Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Prawidłowe podciśnienie ze skrzynią automat

Wszystko co tyczy się silników V6
maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 31 gru 2016, 16:58

TMEA pisze:ale nawet jak coś to by wyskoczył błąd podgrzewania lambda a nie wartośc niska i napiecie 0.8V :)
W ABC coś takiego nie występowało, najlepiej odłącz kostkę grzałki (tą 2 pinową) i zobacz błędy, przy okazji zobacz czy jest napięcie. Sondy wąskopasmowe chyba są podgrzewane cały czas bo zwykle są zasilane z przekaźnika pompki paliwa. Chociaż w ABC jest osobny przekaźnik od grzałek.

Awatar użytkownika
bzibzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 685
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:16
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bzibzi » 01 sty 2017, 12:36

sciagales kolektor to teraz pytanie czy podlaczyles wszystkie podciśnienia ? , nie grzebales czasem przy potencjometrze przepustnicy ?

miron72
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 553
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:25
Lokalizacja: TOS

Post autor: miron72 » 01 sty 2017, 20:00

maciek889 pisze:W ABC coś takiego nie występowało,
Błąd podgrzewania? U mnie się pokazywał w ABC. Ale to prawda, że na powtarzalność odczytów w kilku ABC nie ma zbytnio co liczyć.
TMEA pisze:podciśnienie na poziomie 0.45 a wczesniej było na 0.7 :D więc raczej odpada
U mnie jest na poziomie ok. 0.35. Poniżej 0.40 i tak miałem jak były moim zdaniem rażące nieszczelności w dolocie(no ale ja miałem całą masę aut z K/KE-j więc mam nadwrażliwość lekką).
Spalanie mam zaskakująco niskie -14-16 gazu w mieście(teraz zimą) przy odliczeniu jazdy na benzynie do rozgrzania. Spodziewałem się w tej budzie z ASB wyższego...
Od rozebrania i złożenia eżektora spalanie nie powinno wzrosnąć. Chyba, że źle/nieszczelnie poskładane. Faktycznie zaworek tam jest kierunkowy. Ma puszczać w jedną stronę, w drugą nie.
Moim zdaniem wciąż są jakieś nieszczelności. Podciśnienie 0.45...dla mnie wciąż za wysoko.

Awatar użytkownika
bzibzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 685
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:16
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bzibzi » 01 sty 2017, 22:09

miron72 pisze:Moim zdaniem wciąż są jakieś nieszczelności. Podciśnienie 0.45...dla mnie wciąż za wysoko

cos w tym jest miałem w swoim ABC 0.33 podciśnienie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga