie mam centralnego i czy to tez da sie jakos obejsc bez tej skrzyneczki?

troche duzo ale z groy dzieki za pomoc :)

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 18 sie 2010, 09:19

1. Ale nie chce wejść w sensie, że nawet nie możesz wsadzić kluczyka w zamek? Może ktoś kiedyś nalał do środka jakiś klej, żeby komuś zrobić chamstwo. Można wymienić cały bębenek (wiąże się z dodatkowym kluczykiem).

2. Krańcówki w bagażniku jako takiej nie ma. Jest wyłącznik wbudowany w zatrzask klapy. Albo przełącznik jest uszkodzony i cały czas zwiera, albo masz gdzieś przetarty jeden z przewodów od zatrzasku i zwiera się do masy. Ewentualnie ktoś tam coś przerabiał i na ostro spiął oba przewody. Oświetlenie bagażnika nie ma połączenia z krańcówkami w drzwiach. Powinno świecić się tylko po otwarciu klapy.

Żeby dobrać się do przełącznika trzeba rozwiercić nity w zatrzasku. Także chyba lepiej kupić nowy.

3/4. Jeżeli miałeś centralny, to oświetlenie wnętrza jest sterowane przez elektronikę centralnego zamka. Co nie działało w tej centralce, że ją wymontowałeś?

zajchu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Korczyna -> RKR

Post autor: zajchu » 18 sie 2010, 17:57

1 kolego za zamka zapodaj WD-40, może pomoże....

2 lampka świeci ponieważ czujnik w zamku może być uszkodzony lub kabel wiązki tylnej klapy uszkodzony(poruszaj kablem może przełamany jest, jak przestanie świecić to znaczy że kabel do "renowacji" )

3 lampki Ci nie będę świecić po otwarciu drzwi jak nie masz pompki centralnego zamka, ponieważ ona nimi steruje, a co się działo że postanowiłeś ją usunąć?

masuo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 22 wrz 2009, 06:51
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » 18 sie 2010, 18:13

Kluczyk wogole nie chce wejsc w dziurke od zamka, ponoc tak sie dzialo od zawsze bo mam ten samochod od tescia
Pompke wywalilem bo byla naprawiana kilkukrotnie i za kazdym razem cos sie przepalalo, elektryk powiedzial ze jest do bani (tesciowi, nie mi) wiec ja odlaczylem bo nic nie dzialalo ani swiatelka ani nic ;](ponoc wczesniej swiatelka dzialaly)
chyba bede musial sprobowac rozebrac ten zatrzask od bagaznika i zobaczyc co tam sie dzieje, moze nic nie popsuje... pompki poszukam na szrocie? ciekawe ile kosztuje

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 20 sie 2010, 10:59


masuo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 22 wrz 2009, 06:51
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » 22 sie 2010, 19:48

yawor, dzieki:) na dniach postaram sie cos podzialac z tym zamkiem bo ostatnio jakos brak czasu na cokolwiek :/ pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga