Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG] falują obroty brak reakcji

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
KM95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2018, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

[B4 2.3 NG] falują obroty brak reakcji

Post autor: KM95 » 18 gru 2018, 19:36

Witam dziś umyłem silnik myjką parową (po umyciu silnik nie uruchamiany) i po kilkugodzinnym postoju zaczął się problem z silnikiem falują obroty i nie ma reakcji na pedał przyspieszenia. Po odpięciu 3 pinowej wtyczki od wyłącznika krańcowego przepustnicy wszystko działa jak należy bez zarzutu natomiast gdy podłączę z powrotem problem znów się pojawia. Zaszła konieczność umycia silnika w poszukiwaniu wycieku wiem że nie powinno się tego robić ale w tym momencie muszę to jakoś naprawić posiadam odpowiednie narzędzia proszę o naprowadzenie na właściwy tok myślenia na czym powinienem się skupić co po kolei sprawdzać i eliminować potencjalne przyczyny. Pozdrawiam PS: pojazd muszę naprawić do piątku gdyż wracam nim do Polski na święta obecnie jestem w Holandii. :)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2018, 23:33 przez KM95, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 18 gru 2018, 19:43

Możliwe że czujnik zamkniętej przepustnicy cały wysyła informacje że masz puszczony pedał gazu i wtedy odcina paliwo, gdy masz obroty powyżej 1200, bo myśli że hamujesz silnikiem i robi to w celu oszczędzania paliwa. Jak obroty spadną poniżej 1200 to wznawia paliwo obroty idą w górę odcina paliwo i tak w kółko. Możesz jeździć z odpiętą tą kostką.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

KM95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2018, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KM95 » 18 gru 2018, 20:39

Jest tak jak piszesz w okolicy 1200 obrotów tak się dzieje czyli potencjalnym winowajcą jest dolny czujnik zaraz sprawdzę multimetrem czy on jakoś wgl reaguje ;) Dzięki za szybką odpowiedź okok

[ Dodano: 2018-12-18, 20:39 ]
Patrząc od góry pomiędzy pinem 1 a 2 po podłączeniu multimetru włącznik jest zwarty natomiast po otworzeniu przepustnicy czasem jest rozwarty a czasem nie więc winowajca znaleziony. Spróbuję go wyciągnąć mam nadzieję że nie będę musiał wyrywać przepustnicy aby się do niego dobrać w razie gdyby nie udało mi się go z reanimować spróbuję dopytać w ASO lub sklepie z zamiennikami :) Jeszcze raz dzięki za pomoc po naprawie napiszę czy problem został trafnie rozwiązany ;)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 18 gru 2018, 22:02

dolny reanimuj bo zamiennika nie ma, vhyba ze w polsce kupisz na szrocie

KM95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2018, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KM95 » 18 gru 2018, 23:12

Niestety wyłącznik jest nie rozbieralny boisie Próbowałem go rozruszać czasami jest dobrze trochę ujedzie i zaczyna wariować. Panowie pytanie ostatnie czy po odpięciu wtyczki spalanie znacząco wzrośnie w trasie? mam do pokonania 1200KM

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 19 gru 2018, 05:35

KM95 pisze: Panowie pytanie ostatnie czy po odpięciu wtyczki spalanie znacząco wzrośnie w trasie? mam do pokonania 1200KM
Nie powinno. Będziesz miał tylko problem z biegiem jałowym bo nie będzie stabilizacji czyli moze zgasnąć po puszczeniu gazu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga