Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] zbyt głosne otwieranie szyby.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kriss02
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2007, 14:48

[80 b4] zbyt głosne otwieranie szyby.

Post autor: kriss02 » 24 mar 2007, 20:34

Witam. Problem polega na tym ze przy otwieraniu i zamykaniu lewej przedniej szyby pojawia sie niepokojacy szum jakby cos mocno tarło.Szyby sa otwierane el. CZY JEST JAKAS REGULACJCJA ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 mar 2007, 00:11

Co do regulacji to nic nie wiem. A skąd dobiega ten szum. Najlepiej to rozbierz tapicerke drzwi i wtedy sprawdź co i jak, skąd dobiega też dźwięk. Zdjeci tapicerki drzwi to nie problem, chyba dwa wkręty i to wszytsko. Może wystarczy tylko przesmarować co nie co.

Awatar użytkownika
kriss02
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2007, 14:48

Post autor: kriss02 » 25 mar 2007, 11:45

Dzieki tak chyba zrobie musze to rozebrac. Ale słyszałem że jest regulacja kąta nachylenia szyby. :idea:

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 mar 2007, 14:13

A być może. Szczerze to nie wiem bo tak dokłądnie w tej kwesti jeszcze nic przy swoim autko nie patrzałem. Ale możesz mieć racje. Jeśli szyba bedzie lekko pochylona w jedną stronę to będzie bokiem przycierać gdzieś na prowadnicy. Sprawdź dokładnie gdzie tak trze. Po rozebraniu tapicerki drzwi obadaj tam wszystko i na pewno sobie poradzisz. Wiem że szyba chodzi po jednej głównej szynie, która jest dość dostępna więc jeśli jest tam jakaś regulacja to myśle że powinna być na tej szynie.

MartiZarecki

Post autor: MartiZarecki » 25 mar 2007, 21:11

kriss02 jakbyś doszedł gdzie jest ta rugalacja nachylenia podnoszenia szyby to daj zanać. U mnie jest to samo strasznie mi się tłucze i po zasunięciu za mało mi chyba wchodzi pod uszczelke przez co śwista w środku.

Rozebrałem tapicerke i jedyną regulację jaką znalazłem to jest wysokość podnoszenia.

A co do szumu posmaruj sobie prowadnice. Jak zjedziesz szybą na dół zobaczysz która to jest. Znajduje się ona mniej więcej na środku drzwi.

Awatar użytkownika
kriss02
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2007, 14:48

Post autor: kriss02 » 26 mar 2007, 12:18

Chyba przed świętami nie znajdę na to czasu. Ale dzięki za porady. Dam znać jak coś poprawie. A co do uszczelek to świszczą jak są już stare trochę pomaga jak spryskasz preparatem do konserwacji uszczelek. Robią się bardziej elastyczne i lepiej przylegają. No i nie przymarzną zimą.

quattros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2007, 11:21
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: quattros » 04 gru 2007, 14:25

Regulacja jest na takich ząbkach żeby to zobaczyć musisz zdjąć boczek i jest to na środku szyby u samego dołu , mocowane jest do mechanizmu podnoszenia . U mnie tak piszczało w tylnich dzwiach i wreszcie mnie zdenerwowało i rozebrałem okazało się że silniczek z mechanizmem dostał kiedyś wody i korozjanty , przy okazji zobaczyłem że elementy które pracyją w mechaniżmie posiadam nowe bo u mnie w pracy takie produkowaliśmy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga