Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 cabrio dach manual] wymiana pleksy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duran
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 30 sie 2009, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

[B4 cabrio dach manual] wymiana pleksy

Post autor: duran » 08 maja 2010, 18:59

witam
z biegiem lat w naszych bezdasznikach pleksa albo robi sie nieprzezroczysta i nic przez nia nie widac albo niefartem peka :-/
Obrazek
u mnie niestety pekla i szwy sie popruły... wiec ewidetnie szyba do wymiany :-|
postanowilem sam cos z tym zrobic poniewaz mam dojscie do maszyn ktore umozliwia mi wszycie ( dla zainteresowanych to musza byc maszyny na "slupku" czy jakos tak to sie po fachowemu nazywa :-P uzywa sie takich maszyn miedzy innymi przy produkcji obuwia)

wiec zaczynamy ;-)

to co bedzie nam potrzebne:
:arrow: śrubokręt gwiazdkowy
:arrow: nowa pleksa jaka zakupilem jest o wymiarach 55cm x 110cm dla zainteresowanych info na pw
:arrow: klej butapren

zaczynamy od otworzenia dachu do 90 stopni
siadamy sobie wygodnie na klapie
Obrazek
i odkrecamy śrubki ktore znajduja sie w dolnej czesci dachu... po odkreceniu listwy z uszczelka musimy delikatnie oderwac material poszycia od stelaza poniewaz jest przyklejony do niego... ja nie mialem z tym wiekszego problemu ;-) Obrazek
Obrazek
po tej czynnosci przenosimy sie na przod audiczki
odkrecamy plastikowa obudowe mechanizmy zamykania (4 śruby)
nalezy tez odkrecic obudowe raczki do otwierania dachu(2 śruby)
przy zdejmowaniu duzej obudowy nalezy uwazac zeby nie urwac zaczepow...
Obrazek
gdy juz to zrobimy pojawiaja nam sie dwie metalowe listwy trzymajace uszczelke. odkrecamy ja, nastepnie odkrecamy sruby ktore znajduja sie po bokach pod uszczelka,
Obrazek
wysuwamy aluminiowe listwy razem z uszczelka i tak jak poprzednio odrywamy od metalowego stelaza poszycie.
nastepnym krokiem jest odpiecie ze sprezynek linek naciagajacych dach.
Obrazek
wyciagamy linki z poszycia i mozemy juz po woli zdejmowac poszycie.
poszycie jest jeszcze przymocowane za pomoca przyklejonych pasow materialu do poprzecznych rurek, delikatnie to odrywamy od rurek tak zeby nie uszkodzic.
Obrazek
nastepnie przechodzimy do demontazu uszczelek tylnych trojkatnych szyb. tak jak to bylo z przodu, śruby znajduja sie pod uszczelka. po zdjeciu uszczelek takze musimy oderwac poszycie od stelaza :-P
zostaje nam jeszcze usuniecie 2 nitow ( po jednym na kazda strone) trzymajacych dwie tasmy... po tym zabiegu mozemy sciagac poszycie ;-)

mam nadzieje ze opisalem to w dosc zrozumialy sposob :mrgreen:

poki co dzisiaj skonczylem na tym etapie, ale bede to aktualizowal na bierzaco ;-)

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 09 maja 2010, 23:25

temat do przeniesienia do działu warsztat :-P
w sumie spoko orinoko i czekam na efekt końcowy.A czy przypadkiem nie kupiłeś zwykłej pleksy?Bo na allegro były specjalne do dachów cabrio które można dowolnie wyginać i nie tracą właściwości,był nawet filmik na youtube z prezentacją takowego wynalazku <ok>

Awatar użytkownika
duran
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 30 sie 2009, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: duran » 10 maja 2010, 11:45

nie kupilem oryginalnej... kupile taka z rolki plexe.. facet mowil ze jest o wiele lepsza niz oryginal... temperature pekania ma od -35 do +65 wiec jest spoko ;) nie starzeje sie tak szybko... a dociac do odpowiedniego ksztaltu to zaden problem ;)
kupilem z tej aukcji :arrow: http://allegro.pl/item1020926553_szyba_ ... jacht.html
to chyba ta sama co na youtube ;)

[ Dodano: 2011-01-09, 18:01 ]
http://www.audicabrio.info/tec1v.php

wszystko fajnie pokazane ;)

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 14 cze 2013, 15:05

odgrzeje kotleta :) i jak poradziles sobie z wymiana ?

Awatar użytkownika
duran
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 30 sie 2009, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: duran » 14 cze 2013, 18:02

porawdzilem ;) tylko musisz miec kogos kto posiada maszyny na slupku i wszyje Ci plekse w poszycie dachu, pozniej to juz tylko podklejanie butaprenem w tych miejscach co byl oryginalnie i cieszyc sie nowa pleksa ;)

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 14 cze 2013, 20:22

no z tą maszyną na słupku będzie ciężko chyba

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 16 maja 2017, 23:24

Temat przydatny, ściągałem dach i jest to prosta sprawa, tyle że czasochłonna. Kilka godzinek trzeba posiedzieć, ale do ogarnięcia. Bardziej mnie nurtuje to czym zmyć stary klej z poszycia dachu. Jakieś propozycje? :D Mój aktualnie poszedł do tapicera na wszycie szyby i ogarnięcie przetartych miejsc i zaczynam powoli rozkminiać czym to kleić, ale problem mam właśnie z tym czym zmyć stary klej żeby nie zniszczyć materiału. Za wszelkie propozycje będę wdzięczny :-)

Awatar użytkownika
mrc92ns
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 352
Rejestracja: 12 sie 2012, 12:37
Lokalizacja: kns

Post autor: mrc92ns » 18 maja 2017, 20:46

Ciekawi mnie jak z montażem poszycia po szyciu, sam musze wymienić plekse w dachu ale się trochę obawiam że dachu mogę nie naciągnąć później
Jest ==> A4 B6 Avant AWX
Ps: Bezpieczniki Audi 80 inne-f102/audi-80-b4-bezpiecznik-t60371.html

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 04 cze 2017, 20:43

Jak wróci mi dach z szycia to po założeniu odezwę się co i jak. Nie wiem kiedy to będzie, ale postaram się opisać co, jak, czym i gdzie :-)

[ Dodano: 2017-06-04, 20:43 ]
Dach u mnie założony, cholernie niewdzięczna robota. Bez drugiej osoby nawet nie ma sensu podchodzić bo jak zacznie się kleić szmatę do stelaża na tyle samochodu to samemu można się w tym pogubić i zakląć na śmierć. Kleiłem na butapren, kupiłem puszkę 0.5 litra, pędzelek i smarowałem na stelaż i na materiał, odczekałem 10 minut i jechane. Na tył trzeba z drugą osobą żeby naciągać. Na spokojnie robiąc trzeba liczyć 3-4h żeby to włożyć, w razie pytań zapraszam na priv :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga