Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Włókno weglowe - wykonywanie elementów

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

[All] Włókno weglowe - wykonywanie elementów

Post autor: luk_OP_Q89 » 15 lip 2009, 07:27

Witam!
Temat dotyczy prawdziwego carbonu żadnych oklein i innych pseudo rozwiązań.
Męczy mnie temat pokrywy/maski z karbonu...
Jakiś czas temu znajomy próbował wciągnąć mnie do branży tworzyw sztucznych.
Wykonują poszycia,ale głównie robią baseny.
Wspomniany gość będąc w Holandii wykonywał już całe poszycia do "samochodów"(tylko z nazwy bo mają konstrukcje rurową i silnik V8 i...i tyle zabawki na tor) z carbonu.
Generalnie dojście do materiału ciężkie bo ciężkie już mam.Drogi jak...drogi jest ;-)
Ale w rożnej gramaturze od cienkiego o delikatnym gęstym splocie aż po konkret gruby z wielkiej kraty jak na samolotach.
Trzeba najpierw zrobić formę co jest dość pracochłonne i kosztuje,sam materiał też drogi.
Do tematu przymierzam się od marca ale ze względów czasowo-finansowych odkładam w czasie.
Moje pytanie brzmi:Co sądzicie o masce z prawdziwego carbonu?
Czy ktoś z was wywalił by ok.1500zł na taką pokrywę(wykonanie samej pokrywy,bez wklejania zawiasów i zamka-bądz zapinek na maskę.)
Oczywiście mnie ta pierwsza pokrywa(zrobienie formy,jakieś frycowe czyli błędy do poprawki)będzie kosztować dużo więcej ;-)
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 15:26 przez luk_OP_Q89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Furti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 253
Rejestracja: 08 lut 2007, 12:45
Lokalizacja: Stronie Śląskie

Post autor: Furti » 15 lip 2009, 12:38

Kolega w Ząbkowicach otwiera zakład i będzie robił odlewy z laminatu i Carbonu do sportu.Z tego co wiem ja coś kolo 300 form wiec w jego ofercie znajdą się elementy do Audi.Musze się zapytać ile takie coś będzie kosztowało.
JEST: Audi A3 1.9 Tdi Ambition
BYŁO: Subaru Impreza RX 2.0
BYŁO:..:nie ma Impossible Mission jak jedziesz Audi Competition:..
BYŁO: Audi 80 B4 2.0 ABK

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 15 lip 2009, 12:54

Furti, laminaty odlewy??? z tego co widziałem i (fakt że krótko)robiłem to są to maty nasączane a nie odlewy.Odlewy z Carbonu???

Awatar użytkownika
Przemo95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1323
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:34
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Przemo95 » 15 lip 2009, 14:26

luk_OP_Q89, taka maszka by fajnie wyglądała, ale po pierwsze to nie na seryjnej b3 tylko ze zderakiem np.: coupe lub s2, a po drugie to cena kosmiczna. Osobiście mi sie taka maska podoba i to nawet bardzo :-> na twojim miejscu bym sobie odpuścił za taką cene, ale możesz pogadać z EDD'em on też robi, tylko że listwy ;-) ale jak sie dogadasz to może ci zrobi mache :-P.

Awatar użytkownika
Majkel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Majkel » 15 lip 2009, 15:34

Przemo95 pisze:ale jak sie dogadasz to może ci zrobi mache :-P.
Z tego, co ja zrozumiałem to Łukasza (mogę po imieniu zamiast nicka, bo masz ciężki do zapamiętania? :-P) interesuje bardziej produkcja pod handel, aniżeli maska do własnej audicy... Co do pomysłu, to wśród posiadaczy B3/B4 raczej wydaje mi się, że nie znalazłbyś wielu kupców. Oczywiście kilka osób byłoby chętnych, ale ogólnie koszt w porównaniu do wartości auta byłby dla wielu chyba zbyt duży. Jeżeli jednak produkowałbyś również maski do nowszych modeli, a w szczególności do bmw 3 i 5, to myślę, że znalazłbyś spory rynek zbytu :-)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 15 lip 2009, 15:46

Handel mnie nie interesuje,brałem pod uwagę parę sztuk.
Mam czerwone 90q i jakoś chodzi mi ten pomysł po głowie.
Maska+zapinki przed zimą na pewno 4 halogeny na przód...
Z laminatu mogę zrobić za grosze ale nie w tym rzecz.
Przemo95, a po kiego grzyba mi ten zderzak ala S2?Wszyscy to pakują w wielkim podnieceniu.Ja nie chce robić "udawanego" S2 ;-)

Awatar użytkownika
Przemo95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1323
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:34
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Przemo95 » 15 lip 2009, 15:51

luk_OP_Q89 ale ja nie muwiłe że "leć i kupuj ten zderzak" tylko wyraziłem moją opinie że, taka maszka wygląda lepiej z zderzakiem s2 albo jakimś tuningowym ;-)

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 15 lip 2009, 16:06

Moim zdaniem będzie ci ciężko znaleźć kupców, jeśli to ma być do 80tek. Jeśli zrobisz jakas dobra cene to maske do B3 sam moge łyknąć <ok>
AlosKnownAs marwins

Tato ten samochód jest zepsuty?
-Nie synku to diesel.

SOLD!
http://audicoupe.sol.pl/galeria/view_al ... me=album68

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 15 lip 2009, 21:06

labek, wiesz ja nie myślałem o tym z chęci zysku tylko jeśli się zdecyduję to chcę aby mi się część kosztów zwróciła(zrobienie formy kosztuje).Carbon jest drogi do tego trzeba czynnik wiążący i sporo pracy za 300-400zł to sobie można z tworzyw zrobić(też lekki),mogę mieć z takich materiałów że po elemencie 1.5 milimetrowej grubości można skakać.I taka będzie dolna osłona silnika :mrgreen: ale maska albo carbon albo wcale.
Jakoś tak mi się uroiła moja 90tka z 4 halogenami z przodu maska carbon,czerwone fartuchy już są tak delikatnie w rally stylu.Poza tym jeszcze nie widziałem 80tki z carbonową maską.No może poza 700konnym czerwonym S2 które pare lat temu wymiatało w wyścigach na 1/4 mili.

P.S.labek, a po co ci maska do B3?Masz A4 i z tego co pamiętam to myślałeś o B2 quattro...

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 15 lip 2009, 23:52

a po kiego grzyba ci 4 halogeny :?: :roll:
2 nie wystarczają :-P

a tak serio chciałbyś tą maskę bo auto będzie czysto-sportowe czy tak aby :?: niby waga mniejsza ale co da te 15kg

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 16 lip 2009, 11:10

luk_OP_Q89 pisze:labek
P.S.labek, a po co ci maska do B3?Masz A4 i z tego co pamiętam to myślałeś o B2 quattro...
Wiesz jakie są realia z dostaniem B2 :-/ więc może zawita kiedyś poprostu b3 <ok>
shellah pisze:a po kiego grzyba ci 4 halogeny :?: :roll:
2 nie wystarczają :-P

a tak serio chciałbyś tą maskę bo auto będzie czysto-sportowe czy tak aby :?: niby waga mniejsza ale co da te 15kg
4 po to żeby zapierd*lać w nocy po lesie, a maska z carbonu żeby przód był lżejszy... Chyba proste.
AlosKnownAs marwins

Tato ten samochód jest zepsuty?
-Nie synku to diesel.

SOLD!
http://audicoupe.sol.pl/galeria/view_al ... me=album68

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 16 lip 2009, 17:39

te 15kg lżejszy a nawet mniej-znikome szanse na lepsze osiągi :-P

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 16 lip 2009, 20:19

Przemo95 pisze:te 15kg lżejszy a nawet mniej-znikome szanse na lepsze osiągi
Mało wiesz ;-)

luk_OP_Q89, maska by mnie ineresowała... ale gładka, najlepiej wlot pod filtem powietrza... masz coś takiego w planie?

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 16 lip 2009, 21:07

shellah, zdemontuj maskę i ponoś trochę :mrgreen: waga zdecydowanie większa niż 15kg. poza tym carbonowa wygląda w pyte ;-) 4 halogeny żeby dobrze snop światła rozłożyć,bo zimą to ja wolę upalać quattro na śniegu na krętych odcinkach niż siedzieć w knajpie czy cokolwiek innego(taki już zboczeniec jestem) a jak zapier...pełnym bokiem to musisz mieć dwa zewnętrzne halogeny ustawine na boki a dwa wewnętrzne na wprost.Zdarza się że drogę i kierunek jazdy oglądasz przez boczną szybę to światełko jest potrzebne...raczej lubię wiedzieć gdzie lecę na zapiętej kontrze.W nocy dlatego że wtedy nikt się nie rzuca i nie dzwoni po wymoderowano ;-)
FranoF1,mam w planie surowy carbon lekko natryśnięty klarem.Wiem że bywają problemy z utopieniem całej struktury w klarze aby uzyskać szkło.To już kwestia lakiernika.Na wloty albo tniesz otwór montażowy albo rzezba w trakcie formowania do zrobienia.Tylko wlot nie może być bezpośrednio na materiał filtra żeby nie wciągał wilgoci,deszczu itp.Jakaś komora wstępna(powietrze wpada w dół a potem w górę-dam szkic jak będzie tak daleko). Z ciekawostek powiem że może być biały carbon wcześniej nie wiedziałem że taki jest a jest.Czasowo na pewno w tym roku,ale kiedy dokładnie nie wiem bo ostatnio brakuje mi doby.Może logistycznie będzie łatwiej bo wczoraj gadałem w sprawie roboty i może będę (mistrz serwisu czy kierownik jak kto woli) znowu pracował w branży,a dostęp do konkret warsztatu odblokuje mi parę pomysłów które czekają i czekają... ;-)
shellah pisze:te 15kg lżejszy a nawet mniej-znikome szanse na lepsze osiągi :-P
ano mało wiesz jak już Frano pisał ;-) Przejedz zakręt na maxa na granicy a potem wrzuć 15kg...i lecisz...dobry kierowca sportowy czuje po aucie czy za dużo zjadł na śniadanie...(żart ale nie do końca) osiągi to nie 0-100km/h ale przyczepność,bezwładność czyli szybkość reakcji,balans czyli rozłożenie mas.Generalnie można zrobić dużo szybsze auto bez jednego kunia na plus ;-)Lepszy zawias i heble wywalona kanapa i pare gratów i jest fura co lepiej zap...niż takie same z mocą +20kuni.No chyba że ktoś lubi proste,jak bym lubił to bym został maszynistą...wolę zakręty :mrgreen:

Proszę nie używać obraźliwych określeń.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, 08:44 przez luk_OP_Q89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 16 lip 2009, 21:26

luk_OP_Q89, czyli coś takiego jak na foto poniżej?

Obrazek

Tylko że z carbonu? Czy masz zamiar robić jakieś otwory w tej masce na halogeny?

Co z mocowaniem podnośników? Zapinki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga