Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[wszystkie] zlikiwidowanie rys?

Awatar użytkownika
Hary89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:40
Lokalizacja: Chełmno

[wszystkie] zlikiwidowanie rys?

Post autor: Hary89 » 10 lis 2007, 21:04

Siemano ;-)
Parę dni temu zakupiłem sobie swoja wymarzoną niuinie, co prawda dopiero chodzę na prawko, ale jazda po podwórku i po drogach polnych sprawia mi ogromną radość hehe :mrgreen:
I mam pytanie, nie jest ona w najlepszym stanie jeśli chodzi o lakier w końcu to rocznik 90 i może znacie jakąś dobrą pastę, maść na lakier która odświeża lakier i likwiduje drobne ryski itd? Kiedyś w TV widziałem taką pastę, która likwidowała całkowicie nawet duże rysy..
Jeśli ktoś używa tego typu środka i jest on skuteczny to proszę o nazwę..

A moze macie na to inne sposoby aby pozbyć się rysek itd?
Pozdrawiam Rajdowcy hehe ;-)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2007, 08:35 przez Hary89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wilu8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1226
Rejestracja: 28 lis 2006, 23:12
Lokalizacja: lubsko
Kontakt:

Post autor: wilu8 » 10 lis 2007, 21:13

Najleprzym środkiem jest pasta polerska G3 używaja jej lakiernicy po malowaniu , musisz miec to tego wolno obrotową polerke (wiertarke ) do tego odpowiednią gąbke
, ważne zeby uważac żeby nie przegrzać lakieru .
Moczysz lekko gąbke dajesz na to paste i polerujesz efekt rewelacja
Disiej widziałem jak lakiernik polerował starego forda co miał lakier matowy to tak wyszedł że wlasciciel to chyba go nie pozna
Gąbka jest dostępna w każdym markecie przemysłowym ;-)

Awatar użytkownika
Hary89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:40
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Hary89 » 11 lis 2007, 10:46

A jakiś łatwiejszy sposób znacie?
Bo jeśli chodzi o to co podałeś Wilu8 to podobno można łatwo zniszczyć lakier, mój wujek miał takie cos robione w warsztacie i mu całkiem schrzanili na początku było cudo a po pół roku zaczęły wychodzić takie płaty białe.., może i tak jak mówisz że jest to dobre ale w jakiś zakładach blacharskich z renomą ;-)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 11 lis 2007, 12:27

Rys w łatwiejszy sposób nie zlikwidujesz. Niestety aby były efektry idelikatne rysy znikły to trzeba użuć pasty polerskiej ściernej. Ja też robiłem G3 i jakoś żadnych plam nie widać. A robiłem już AX, swoją niunie, brata A4 i wiele innych.

CyberVampir
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2007, 13:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: CyberVampir » 11 lis 2007, 14:10

Ja polecam środki firmy SONAX, do kupienia np. na stacjach shell. Masz tam ich kilka rodzajów, np. do starych zmatowiałych lakierów. Ja używałem go 2 razy do mojej B2 bo lakier był w takim sobie stanie, był matowy i pełno było właśnie takich drobnych rysek. Efekt wyszedł całkiem sensowny, środek bardzo ładnie pogłębił czerwień i było widać różnicę między np.drzwiami przednimi po zabawie a tylnymi przed. Co do metody to nakładałem środek na wilgotną gąbkę i rozprowadzałem po elemencie. Czekałem aż przeschnie ( 3 - 4 minuty ) i polerowałem czystą flanelową szmatką. Kupiłem wcześniej pastę TEMPO ( taki czeski szajs za 7zł ). Miała być rewelacyjna, tymczasem zostawiła na lakierze straszne smugi, które usunąłem dopiero sonaxem. Wiadomo, że większych ubytków nie usuniesz w ten sposób ale ogólny efekt będzie niezły. Cena sonaxa to ok 34zł i starczy co najmniej na 2 polerowania.

pozdro

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 11 lis 2007, 14:28

CyberVampir pisze:Kupiłem wcześniej pastę TEMPO ( taki czeski szajs za 7zł ).
A tutaj sie trochę nie zgodzę, nie jedno auto polerowałem (ręcznie- z zamiłowania :mrgreen:) tempo lub automaxem i nie zostawiał żadnych smug.. nie wiem jak to robiłeś. Ja polecam wilgotną szmatkę, lub psiknąć sobie element wodą aby zwilżyć i pasta na szmatkę. Polerka, i później wycierasz (drugą, suchą szmatką :mrgreen: ). Efekty...nawet biały zwykły lakier-sami wiecie jak to cholerstwo zachodzi strasznie.. robi się z matowego, jak nowy, efekty mogę pokazać na wiosnę..jak będę czyścił citroena 8-) :lol:

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 11 lis 2007, 17:37

A ja polecam paste TEMPO, jest to lekkoscierna pasta, mozna ja nakladac zwykla szmatka. Na nie glebokie rysy jest rewelacyjna, a kosztuje ok 7zl.

Awatar użytkownika
Paoo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 02 gru 2006, 16:14
Kontakt:

Post autor: Paoo » 11 lis 2007, 18:17

Witaj.Kolego tak jak koledzy pisali G3 i cała reszta sprzętu , lub jak masz kasę to daj autko do lakiernika na polerkę koszt ok (100 do 250 pln) warto.Ja tak zrobiłem i teraz po myciu auta nie jest to konieczna ale dla lepszego zabezpieczenia lakieru stosuję środek do polerki o nazwie SIMONIZ jest to środek koloryzujący i dobierasz go do koloru auta wybór jest spory.Powodzonka.

Awatar użytkownika
Hary89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:40
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Hary89 » 11 lis 2007, 19:14

no dzięki koledzy za odp, i tak sobie myślę że spróbuje tej pasty TEMPO i zobaczę jaki efekt będzie, co prawda nie jestem do niej przekonany bo to w końcu 7zł i taki dobry efekt? no ale spróbuje i dam znać jak wyszło.. ;-)
Pozdro

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 11 lis 2007, 19:20

Ja też jestem zwolennikiem pasty tempo, wg mnie jest super, rok temu przeglancowałem 16 letnią Skode Favorit lakier był matowi i poprostu brzydki, a po pascie tempo do dzisiejszego dnia jest tak krwisto czerwony...

Jedna uwaga, pasta tempo nie nadaje się do lakierów metalicznych, można nią zniszcyć powłoke lakieru bezbarwnego. Tak powiedzieli mi w sklepie i u lakiernika.
niemożna jej też za często stosować - podobno raz na rok. Jest tak ponieważ jest ona lekko ścierna i jak sama nazwa mówi ściera lakier.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 11 lis 2007, 19:47

Może to bedzie OT ale czy jest jakiś sposób na szyby. Moja coprawda jest w wyśmienitym stanie ale kolega ma troszkę porysowaną (drobne rysy) a są jakieś pasty, możecie podpowiedzieć czy warto i jak?

Awatar użytkownika
Hary89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:40
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Hary89 » 11 lis 2007, 21:22

o to lipa.. ja mam metaliczny kolor więc pasta TEMPO odpada :/ czy moge zaryzykowac?

Moze znazie jeszcze jakies pasty godne polecenia? Wkoncu czymś musimy swoje niunie dopieszczac taki mały lifting hehe... ;-) :mrgreen:

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 12 lis 2007, 11:23

Ja mam lakier metalic. Mozna urzywac pasty Tempo, tylko najwyzej raz na pol roku nie czesciej. Ona sluzy do scierania malych rysek, a na codzien stosuj inne lagodniejsze srodki i bedzie git

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 12 lis 2007, 15:45

Po polerce koniecznie użyj mleczka o nazwie Specjal Brill i żadnych smug ani plam nie będzie co się zdarza po polerce mechanicznej.

a.milewski.mm

Post autor: a.milewski.mm » 12 lis 2007, 15:49

Ja uważam, że najlepiej to delikatna polerka u lakiernika, najlepszy sposób.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga