Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80,b4,1.9tdi ] brak napiecia na świecach

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
michalma2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2007, 20:59
Lokalizacja: radom

[80,b4,1.9tdi ] brak napiecia na świecach

Post autor: michalma2 » 29 lip 2007, 12:44

mam problem z odpaleniem samochodu na zimnym silniku :cry: żeby go zapalic musze długo krecic a jak zapali to zadymi na niebiesko. mechanik stwierdzil ze nie dochodzi prad do świec zarowych i jest to wina elektryki. auto bylo podpiete pod komputer i nie wykazało zadnych błedow.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 29 lip 2007, 12:51

Sprawdzić musisz połączenie tego grubego czerwonego przewodu, który idzie do listwy łączącej świece. Ale najpierw sprawdź bezpiecznik w podszybiu, w skrzynce bezpiecznikowej. Jest to długa cienka płytka, umieszczona poziomo, z prawej strony skrzynki.

Winny może też być przekaźnik w skrzynce o oznaczeniu 191 911 261C (bodajże nr 102, najwyższy).

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 29 lip 2007, 12:56

Może pomoże ...

Obrazek

michalma2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2007, 20:59
Lokalizacja: radom

Post autor: michalma2 » 29 lip 2007, 22:11

bezpiecznik cały, co do przekaźnika to u mnie najwyzszy ma numer 224 rozebrałem go i wygląda ładnie nie jest jakis posniedziały czy przypalony, nie sprawdzalem go bo nie wiem jak.coś mi sie zdaje że musze podjechac do elektryka :-(

[ Dodano: 2007-08-03, 12:50 ]
masakra :-/ moja furka całkowicie padła :-( jadac do pracy samochód zaczoł tracic moc i co jakis czas zadymił na niebiesko , gdy po skaczonej robocie chciałem wrócic do domu juz sie nie dało, bardzo ciezko zapalil , a jak juz zapalił to strasznie dymił na niebiesko i pracował jak stary ciagnik, wogóle silnik nie reagował na pedał gazu. wtryski , pompa , świecie sa sprawne .coś mi sie zdaje ze komputer padł :-(

[ Dodano: 2007-08-08, 21:37 ]
juz wszystko gra :-D były dwie przyczyny: 1.padł czujnik od temperatury dla świec żarowych. znajduje sie on na przewodzie wodnym ( taki gruby) wychodzacym z silnik a wchodzacym w górna czesc chłodnicy, dlatego nie grzały swiece na zimnym silniku 2.koło zembate znajdujace sie na wałku od zaworow poluzowało sie i przekreciło o jeden ząbek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga