Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABT] Nie działa centralny zamek

Swię-ty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:25

Post autor: Swię-ty » 21 lis 2014, 13:12

Witam, mam problemik z moim centralnym zamkiem. Poniżej krótka specyfikacja.
Centralny raz działa raz nie, czasem otworzy się kluczykiem od strony pasażera, pochodzi parę dni potem znów awaria. Pompka jest sprawna. Moje pytanie brzmi następująco: co powinienem sprawdzić ,czy gdzie należy zacząć szukać usterki? Na sam początek wymieniłem bezpiecznik pod maską ale nic nie dało :D . Nakierujcie mnie proszę, od czego zacząć,co rozkręcić, gdzie otworzyć czy co polutować. Najlepiej jeszcze ze zdjęciami bądź jakimiś schematami.
Dziękuję serdecznie z góry za pomoc, klubowicze !
Pozdrowionka ;-)

sebagda87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:58
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: sebagda87 » 17 wrz 2015, 15:42

żeby nie otwierać nowego tematu podpinam się pod tym mam taki problem przed zmiana drzwi tak nie robiło co jakiś czas gdy otwieram od strony kierowcy otwieraja sie tylko te drzwi a gdy pociagne za klamke zapalaja sie awaryjne światła nieda sie otworzyć reszte drzwi i auto nie odpala dopiero po odpięciu klemy to sie uspakaja dla tego musze uważać czy sie otworzyły wzystkie drzwi jak nie musze iść do drzwi pasarzera i otwiera reszte normalnie i jest ok wtedy... pomocy co to może być

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 wrz 2015, 20:23

Sprawdź wiązkę w drzwiach szczególnie pozycji rygla a jak sprawne to do wymiany siłownik z mikroczujnikami pozycji rygla.

A po drugie alarm fabryczny czy dokładka? bo jak fabryczny to już nie takie proste jak powiedziałem wyżej bo w alarmie fsbrycznym jest pozycja wkładki jak i pozycja rygla.

sebagda87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:58
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: sebagda87 » 17 wrz 2015, 20:30

niemam alarmu tylko c. zamek

[ Dodano: 2015-09-17, 20:30 ]
a ktora to bedzie wiazka od pozycji ryglą ale to jest co jakieś 15 otwieranie drzwi

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 wrz 2015, 21:24

niemam alarmu tylko c. zamek
Musi coś być bo włączają się awaryjne. A po drugie oryginalny nie miał blokady odpalania wiec to raczej dokładany alarm.

michau_cee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2014, 09:44
Imię: Michał
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.0 ACE
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: michau_cee » 14 paź 2015, 09:11

Witam.
Nie będę pisał nowego tematu.
Moj pacjent to 80b4 94' z ori centralnym pneumatycznym i dokladanym alarmem.
Mam taki problem ze centralny czasem dziala czasem nie [juz mowie o dzialaniu z kluczyka, omijam temat alarmu]
Sprawa wygląda tak, że gdy działa pompka, to działa tez np lampka wnętrza po otwarciu drzwi. Jednak gdy ona sie nie wlacza po otwarciu, to wtedy nie dziala centralny. Czasem dziala ale jakoś dziwnie, przerywa, miga lub nie swieci pelnia swiatla.
Mam wrazenie ze jest to wina jakiegos sterownika, bo zaleznosc gdy dziala lampka wnętrza po otwarciu drzwi to dziala tez centralny, jak nie jedno to i drugie nie dziala.
Powiedzcie co sprobowac podmienic, mam druga 80 94' na placu na części więc nie ma problemu z tajlami, oczywiscie ona ma sprawny centralny ori :)
Jest:
Audi 80 B4 2.0 16v quattro competition 1994

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 14 paź 2015, 09:41

Pompka centralnego także odpowiada za oświetlenie więc ona wysiadła albo coś jest z jej zasilaniem. Albo tylko wystarczy poprawić luty na płytce pompki.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

michau_cee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2014, 09:44
Imię: Michał
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.0 ACE
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: michau_cee » 16 paź 2015, 09:15

Ooo dzięki za trop. Przełożę dzisiaj pompkę z drugiej 80'tki i sprawdzę, jak bedzie ok to zostawiam, a starą dam do znajomego moze cos zrobi z niej ;) tak samo mialem z sterownikiem el szyb pod deska, wystarczyło przelutować go [zimne luty byly] i wszystko działa jak należy :)

[ Dodano: 2015-10-16, 09:15 ]
Awaria znaleziona. Dostała się woda, gąbka osłaniająca pompkę zamokła, do tego ktoś dołozył worek celem zabezpieczenia, ale był dziurawy i stała woda.
Asekuracyjnie wrzuciłem pompkę od drugiej mojej 80'tki i wszystko działa jak należy, włącznie z lampką oświetlenia wnętrza <ok>
Jest:
Audi 80 B4 2.0 16v quattro competition 1994

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 03 sty 2017, 22:38

koledzy mam problem. Kupiłem drugą 80 1.8 pm z LPg 1991R. i chce do swojej przełożyć centralny zamek i wspomaganie. Ja mam 1.8 NE. Chodzi o to że centralny w PM zamyka i odmyka wszystkie dzwi i bagażnik tylko od strony pasażera. Od kierowcy zero reakcji. Pomoże ktoś. Nie ruszałem jeszcze bo zimno. Czekam na plusowe temp. I druga sprawa w tej PM gość wypiął nagrzewnice i nie ma cieplego powietrza. Chodzi tylko wentylator i nie podnosi się wskazuwka od temp. Tzn dojdzie do kropki na początku i tyle. Wydaje mi się że brak nagrzewnicy nie wpływa na wyświetlanie temp. Tak mi się wydaje. Czekam na odp mądre głowy.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 04 sty 2017, 07:21

davidpolska, brak nagrzewnicy nie powinien wpływać na brak wskazań temp.
Co do zamka to widocznie jakieś uszkodzenie siłownika master lub przez kogoś wymieniony na zwykły bez możliwości sterownia - tak mi się wydaje.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 04 lut 2017, 06:30

koledzy przyszło trochę ciepla chce ten zamek przełożyć centralny. I teraz pytanie. Robił ktoś coś podobnego. Czy trzeba przekładać wszystko razem z zamkami? Zdjąłem na razie pulke pod kierownica i jest tam sterownik dokładany z pilota ale i tak nie działa z pilota i nie działa otwierani i zamykaniee od kierowcy. Ściągnołem boczek od kierowcy i ściągłem kostke niebieską i jest tam 3 kable. Jak je sprawdzić.?Pomoże ktoś z ogarnieciem tego. Od pasażera odmyka i zamyka wszytkie drzwi. Ale pilot i tak nie działa.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 04 lut 2017, 08:14

W kostce masz +,sygnał do pompki,minus.Na środkowy podaj na przemian raz plus 12v a raz minus.Jak nie zadziała to sprawdź wiązkę w przelotce drzwi.

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 04 lut 2017, 16:05

doszłem czemu nie zamyka i nie otwiera od kierowcy. Z gumie łączącej drzwi był pęknięty kabel. Po zlutowaniu działa już od kierowcy zamykanie i otwieranie. Ale z pilota dalej nie działa. Centralka dołożona. I teraz powiedzcie co to jest na zdjęciach. Jak ściągałem pułke nad nogami to do niej były zaczepione trzy kostki. Ja w swoim NE tego nie mam. Co to jest ? I druga sprawa z tej centralki dołożonej dwa pomarańczowe kable idą do takiej żółtej kostki. Co to ma na celu. Jak odepne kostki od centralki jedna jest podłużna, druga wąska to centralny nawet z kluczyka nie działa. Jak to rozpracować.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 04 lut 2017, 16:55

1- wtyczki złącze diagnostyczne ECU,Airbag,ABS itd.
2,3- Prawdopodobnie podłączenie pod kierunki obadaj czy podłączone do zielono czarnego i do biało czarnego

I spawdz czy w tej wąskiej są poprawne napięcia i masy według schematów podłączenia pneumatyka

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 04 lut 2017, 17:15

ok zobaczę. Ale wydaje mi się że nie dojde z tym. Nawet nie wiem co to za sterownik żeby mieć schemat. Jest tam dioda jeszcze czerwona i ona też nie świeci w ogóle.
O co chodzi czy napięcia są poprawne z pneumatyka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga