Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 80 1Z Avant] Zatrzasniety bagaznik w samą wigilie :(

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

[B4 80 1Z Avant] Zatrzasniety bagaznik w samą wigilie :(

Post autor: TDI80 » 25 gru 2007, 16:39

Witam,
tak na wstepie to zycze wszystki zdrowych i pogodnych Swiat :)

moje niestety sie troche zepsuly przez bagaznik tylnej klapy
i to akurat przed wyjazdem z rodzinka na wigilie, kiedy trzeba bylo pakowac
wszystkie rzeczy na kolacje, wiec sporo jedzenia i bagazu :(
Otworzylem normalnie samochod, otworzylem bagaznik zeby wziac kable do akumulatora bo pomagalem kumplowi odpalic samochod, po odpaleniu pare minut pozniej szarpie za raczke i nic zero reakcji, a samochod byl caly czas otwarty, wiec nie bylo mozliwosci, ze cos centralny nie odpuscicl, bo byly otwarte wszystkie drzwi i bagaznik jak bralem kable z niego i nie zamykany od tej pory, mam caly czas zero dostepu do bagaznika :(
Dobrze ze avant, to sie nad siedzeniami gora odsuwajac rolete jakos popakowalo z trudem,
ale mam nadal brak dostepu do bagaznika i zatrzasniety :(
Jak mozna by rozwiazac ten problem w najbardziej skuteczny i nie skomplikowany sposob?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przemas138
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Sokoły/Podlaskie

Audi klapa

Post autor: przemas138 » 26 gru 2007, 00:44

Może pękło Ci cięgno w klamce tak jak u mnie. :( szukam klamki juz dwa miesiące. Jest ich mało, na dodatek ceny są odrażające:/ od A6 w budzie C4 jest podobno tansza i ładnie wygląda z blendą od Audi 90. jednak takiej tez nie spotkałem... towar deficytowy. narazie owieranie mam za pomocą kluczyka. mechanizm tam jest tak zbudowany, ze kiedy wkładamy kluczyk, przekrecamy w pozycje pozioma to zamek odbezpiecza wszystkie drzwi bądż odwrotnie, nie pamietam dokaładnie. a jak przekręcamy dalej kluczykiem, to cięgno które jest pod tapicerka po czym cofa sie gdy puscimy kluczyk. Wykorzystałem to . Zdjęłem wszystkie cięgna, pogłaczyłem zwykłe linki od zatrzasków zamka klapy do mechanizmu kluczka i to działa.... nie mam narazie innego wyjscia. poprostu przekręcam kluczyk zamki sie odbezpieczają, uchylam klapę, puszczam kluczyk i wyjmuję. moja pekła w ten sposób, że auto stało na mrozie,ktos trzasnął klapą i wiecej juz sie nie otworzyła. musiałem po hamsku wejsc od srodka do bagaznika, oderwac tapicerke i pociągając za Ciegna odbezpieczyc zamki. Audi to zrobiło dosć perfidnie i trzeba im to przyznac... :-|

kuszekx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kuszekx » 26 gru 2007, 13:13

Witam, też mi się urwała klamka musisz wejść do środka, jak masz dostęp to popuść dwa wkręty przy tym plastiku na dole (nie pamiętam czy to jest możliwe). Tapicerkę delikatnie ale zdecydowanie odrywasz zaczynając od góry. Nie ma tam nic innego (innych zabezpieczeń) oprócz tych kołków zatrzaskowych. Powodzenia!

Awatar użytkownika
przemas138
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Sokoły/Podlaskie

Post autor: przemas138 » 26 gru 2007, 14:50

Nie okręci tych srubek.... dopiero jak otworzy klapę.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Re: Audi klapa

Post autor: TDI80 » 26 gru 2007, 16:03

przemas138 pisze:Może pękło Ci cięgno w klamce tak jak u mnie. :( szukam klamki juz dwa miesiące. Jest ich mało, na dodatek ceny są odrażające:/ od A6 w budzie C4 jest podobno tansza i ładnie wygląda z blendą od Audi 90. jednak takiej tez nie spotkałem... towar deficytowy. narazie owieranie mam za pomocą kluczyka. mechanizm tam jest tak zbudowany, ze kiedy wkładamy kluczyk, przekrecamy w pozycje pozioma to zamek odbezpiecza wszystkie drzwi bądż odwrotnie, nie pamietam dokaładnie. a jak przekręcamy dalej kluczykiem, to cięgno które jest pod tapicerka po czym cofa sie gdy puscimy kluczyk. Wykorzystałem to . Zdjęłem wszystkie cięgna, pogłaczyłem zwykłe linki od zatrzasków zamka klapy do mechanizmu kluczka i to działa.... nie mam narazie innego wyjscia. poprostu przekręcam kluczyk zamki sie odbezpieczają, uchylam klapę, puszczam kluczyk i wyjmuję. moja pekła w ten sposób, że auto stało na mrozie,ktos trzasnął klapą i wiecej juz sie nie otworzyła. musiałem po hamsku wejsc od srodka do bagaznika, oderwac tapicerke i pociągając za Ciegna odbezpieczyc zamki. Audi to zrobiło dosć perfidnie i trzeba im to przyznac... :-|

Ja od poczatku mam tak ze tylko otwierajac centralny zamek, moge otworzyc bagaznik, bo z kluczyka wogole mi sie nigdy nie otwieral bagaznik, nawet kluczyk sienie przekrecal :(
Czy przy zamknietym bagazniku jest mozliwosc zeby zdjac te obudowe z tapicerka,
a jesli tak to od jakiej strony mozna by sie tam dobrac?

moja pekła w ten sposób, że auto stało na mrozie,ktos trzasnął klapą i wiecej juz sie nie otworzyła. musiałem po hamsku wejsc od srodka do bagaznika, oderwac tapicerke i pociągając za Ciegna odbezpieczyc zamki.[/quote pisze:
no wlasnie u mnie to samo, jak pisalem otworzylem normalnie drzwi i pozniej zamknalem klape i znow probujac otworzyc juz sie nie dalo :(


ps. ze 2 miesiace temu zdejmowalem ta tapicerke z klapy i zagladalem tam i bylo tam cos takiego jakby walec metalowy przy klamce, macie cos podbnego, zakonczony cienkimi zwezeniami i to mi odpadlu juzdawno ale sie otwieeralo bez tego bez problemu, nie wiem jakie to mialo zadanie?

Awatar użytkownika
m4ilo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 21 gru 2007, 19:07
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: m4ilo » 26 gru 2007, 18:08

Ja też miałem problem z klamką... Aktualnie mam założoną od A6 i jakoś działa... Jutro biorę się za tą starą klamkę i spróbuję ją naprawić bo ją wstępnie rozebrałem i w moim przypadku jest to kwestia ułamanego kawałka... Jeśli wszystko sie uda zrobię kilka fotek podczas naprawy i dam na forum... ;-)

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 26 gru 2007, 18:25

Panowie, wyrzućcie te szajsowate klamki z B4 i wsadźcie od C4. Pięknie chodzi, nic się nie zacina, Od pół roku jak tylko ją założyłem to nie mam żadnych problemów. Jaki by mróz nie był to klamka mi się zawsze otworzy. Jest ona schowana głębiej pod klapę więc woda nie podchodzi. W połączeniu z blendą z 90-tki jest po prostu cudnie :-)

viewtopic.php?t=5557&postdays=0&postorder=asc&start=45 <---- w połowie strony jest widok z blendą i klamką. Teraz blenda jest już niepołamana, i nie ma już tych drutów trzymających ją w jednej części.

http://www.allegro.pl/item286787472_kla ... b4_c4.html <--- TU PRZYKŁAD JAK CZŁOWIEK POTRAFI ZEDRZEĆ Z RZECZ KTÓRA NAMIĘTNIE SIĘ PSUJE :-( ZA PRZEPROSZENIEM: POSRAŁO PANA ?

Awatar użytkownika
przemas138
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Sokoły/Podlaskie

Post autor: przemas138 » 26 gru 2007, 22:21

Będe czekał na fotki z naprawy... Dzieki:)

[ Dodano: 2007-12-26, 22:25 ]
Ten wałeczek słuzy do tego zeby klamka na zewnątrz była rowno z blendą i jak sie pociąga za klamke to zeby była równo a nie szła po skosie... mi tez to wypadło... zorientowałem sie dopiero jak pękła mi klamka...

[ Dodano: 2007-12-26, 22:37 ]
Aha... jeszcze jedno czy ta klamka od C4|A6 to ma byc od sedana, czy tez od avanta???? będe pytał po sklepach..

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 27 gru 2007, 08:01

ja miałem od AVANT'a i pasuje. Szczerze to nie wiem czy taka sama jest w sedanie.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 28 gru 2007, 00:23

m4ilo pisze:Ja też miałem problem z klamką... Aktualnie mam założoną od A6 i jakoś działa... Jutro biorę się za tą starą klamkę i spróbuję ją naprawić bo ją wstępnie rozebrałem i w moim przypadku jest to kwestia ułamanego kawałka... Jeśli wszystko sie uda zrobię kilka fotek podczas naprawy i dam na forum... ;-)
już udało sie rozwiązać :)

Co robimy, trzeba wejść do bagażnika przez siedzenia, nastepnie odczepić tapicerlę na tylnej klapie, od góry i po bokach, silnie ale z wyczuciem żeby nie uszkodzić,
jak odepniemy t możemy ja odchylić góra i na dole takie 2 metalowe dzyndzelki pociągnąć od zaczepów przy klapie i otwarte :)
A problem tkwił w tym ze taka plastikowa osłonka plastikowa laczoca metalowe cięgła, miała taka jakby opaskę , blokująca i sie zsunęła i długość cięgła sie zmieniła i nie mogło otwierać juz, duperelek a tyle problemu, dobrze ze Avant,
bo inaczej trzeba by dziurę palnikiem robić :)


Pozdrowionka i możę sie przyda ten opis komuś :)

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 28 gru 2007, 09:16

No nie do końca bo ta tapicerka od dołu trzyma się na tych śrubach, a od góry na takiej blaszce. No chyba że źle przymocowałeś sobie przy ostatniej próbie to tym razem miałeś łatwiej.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 28 gru 2007, 21:22

OGr pisze:No nie do końca bo ta tapicerka od dołu trzyma się na tych śrubach, a od góry na takiej blaszce. No chyba że źle przymocowałeś sobie przy ostatniej próbie to tym razem miałeś łatwiej.
Nie, zadne sruby nie trzymaja tej tapicerki, calosc na kolkach wciskane jest,
jesli chodzi o srubki to sa 2 srubki, ale one nie przykrecaja tapicerki tylnej klapy, tylko trzymaja taki plastik wewnetrznej raczki na klapie w srodku bagaznika i przez to posrednio ten plastik trzyma tez tapicerke, ale jak pisalem wczeniej zdalejm tylko z bokow i gory tapicerke, a dolu nie zdejmowalem, ale wystarczylo odchyleniejakies 10cm zeby wlozyc reke i siegnac na dole tych wystajacych dzyndzelkow metalowych od zatrzaskow klapy,
jesli chodzi o blaszke o ktoej mowisz to faktycznie na tej blaszcze jest od gory jakby zatrzasnieta ta tapicerka ale jak sie odczepi boki, mozna odksztalcic i zdjac te gore tapicerki, przeciez to nie blacha wiec w pewnych granicach da sie naciagnac i mozna zdjac z tej blaszki,
tylko z wyczuciem wszystko

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 28 gru 2007, 23:07

O tej właśnie blaszce mówiłem :-) Grunt że udało się to zrobić :-)

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 29 gru 2007, 19:40

OGr pisze:O tej właśnie blaszce mówiłem :-) Grunt że udało się to zrobić :-)
prawie wszystko da sie zrobic, jesli znajdzie sie wlasciwa metode na dany problem :)


ale niektore rzeczy troche mama obawy zeby robic samemu np wymiana kompletu rozrzadu,
raz ze boje sie zeby cos sie nie przestawilo i silnik sie uszkodzi, a dwa, ze narzedzi nie mam odpowiednich chyba, bo jakies tam nietypowe potrzebne do tych rolek napinajacyh odgrecania, kliny do silnika itp...

Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Bibol » 10 sty 2008, 09:59

Witam, ja również zastosowałem patent kolegi Ogr-a ale w połączeniu z ciemnymi lampami Hella z Audi 90, klamka jest z A6 Avant, jeżeli już ktoś z was zdecyduje się na montaż takiego zestawu to zanim założy tapicerkę niech zamknie klapę i sprawdzi czy sie otwiera bo na pewno potrzebna będzie korekta cięgien ponieważ oryginalna klamka wychyla sie bardziej podczas otwierania a klamka od A6 ma krótszy skok wymuszony przez pełną blendę. Mi też niewiele brakowało abym miał taką przygodę ale na moje szczęście nie miałem założonej tapicerki i musiałem tylko położyć się na szafie grającej aby dosięgnąć cięgien i otworzyć bagażnik. Z założoną tapicerką to niestety nie obejdzie się bez brutalnego zdjęcia tapicerki. Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga