Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Brak mocy, błąd VAG 0273

ODPOWIEDZ
bigbadweed
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, 10:10

[B4 1.9 1Z] Brak mocy, błąd VAG 0273

Post autor: bigbadweed » 04 sie 2019, 12:28

Dzień dobry
Od jakiegoś czasu mam problem z przyspieszeniem mojej audiczki, odpala normalnie, trzyma obroty na jałowym i nie kopci. Zaczęło sie od sparciałych przewodów podciśnienia/nadciśnienia, ale po wymianie wszystkich i podłączeniu według schematu zamieszczonego na forum wróciło na chwile do normy, ale później znów zaczęły się pojawiać te same objawy miałem wrażenie, że turbina nie doładowuje i auto przyspieszało dramatycznie, ale czasami miała "przebłyski" i się na moment załączała. Idąc tropem turbiny sprawdziłem zawór N75 tworząc "bajpas" z zimnej strony turbiny do gruszki nic to nie dało. Sztanga i gruszka działają bez problemu.
Znalazłem mechanika, który podpiał sie pod VAGa i znalazł kilka błędów po usunięciu i przejechaniu sie z komputerem jeden sie powtarzał, błąd 0273 czyli "czujnik poziomu wody w filtrze paliwa".
Obrazek
Przepływomierz był odłączany podczas pracy silnika stąd błąd.
Zaraz po wyłączeniu silnika w przewodzie, w którym docierało paliwo do pompy pojawiały sie pęcherzyki powietrza, które wracały do filtra. Pan wyczyścił wszystkie zaworki i wymienił jeden (który sie rozpadł podczasy wyciagania) z zaworków w pompie zaznaczonych na poniższej fotografii (jeden niewidoczny). Po wymianie powietrze sie nie cofało a ja dodatkowo wymieniłem filtr paliwa, nic sie nie zmieniło, lecz gdy zrobiłem 10 km jakby odzyskał moc wprawdzie nie to co było ale był znaczący efekt. Na następny dzień rano znów to samo brak mocy, muł i po 13 km znowu powrót mocy.

Obrazek


Czym może byc to spowodowane ? czy pompa może być zanieczyszczona ?

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 04 sie 2019, 13:36

Jeżeli silnik ze zdjęcia jest twoj ,to masz stary osprzęt i komputer bez mozliwosci pełnej diagnostyki ....takze wszelkie niesprawnosci auta w postaci braku mocy itd ,niestety nie są mozliwe do szybkiego zdiagnozowania .Do diagnostyki pozostają tylko własne wypracowane metody ;-) Nagła utrata mocy w wyzszym zakresie obrtów to zwykle wina przeładowania,co można sprawdzić tak jak już zrobiłeś ,czyli robiac bajpas n75 ...jezeli ta utrata mocy pojawia się z "dołu " i nie regularnie ,to mimo ze nie jest to typowy objaw dla nastawnika ,to i on moze tu być sprawcą ...jedyny sposób żeby to potwierdzić to wymina na inny sprawny.Może tez być wina pzrepływomierza i tu najlpiej "zaciąć " go w pozycji max otwartej i pojedzić .Bład "wody w filtrze " bez zwiazku z tym co się dzieje
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

bigbadweed
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, 10:10

Post autor: bigbadweed » 04 sie 2019, 13:48

Zdjęcie nie jest moje, ale przedstawia identyczny silnik jak mój. Jest tak jak mówisz bardziej z "dołu" się to dzieje i nie regularnie. Czy to może być też objaw zanieczyszczenia układu paliwowego ? mam auto 2 lata a jak wczoraj zmieniałem filtr paliwa to przy czujniku wody było coś co wyglądało jak glony. A jeżeli jest to nastawnik pompy jak mówisz to czy może całkowicie wysiąść i nie bede mógł jechać ?

W jaki sposób mogę zaciąć przepływomierz w pozycji otwartej ?
EDIT
Po zacięciu przepływomierza w pozycji max otwartej auto nie ma problemu z przyspieszeniem.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 13 wrz 2019, 14:58

Ja bym sprawdził przewód idący od rury IC do map sensora przy prawym mocowaniu amortyzatora. W pierwszych czujnik ciśnienia doładowania był osobno poza ECU, może dostał się do niego olej i zaburza prace

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga