Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Filtr powietrza. Uszkodzenie obudowy.

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Brzeźno

[B4 2.0 ABK] Filtr powietrza. Uszkodzenie obudowy.

Post autor: Aron » 30 mar 2017, 00:00

Wczoraj podczas oglądania silnika zauważyłem (dopiero) że jakiś zły człowiek który był wcześniej jednym z posiadaczy mojej Audi, wyciął kawałek z obudowy filtra powietrza. nie ma rurki zasysającej w połowie jest przecięty otwór na tę rurkę i część spodu i frontalnej części filtra. Niemniej głownie jest wycięty od spodu. Silnik troszkę nierówno pracuje. Nieco bardziej na LPG. To jest najprawdopodobniej wina tego? I proszę powiedzcie mi co autor mógł mieć na myśli wycinając część obudowy filtra? Ma to jakiś głębszy cel? Szukam już nowej obudowy, ale nie chciałbym wydać 160zł i dowiedzieć się, że lepiej, żeby otwór zasysające powietrze był nieco większy.
„Otóż temu, który pracuje, poczytuje się zapłatę nie tytułem łaski, lecz należności" - Rz 4, 4 -

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 30 mar 2017, 10:25

Jak nie ssie powietrza omijając filtr to nie powinno mieć wpływu na pracę silnika.
Może poprzedniemu właścicielowi wystrzał gazu (jeśli masz I lub II generacje) go rozerwał i aby zaoszczędzić wsadził tylko nową górną część.

I tez tej rury może być efekty dźwiękowy jak przy filtrze stożkowym czyli muczenie z pod maski przy wciśnięciu gazu do dechy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 30 mar 2017, 11:44

Aron pisze:To jest najprawdopodobniej wina tego?
nie, nie wydaje mi się
Aron pisze:I proszę powiedzcie mi co autor mógł mieć na myśli wycinając część obudowy filtra? Ma to jakiś głębszy cel?
a to już trzeba by pytać tego co to uczynił, może chciał koni dołożyć :-P
Jak dla mnie to tylko pogorszy osiągi silnika bo zasysa zbyt ciepłe powietrze a co za tym idzie mniejsza jego ilość dociera do silnika.
Prawdopodobnie tak jak mówi Maciek było rozerwanie całej obudowy przy wystrzale a zmieniona tylko górna część wraz z przepływką.
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga