Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Ceramizer Auto-Repair

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
knocke
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:26
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: knocke » 07 gru 2007, 12:53

Ja też zamówiłem, już dostałem nawet przesyłkę :)

W weekend testuję huczącą skrzynię biegów - uszkodzenie obajwia się "jujczeniem" niezależnie od biegu więc podejrzewam różnicowy. Być może jest coś tam tak wycięte że żaden "cud" nie pomoże, ale przy lekkich luzach na współpracujących częściach ceramizer pomaga.

Awatar użytkownika
PAWLO2525
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 19 lis 2007, 23:54
Lokalizacja: okolice szczyrku

Post autor: PAWLO2525 » 07 gru 2007, 18:24

ja tez pomagalem kiedys rozbierac silnik 207d po cudownej kuracji czyms w stylu motodoctor koles chwali wyciszylo super sprawa za dwa tyg sciagalem miske patrxe do srodka obracam do gory nogami co to jest towot galareta niewiem ale to byl...ale sporo kosztowala naprawa po tej cudownej kuracji..nie mowie tu o cera...ale o taki cudownych srodkach niektorych..czesto stosowanych kiedy przed sam sprzedaza samochodu bo potem martwil sie juz ktos inny :-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 07 gru 2007, 18:41

Ja dzisiaj zaaplikowałem do układu wspomagania, zasilania i silnika.
Raczej nic na ten temat nie powiem, bo nie mam problemów żadnych z autem.

Jedyne co, to rano 2 sekundy klepiąca jedna szklanka zanim się napełni. Nie sądzę, aby ucichła bo niby jak. Nie mierzyłem ciśnienia w cylindrach przed zastosowaniem. Wlałem ceramizer zupełnie profilaktycznie.

Co do wczesniejszego postu... nie ma szans, aby ceramizer ( 5 ml malutka strzykaweczka ) zrobił jakąś galaretę pomijając, że miesza się z olejem.

Galareta jest możliwa przez zagęszczacze, które są na rynku. Puszkę takiego gówna wlewasz do auta przed wyjazdem na giełdę.

Nie potrafię powiedzieć czy zawartość tego, co otrzymałem, a otrzymałem to prosto od producenta to faktycznie substancja z ceramiką. Nie badałem tego, a chętnie zbadałbym skład w jakimś laboratorium.

Zauważyłem jedną, moim zdaniem nieciekawą rzecz, którą zgłoszę producentowi, mianowicie...
Otrzymałem strzykaweczki firmowe z substancją, oraz opakowania, pudełeczka do tego i do każdego ładny opis wydrukowany. Wszystko prawidłowo ładnie i cacy, ale teraz wyobraźcie sobie sytuację...

Napełniam te strzykaweczki zwykłą oliwą silnikową, wkładam w pudełeczka, dołączam ten sam opis i sprzedaję na Allegro. Każdy ceramizer ma inną substancję. Inna jest do silnika inna do paliwa, ale to wie ktoś kto zestawy całe kupuje kolejny raz.

Jaki z tego wniosek ?
Po 1. Kupić koniecznie u producenta
Po 2. Producent powinien koniecznie zastosować jednorazowe opakowania, które musza ulec zniszczeniu, aby opróżnić strzykawki. To właśnie zgłoszę mu.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 08 gru 2007, 00:18

Znalazłem ciekawą stronę powłokach ceramicznych http://www.hipeco.com

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 08 gru 2007, 15:19

Dzisiaj wykonałem pomiar ciśnienia sprężania w samochodzie. Pomiar został wykonany urządzeniem do pomiaru ciśnienia sprężania SPCS 15, i uzyskałem następujące wyniki:

1- 12,5 at
2- 13 at
3- 12,8 at
4- 9,1 at
5- 12,5 at

A tutaj fotka wykresu:

wykresik

Wszystko było by fajnie gdyby nie ten 4 cylinder i to, że silnik pobiera sobie olej :cry: Zobaczymy co będzie po zastosowaniu ceramizera, czy ciśnienie się wyrówna :?: :?: :?:

Nie robiłem próby olejowej, ale przed wlaniem ceramizera mogę pomiar powtórzyć i zrobić próbę olejową, jeżeli chcecie :?:

Paczka powinna przyjść w przyszłym tygodniu a w następny weekend zaleję ceramizer.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 08 gru 2007, 23:06

KorNoLio, pamiętaj, aby 50 km przejechać spokojnie nie kręcąc wysoko motoru. Najlepiej zalej i zostaw na jałowym na jakies 3, 4 h jeśli możesz, lub pojedź na dalsze zakupy spokojnie. Czekamy na pomiar po ok 1000 km od zalania.
Wcześniej nie mirze, zmierz jak przejedziesz troszkę kilometrów, ale pamiętaj proszę, aby dać fotki z przed i po, bo to bardzo ważne czy pomoże Ci czy nie.

Wczoraj zalałem jak pisałem ceramizer do wspomagania, silnika i zbiornika paliwa ( miałem zestaw ) przejechałem 70 km po zaaplikowaniu.
Dzisiaj po całej nocy i połowie dnia idę do auta, wsiadam, przekręcam i...
... ani na chwile nie zaklepała mi szklanka ( po dzwięku nawet dwie szklanki ). Klepały zawsze rano przez jakieś 3,4 sekundy zanim się napełniły oliwą.
Byłem w dużym szoku. Może ułożył się tak wałek, że nie naciskał ich, ale dwóch ? Nie wiem, sprawdzę jutro, ale generalnie zawsze pierwsze odpalanie rano klepała mi szklanka lub dwie jak mnie słuch nie myli.

Czy to na prawdę działa ? :shock: Z czego zbudowane są szklanki, że mogłoby to zadziałać ? Spręzyna, tłoczek, otwory na olej. Ciekawa sprawa, ale póki co nie podniecam się. Sprawdzę jutro. Jeśli nie zaklepie znowu, to to coś zwane ceramizer faktycznie nie jest zwykłym olejem w ilości 5 ml. Nie umiem tylko sobie realnie wytłumaczyć tego jak mogłoby to zregenerować szklanki tworząc powłokę ceramiczną wewn i na zewn.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 09 gru 2007, 08:34

Ciekawe jak to zadziała, obserwuje dyskusje i czekam na wyniki, zobaczymy co to cudo jest warte :->

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 09 gru 2007, 12:56

Doc pisze:pamiętaj, aby 50 km przejechać spokojnie nie kręcąc wysoko motoru. Najlepiej zalej i zostaw na jałowym na jakieś 3, 4 h jeśli możesz, lub pojedź na dalsze zakupy spokojnie. Czekamy na pomiar po ok 1000 km od zalania.
Wiem, wiem czytałem o tym, żeby nie przekraczać przez pierwsze 200km 2700obr/min, u mnie jadąc 100km/h masz 2500obr/min, więc będę się musiał na jakiś czas uspokoić z jazdą :lol: Ale bez problemu pamiętam o tym :roll:

Doc, chodzi ci o fotki wykresów sprężania takie jak zrobiłem :?: Czy jeszcze inne :?: Miałem zrobić jeszcze fotki świec jak wyglądają, ale miałem rozładowany aparat :-| Mogę jeszcze dodać, że ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku, na biegu jałowym, ma około 1,7 bar. Zobaczymy czy cos zmieni się po ceramizerze.

Pomiar ciśnienia zrobiłem wczoraj po czym przejechałem jakieś 25 km i wstawiłem samochodzik do garażu, będzie tak stał przez cały tydzień jak mnie nie będzie, w między czasie przyjdzie paczuszka, wleje ceramizer i będę obserwował.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 09 gru 2007, 20:12

KorNoLio pisze:Doc, chodzi ci o fotki wykresów sprężania takie jak zrobiłem :?:
Tak, oraz fotki pozniejsze po dotarciu z ceramizerem.

Ja dzisiaj jednoznacznie mogę powiedzieć, że przestały mi stukac szklanki przy pierwszym odpalaniu rano. Mówie to z pełną świadomością. Minął juz drugi dzień, zatem to nie może byc zbieg okoliczności.
Na ta chwilę tyle mogę powiedzieć z pewnością. Zauważyłem jeszcze kilka rzeczy, ale ponieważ nie mam pewności, że to moja wyobraźnia pisać o nich nie będę.

Szklanki natomiast stukały mi nagminnie zawsze odpalając auto, które postało kilkanaście godzin, po nocy. Codziennie rano miałem po odpaleniu 3, 4 sekundy kle kle kle kle jednej lub dwóch szklanek.
Od dwóch dni po dotarciu w/g instrukcji producenta ceramizera odpalam auto i jest kompletna cisza i prawidłowa praca motoru bez stukania nawet przez jedną sekundę.

Nie pisałbym tego gdyby nie była to prawa. W nosie mam ilość sprzedanych ceramizerów. Nie moja to firma, nie zależy mi na tym :-)

Zamelduję jak sprawa będzie wyglądała dalej. Czy stukanie poranne wróci czy nie.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 15 gru 2007, 00:10

Obiecałem zameldować jak sprawa będzie wyglądała dalej.
Szklanki nadal nawet nie stukną przy minusowych temperaturach odpalając auto rano.

Koniec meldunku ;-)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 15 gru 2007, 20:49

Ja we wrześniu po wymianie uszczelniaczy i popychaczy zmierzyłem ciśnienie sprężania niestety bez wydruku i wynisiło po ok 8.2 do 8,6 atm. Zalałem motolife-m i dzisiaj porostu z braku już sił z słabymi osiągami podjechałem do znajomego żeby zrobił mi pomiar z wydrukiem bo chciałem w razie czego też zalać ceramizera ale okazało się że ciśnienie sprężania jest rewelacyjne po 12 atm i nawt trochę więcej. W załączeniu link do wykresu. Już sam niewiem wierzyć w cuda czy co :-/ :?: :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 268
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:45

Post autor: Marcin26 » 15 gru 2007, 21:28

chlopaki gdzie najlepiej kupic ten ceramizer?

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 15 gru 2007, 21:32

Masz w tym wątku linka do sklepu. Poza tym przeczytaj uważnie ten wątek to dowiesz się jeszcze ciekawej rzeczy :-) .

Awatar użytkownika
Marcin26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 268
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:45

Post autor: Marcin26 » 15 gru 2007, 21:50

No wlasnie Danek znalazlem ten link teraz bede szukal tego ciekawego watku chociaz Danek moglbys mi to nakreslic wg Ciebie jak to jest?

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4628
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 16 gru 2007, 02:21

chociaz Danek moglbys mi to nakreslic wg Ciebie jak to jest?
Co Danek ma Ci nakreślić :-) ?
Idź na www.ceramizer.pl powiedz, że jestes z forum Audi 80, podaj swój nick z tego forum, poproś i rabat i kup ceramizer jaki uważasz tj: Jeśli do silnika, to poproś do silnika.
Jeśli zestaw, to poproś zestaw.

Czytaj przyjacielu uważnie, bo wszystko jest napisane w tym temacie.

Wracając do ceramizera, ja osobiście jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony.
Szklanki nawet nie stukną.
Auto odpala rano dosłownie na cyk, jedno zakręcenie sekundowe i motor deba stoi i pracuje.
Układ wspomagania działa lekko i nie dobija przy skrecie na maxa, a miałem taki efekt pukniecia maglownicy skrecajac na full.
Zastosowałem równiez ceramizer do paliwa, tu oczywiscie nie widzę gołym okiem żadnych objawów, ale generalnie auto pracuje mi jak nowe z fabryki.

Włączam je rano przy -5 stopniach, po nocy i pracuje dosłownie jak nowe, a ma 235 000 km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga