Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[coupe b4 2,6 94r] problem z ogrzewaniem klimatronic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubaturka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2007, 16:51
Lokalizacja: Łodź

[coupe b4 2,6 94r] problem z ogrzewaniem klimatronic

Post autor: kubaturka » 06 lis 2007, 08:44

Witam wszystkich klubowiczów. Moja niunia nie szczędzi mi problemów i tym razem mam bardzo słabe ogrzewanie. Otóż przez pewien okres czasu ogrzewanie działało bez zarzutu przy ustawieniu na klimatronicu HI i temp na zewnątrz około 5 stopni nie można było wysiedziec z goraca. Od około 2 tygodni nie mogę doczekac się ciepełka w moim autku. przy ustawieniu na maksa wieje letnim powietrzem pomimo że silnik ma 90 stopni. Moje podejżenia to:
- że zawiesza się jedna z klap tym samym zamiast dawac samo ciepłe miesz z zimnym z zewnątrz (podejżenie wzieło się stąd że strasznie dziwnie świszczy własne i tak jakby było coś niedomknięte) i tu pytanie jak sie do tego dostać żeby sprawdzić.
- nagrzewnica jest zapowietrzona i tu pytanie jak odpowietrzyć
- nie do końca otwiera sie zawór doprowadzający gorącą wodę z silnika (o ile jest ale chyba raczej musi być) i tutaj gdzie on jest i jak to sprawdzić i jak to sprawdzić Oczywiście wszystkie wasze uwagi może ktos się spotkał z takim przypadkiem będą bardzo cenne. Równiez jakby krtoś dysponował schematem budowy klimatronika w sensie kanały nagrzewnica zawory klapy sterowanie itd to byłbym bardzo wdzięczny

Z góry dziekuję za pomoc i dziękuję

Pozdro qba
QBA
Absolutnie Upojony Doskonałością Ideału
Jest
Audi Coupe 81-85 B2 Kamei X1 KK
Porsche 924 '80
Było
Audi 80 Coupe B4 ABC
Audi 80 Sedan B2 WN

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Re: [coupe b4 2,6 94r] problem z ogrzewaniem klimatronic

Post autor: czarekj » 06 lis 2007, 13:13

- że zawiesza się jedna z klap tym samym zamiast dawac samo ciepłe miesz z zimnym z zewnątrz (podejrzenie wzieło się stąd że strasznie dziwnie świszczy własne i tak jakby było coś niedomknięte) i tu pytanie jak sie do tego dostać żeby sprawdzić.

Możesz sprawdzić klapę regulacyjną temperatury zaglądając z miejsca w którym pasażer trzyma stopy. Dźwignia regulacyjna na silniczku musi przemieszczać się "od końca do końca". Równie dobrze można to sprawdzić w programie VWTool.

- nagrzewnica jest zapowietrzona i tu pytanie jak odpowietrzyć

Zasadniczo służy do tego odpowietrznik na wężu doprowadzającym czynnik do nagrzewnicy. Praktycznie przy sprawnej pompie czynnika chłodzącego nagrzewnica powinna odpowietrzyć się samoczynnie.


- nie do końca otwiera sie zawór doprowadzający gorącą wodę z silnika (o ile jest ale chyba raczej musi być) i tutaj gdzie on jest i jak to sprawdzić i jak to sprawdzić

Nie ma takowego zaworu. Jedynym zaworem w układzie chłodzenia jest termostat.

Awatar użytkownika
kubaturka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2007, 16:51
Lokalizacja: Łodź

Post autor: kubaturka » 06 lis 2007, 14:28

dzięki wielkie czarku po raz kolejny mi pomogłeś opstanio przy okazji klimatyzacji z którą udam sie do ciebie na naprawe niezwłocznie jak mi blachy wyklepią po dzwonie
Pozdrawiam
qba
QBA
Absolutnie Upojony Doskonałością Ideału
Jest
Audi Coupe 81-85 B2 Kamei X1 KK
Porsche 924 '80
Było
Audi 80 Coupe B4 ABC
Audi 80 Sedan B2 WN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga