Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL LPG] Wskaźnik gazu na butli

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Ransly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: Śląsk

[ALL LPG] Wskaźnik gazu na butli

Post autor: Ransly » 30 cze 2011, 20:30

Witam,

Mam takie pytanie, od wskaźnika gazu na butli wychodzą 2 kabelki. Jeden jest przymocowany do reduktora a drugi wychodzi od strony przewodów (nie wiem czy dobrze opisałem :P) U mnie kabelek od strony przewodów gazu jest odcięty i zaizolowany. Czy tak powinno być czy go połączyć z kabelkiem od wskaźnika?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 20:58 przez Ransly, łącznie zmieniany 1 raz.

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 30 cze 2011, 20:31

_uwaga

Pitras

Post autor: Pitras » 30 cze 2011, 21:48

Powinny być połączone. Wydaje mi się, że jest on od kontrolki rezerwy (jeśli można to tak nazwać).

westmorlandpb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2016, 14:54
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: westmorlandpb » 24 mar 2016, 15:28

Witam,
przepraszam za odkopanie tematu, ale chciałbym dopytać jak odłączyć w ogóle rezerwę gazu?

Ponieważ mam źle ustawioną i przy połowie zbiornika (mam 42l) zielona kontrolka na sterowniku Autronic miga cały czas szybkim tempem. Nie chciałbym bawić się jakiś regulacje (nie za bardzo potrafię) no i czytałem, że to i tak jest dosyć ciężkie do ustawienia.

Dlatego chciałbym ją w ogóle odłączyć, a stan zbiornika w przybliżeniu będę odczytywać z dziennego licznika kilometrów. Po prostu chciałbym aby kontrolka od gazu cały czas informowała mnie ciągłym zielonym światłem, że jadę na LPG.

Tutaj zdjęcie, które wykonalem na butli:
http://zapodaj.net/images/3e9ff95d070dd.jpg

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, który kabelek odłączyć żeby wyłączyć rezerwę :?:

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11727
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 24 mar 2016, 16:01

westmorlandpb, ja tam specjalnie na elektryce samochodowej się nie znam ale widać które kabelki idą do wskaźnika
WRC is for boys.
Group B was for men.

westmorlandpb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2016, 14:54
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: westmorlandpb » 24 mar 2016, 16:17

PieterB, masz rację widać, jednak na instalacjach gazowych w ogóle się nie znam i nie za bardzo rozumiem działanie tego układu.

Czy jakbym wyciągnął te dwa niebieskie przewody ze szkiełka i je ze sobą połączył to bym ominął tą rozerwę? (jeśli to głupie to przepraszam, ale na prawdę moja wiedza o LPG jest mała)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11727
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 24 mar 2016, 16:35

westmorlandpb pisze:Czy jakbym wyciągnął te dwa niebieskie przewody ze szkiełka i je ze sobą połączył to bym ominął tą rozerwę?
łączenie może nie być dobrym pomysłem bo możesz zrobić zwarcie już lepiej odpiąć ten jeden kabelek od masy wtedy nic nie powinien pokazywać.

A co to za instalacja ?

W starego typu instalacjach rezerwę regulowało się kręcąc albo tym szkiełkiem albo też czujnikiem u Cibie widzę że jakoś inaczej jest. Być może jest jak u mnie.
U mnie na ten przykład reguluje się na kompie.

U ciebie widac że wskazówka leży na 0 - może sam wskaźnik uszkodzony.
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 24 mar 2016, 17:20

To jest zwykły czujnik rezerwy bo widać szklany kontaktron w obudowie. Jego niebieskie kable łączą się na stałe czy rozłączają gdy jest mało gazu. Możesz je złączać i zobaczyć czy zniknie kontrolka. Jeśli po złączeniu będzie migać cały czas to zostaw te kable rozłączone.

Możesz też przestawić ten czujnik na śrubkach przekręcając go w lewo to może przesunie rezerwę.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

westmorlandpb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2016, 14:54
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: westmorlandpb » 24 mar 2016, 17:35

Instalacja to Autronic al-700. Chyba masz rację z tym uszkodzonym wskaźnikiem, bo wcale się jego stan nie podnosi.


Wracając do meritum to odpiąłem niebieski przewód idący do masy (zaizolowałem kocówę) i faktycznie udało się już nie miga mi rezerwa. Dziękuje za pomoc PieterB.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga