Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK]sterownik Compact plus problemy

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

[B4 ABK]sterownik Compact plus problemy

Post autor: beast » 26 maja 2017, 21:46

Witam czy ktoś może z szanownego grona ma ten sterownik w audi i działa mu to normalnie ?

Moja instalacja:
Compact plus
OMVL REG FAST
Reduktor Vito 150 KM

I niestety wszytsko zmontowane i pojawiły sie problemy, generalnie takj jakby sterownik gubił sygnał z wtrysków, podpięte zgodnie z instrukcja i nie działa.

Silnik kuleje na wolnych obrotach , dostaje złą dawkę paliwa.Po zwarciu miejsca gdzie wpiety jest sterownik LPG wszytsko działa normalnie. Macie jakieś pomysły ??

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 maja 2017, 05:23

beast, nie znam tego sterownika więc tu nie pomogę ale powodów kulawej pracy na wolnych na lpg może być sporo od wtryskiwaczy nie są ona za rewelacyjne chodź u mnie jakoś tam dawały radę po złą regulację.
Abk wymaga dobrej regulacji i szybkich wtryskiwaczy by wolne obr były stabilne - niestety.

beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

Post autor: beast » 27 maja 2017, 09:06

PieterBProblrm polega na tym ,że przy wpiętej centralce i na wolnych obr. na benzynie kuleje wobec czego nie da sie przeprowadzic prawidłowo konfiguracji na gazie przez komputer.

Wszytsko podpiete zgodnie z schematem:
Obrazek

Po zwarciu wtrysku tam gdzie jest wpiana centralka i odpięciu jej wszytsko chodzi OK. I opcje są dwie albo gdzieś jest błąd w sztuce i trzeba to podpiąć jakoś inaczej(moze jakiś szewski błąd) albo ta centralka compact plus wogóle nie nadaje sie do tego typu silnika i wtrysków full group.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 maja 2017, 09:11

beast pisze:PieterBProblrm polega na tym ,że przy wpiętej centralce i na wolnych obr. na benzynie kuleje wobec czego nie da sie przeprowadzic prawidłowo konfiguracji na gazie przez komputer.
aha sorry nie zrozumiałem a biegunowość na pewno odpowiednia?
koledze kiedyś stag;a podpinałem i też były właśnie dziwne rzeczy i tak mi kolega Maciek napisał
maciek889 pisze: Tylko jak sprawdzać będziesz na którym jest zasilanie to najlepiej sprawdź małą żarówką/kontrolką podłączoną na plus akumulatora a drugim końcem podłączaj na wtyczkę wtryskiwacze i szukaj tego kabla na którym będzie migać gdy silnik pracuje.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 27 maja 2017, 11:08

Jak zacytował mnie PieterB, zobacz czy wpiąłeś się w sygnałowe przewody.
Nawet przy złym podłączeniu powinien dobrze pracować na benzynie. Dopiero po przełączeniu na lpg byłby cuda.

A czas wtrysku program dobrze pokazuje na wszystkich cylindrach?

Może emulator w sterowniku uszkodzony. Zawsze można dorobić sobie swój na przekaźniku.

beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

Post autor: beast » 28 maja 2017, 19:03

OK sprawdze jak mówicie, no generalnie pokazuje czas wtrysku na paliwie(czy dobrze nie wiem , nie pamietam wartości) , tylko wyglada to tak ze w momencie kiedy wpiety jest sterownik od gazu we wtryski - jakby gubił sygnał (mam na mysli ten wtryskowy) i go przekłamywał, wyglada ,że w czasie kiedy podpiety jest sterownik on zakłoca sygnał i jest wtryskiwana zła dawka paliwa.Żeby sprawdzić czy jest ok podpiete ,próbowalismy zewrzeć te miejsca gdzie jest wpięty sterownik LPG na wtyczce od do sterownika i wtedy samochod chodzi normalnie na bendzynie.

Natomiast przez sterownik ni hu hu.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 29 maja 2017, 09:03

Kiedyś widziałem sterownik AC Stag, który nie dawał znaku życia poza tym że jeśli miał podłączone zasilanie z akumulatora to odcinał jeden wtryskiwacz benzynowy.

beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

Post autor: beast » 13 cze 2017, 22:52

Opisze co dowiedzialem sie z lini AG centrum , sterownik compact plus jest na półprzewodnikach i nie obsłuży "full group" .Kupiłem stag'a 200 jakoś to działa ,ale nie do konca jescze jak powinnno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga