Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Przerejestrowanie auta

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
odeka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2009, 11:37

[All] Przerejestrowanie auta

Post autor: odeka » 20 paź 2009, 12:32

witam na początku chciał bym rozwinąć wątek a więc kupiłem audi 80 poprzedni właściciel wykupił na to auto OC do końca lutego 2010 r. moje pytanie czy jeżeli teraz przerejestruje samochód na siebie to co się stanie z OC ? przejdzie na mnie ? znaczy czy będę mógł z niego korzystać do końca lutego ? dodam że właściciel ma maksymalne zniżki a ja jestem świeżo upieczonym kierowcą.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 18:35 przez odeka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 20 paź 2009, 12:55

2tygodnie od kupna trzeba opłacić PCC-1 podatek 2%
później zarejestrować
na OC masz 30 dni od zakupu na zdecydowanie się czy zostajesz u ubezpieczyciela z OC właściciela, wtedy obliczają nową stawkę i dopłacasz lub wypowiadasz umowę i idziesz gdzie indziej.
Warto pochodzić posprawdzać, bo może się okazać że taniej wyjdzie nowe ubezpieczenie niż dopłata do starego.

Awatar użytkownika
ivaszko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 25 maja 2008, 00:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: ivaszko » 20 paź 2009, 12:56

Jeżeli nie wypowiesz umowy OC poprzedniego własciciela w ciągu dwóch tygodni,ta automatycznie przejdzie na Ciebie.Będziesz musiał dopłacić różnice jeżeli nie masz zniżek.

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 20 paź 2009, 13:07

ivaszko pisze:Jeżeli nie wypowiesz umowy OC poprzedniego własciciela w ciągu dwóch tygodni,ta automatycznie przejdzie na Ciebie.Będziesz musiał dopłacić różnice jeżeli nie masz zniżek.
nie 2 tygodnie tylko 30dni

ustawa z 2003-art 31 poz.1
zmiana ustawy z 2003 w 2005

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 20 paź 2009, 15:52

Jeśli do lutego opłacona jest tylko jedna rata to musiał byś opłacić reszte plus dopłata jak koledzy piszą wyżej.

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Re: [wszystkie] przerejestrowanie auta

Post autor: wysio » 20 paź 2009, 19:17

odeka pisze:witam na początku chciał bym rozwinąć wątek a więc kupiłem audi 80 poprzedni właściciel wykupił na to auto OC do końca lutego 2010 r. moje pytanie czy jeżeli teraz przerejestruje samochód na siebie to co się stanie z OC ? przejdzie na mnie ? znaczy czy będę mógł z niego korzystać do końca lutego ? dodam że właściciel ma maksymalne zniżki a ja jestem świeżo upieczonym kierowcą.
hmm ja w Warcie miałem coś takiego że na rok czasu właściciel wykupił auto ja je odkupiłem i zostało bardzo dużo miesięcy pojechałem do Warty policzyli mi różnicę .....wyszło dużo , ale Pani mówi do mnie jak Pan nie wypowie umowy to może Pan jeździć autem ale musi mieć Pan umowę kupna .... teoretycznie ubezpieczenie jest wykupione na AUTO z nr nadwozia , a nie na osobę :)

Zapytaj sie żebyś nie płacił bezsensu . W HDI miałem tak że nic nie dopłacałem i ubezpieczenie przeszło na mnie więc na pewno sie da tylko dopytaj konkretnie <ok>

Revelation
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 158
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Revelation » 20 paź 2009, 19:26

miałem podobną sytuacje, pani w warcie powiedziała, że nie musze robić rekalkulacji ale musze jeździć z umową a nastepnie dodała, że firma warta moze sie zwrocic do mnie sama na koniec umowy o dopłacenie róznicy. Jak dowiedziałem sie ile bym musiał dopłacić w razie czego to podziekowałem i wolalem nie ryzykować że sie upomną ;-)

Mytek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 156
Rejestracja: 19 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Debrzno/Człuchów

Post autor: Mytek » 21 paź 2009, 15:29

jest też taka opcja ze ja kupisz auto od znajomego np kolegi ,wójka itp , placisz tylko podatek w USkarbowym i mozesz jeździć na oc kolegi, umowa musi być sporządzona na ciebie nie na jakiegoś wujka lub tate dziadka itp.
wtakim układzie gdy twój kolega - poprzedni właściciel ma dużo zniżek on opłaca oc ty z niego możesz kożystać, a gdy opłacisz podatek nie musisz rejestrowac samochodu na siebie ,
Tak miał zrobione poprzedni właściciel mojego audi miał tylko opłacony podatek a samochód był kupiony od kuzyna fikcyjnie oczywiście..i tak mi doradził ze tak mozn zrobić
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga