Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Filtr powietrza. Uszkodzenie obudowy.

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Brzeźno

[B4 2.0 ABK] Filtr powietrza. Uszkodzenie obudowy.

Post autor: Aron » 30 mar 2017, 00:00

Wczoraj podczas oglądania silnika zauważyłem (dopiero) że jakiś zły człowiek który był wcześniej jednym z posiadaczy mojej Audi, wyciął kawałek z obudowy filtra powietrza. nie ma rurki zasysającej w połowie jest przecięty otwór na tę rurkę i część spodu i frontalnej części filtra. Niemniej głownie jest wycięty od spodu. Silnik troszkę nierówno pracuje. Nieco bardziej na LPG. To jest najprawdopodobniej wina tego? I proszę powiedzcie mi co autor mógł mieć na myśli wycinając część obudowy filtra? Ma to jakiś głębszy cel? Szukam już nowej obudowy, ale nie chciałbym wydać 160zł i dowiedzieć się, że lepiej, żeby otwór zasysające powietrze był nieco większy.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 30 mar 2017, 10:25

Jak nie ssie powietrza omijając filtr to nie powinno mieć wpływu na pracę silnika.
Może poprzedniemu właścicielowi wystrzał gazu (jeśli masz I lub II generacje) go rozerwał i aby zaoszczędzić wsadził tylko nową górną część.

I tez tej rury może być efekty dźwiękowy jak przy filtrze stożkowym czyli muczenie z pod maski przy wciśnięciu gazu do dechy.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 30 mar 2017, 11:44

Aron pisze:To jest najprawdopodobniej wina tego?
nie, nie wydaje mi się
Aron pisze:I proszę powiedzcie mi co autor mógł mieć na myśli wycinając część obudowy filtra? Ma to jakiś głębszy cel?
a to już trzeba by pytać tego co to uczynił, może chciał koni dołożyć :-P
Jak dla mnie to tylko pogorszy osiągi silnika bo zasysa zbyt ciepłe powietrze a co za tym idzie mniejsza jego ilość dociera do silnika.
Prawdopodobnie tak jak mówi Maciek było rozerwanie całej obudowy przy wystrzale a zmieniona tylko górna część wraz z przepływką.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga