Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC PB+LPG] Na benyznie zdławiona, na gazie zasuwa

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
fasu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 02:00

[B4 2.6 ABC PB+LPG] Na benyznie zdławiona, na gazie zasuwa

Post autor: fasu » 07 mar 2016, 02:46

Witam serdecznie :)

Czytałem już wiele na temat przymulonego ABC, otóż mój problem jest dość dziwny. Mam instalacje gazową, na której auto jedzie dobrze, nie muli, natomiast na benzynie jest problem. Na zimnym i ciepłym (tutaj już mniej) silniku auto w granicach 2000-3000 rpm jest zdławione, potem jako tako ciągnie, ale nadal nie jest to samo jak w przypadku lpg, w dodatku lubi też szarpnąć (efekt żabki podczas jazdy). Naturalnie audiczka była podpinana pod komputer i raz pojawił się błąd sondy lambda. Przestudiowałem wiele problemów z forum, ale zazwyczaj było na odwrót, że na gazie auto nie jechało, a na PB było wszystko w porządku. Nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei, ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami. Przeglądając tematy natknąłem się , że mój problem może dotyczyć zapchanego katalizatora, braku szczelności w dolocie lub w wężykach podciśnienia, czujnika spalania stukowego albo położenia wału, map sensora, wtrysków, pompki paliwowej lub sond właśnie. Martwi mnie to już dłuższy czas. Może jest ktoś, kto miał podobny problem i wie w czym leży przyczyna. Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2016, 23:21 przez fasu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bzibzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 685
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:16
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bzibzi » 07 mar 2016, 07:20

filtr benzy kiedy wymieniany ? , regulator ciśnienia na listwie do podmiany

fasu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 02:00

Post autor: fasu » 07 mar 2016, 11:54

Filtr paliwowy był wymieniany jakoś pół roku temu, a autko używało PB głównie do rozruchu, od czasu do czasu przejechałem się na benzynie. Nadmienię, że auto jak stoi w miejscu, gdy dodam gazu to ładnie się kręci, z odpalaniem także nie ma problemu. Jak jest ciut zimniej to pali za drugim razem ;)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 mar 2016, 12:09

Instalacje gazową masz której generacji? Sprawdzałeś ciśnienie paliwa?

Jak nie chcesz podłączać manometru do sprawdzenia ciśnienia to odkręć przewód odchodzący od regulatora ciśnienia paliwa i po odpaleniu zobacz czy będzie leciało z niego paliwo.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11727
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 07 mar 2016, 19:00

fasu, popraw temat i opisz problem bo sam tag to za mało :!:

fasu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 02:00

Post autor: fasu » 30 kwie 2016, 11:32

Temat poprawiony :) zobaczę w wolnej chwili póki co brak czasu , ze względu na dość daleki dojazd do pracy, a teraz mam na popołudniową zmianę ;) Instalacja to IV gen. sekwencja (listwy wtryskowe Valtek i czerwone wtryski też tej firmy i sterownik D.T.gas system, reduktor nie wiem jaki tam jest zastosowany - kupiłem już ją z taką instalacją, na dwóch filtrach). Na dniach dam znać czy coś się zmieniło. Byłbym bardzo wdzięczny o podsuwanie propozycji :) Dziękuję za wszelką pomoc jeszcze raz :)

[ Dodano: 2016-04-30, 11:32 ]
Przepraszam za odgrzanie kotleta, ale zostawiam informację dla potomnych, przyczyna zdławienia na benzynie była po stronie pompy paliwowej oraz regulatora ciśnienia paliwa. Audi zasuwa aż miło , dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Rastaman25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:57
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Rastaman25 » 30 kwie 2016, 16:58

Super że napisałeś jaka była przyczyna problemu <ok>
U mnie też trochę muli na benzynie, teraz wiem czego szukać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga