Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Sando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 08 paź 2015, 10:59
Imię: Jac
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: Sando » 25 cze 2020, 20:38

h/k pisze:
22 cze 2020, 17:01
powolniak pisze:
20 cze 2020, 20:34
Ps jesli wersje poduszek diesel/ benzyna różnię się oznaczeniami- nie pamiętam czy tak jest - może diesel, upraszczając oczywiście, jest twardszy i trwalszy, a zakładając poduchy z benzyny zyskujemy ciutkę większy komfort kosztem trwałości? czyli 500 000 km zamiast 800 000 :)
Ups... czyli koncepcja inna niż kolegi kilka postów wcześniej:)
...
Po wymianie poduszek trzeba szynę odboju przód dość dokładnie ustawić pośrodku. Czasem trzeba tez to skorygować z biegiem kilometrów nawet kilkakrotnie.
...
Czy chodzi o ten element?
Obrazek
B2 CY
B4 1Z
Dużo literatury motoryzacyjnej:
http://chomikuj.pl/chomikos21

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: Krzysiek 84 » 25 cze 2020, 21:16

Tak.
To jest to.

Voytex86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:51
Imię: Wojciech
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: NMR

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: Voytex86 » 09 lip 2020, 10:05

Miałem ten sam problem z "poduszkami" w swoim 1Z i znam tę bolączkę. Sprawdzałem zamienniki takich firm jak FEBI, Lemforder oraz CORTECO, ale wszystkie one okazywały się beznadziejne!
Żaden zamiennik nie spełniał swojej roli - całe nadwozie ciągle drgało razem ze mną :D
Następnie skontaktowałem się z firmą:
Wulkanizacja Michał Lorens
ul. Kłobucka 11
02-699 Warszawa
i zapytałem, czy zregenerują moje oryginały, ale powiedziano mi, że tego typu poduszek nie są w stanie zregenerować niestety :(
Doradzono mi żebym spróbował ponawiercać otwory w gumie dookoła tych zamienników, ponieważ "podróby" nie mają w sobie oleju. I co się okazało? Z każdego zamiennika po rozwierceniu wypływał olej...
Także pomysł z nawiercaniem otworów w zamiennikach nie wypalił.
W serwisie Audi oryginały są już niedostępne.
Z ciekawości napisałem o dostępność oryginałów do www.vwclassicparts.pl i są one tam dostępne, aczkolwiek ceny są nie do zaakceptowania jak dla mnie (hydro-podstawy po około 1000 zł, poduchy skrzyni po około 400 zł)...
Ostatecznie zostałem przy oryginalnych używkach bo nie mam innej alternatywy.
Należy pamiętać, że wpływ na wibracje nadwozia mają również poduszki skrzyni, a nie tylko hydro-podstawy silnika (sprawdzałem to).

A numery oryginałów w mojej B4 1Z sedan manual z 1994 roku były następujące:

8A0199379E lewa poduszka silnika

8A0199382A prawa poduszka silnika

8A0399151D poducha skrzyni

893399151A poducha skrzyni

Dodano po 12 minutach 43 sekundach:
Zastanawiałem się również nad zastosowaniem oryginalnych poduszek silnika np. z Passata B5 1.9 TDI, ale trzeba by było przerabiać jakoś mocowania na śruby przy użyciu spawarki do aluminium.
Ale chyba nie da się tego zrobić, bo podczas spawania olej się pewnie zagotuje a guma zwyczajnie usmaży. Chyba że dałoby się wyciąć i oszlifować na "okrągło" sam element tłumiący z Passata lub A4, następnie dorobić do tego jakieś adaptery pod śruby do B4. Ale nie mam pewności, że to się potem zmieści pomiędzy łapą silnika i nadwoziem. <nie wiem>

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1038
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: h/k » 09 lip 2020, 15:55

Tak, nawet te bardzo tanie zamienniki zazwyczaj mają w sobie płyn. Ale co z tego skoro guma nie ma nic wspólnego z odpowiednimi właściwościami. Tak samo właśnie poduszki skrzyni czy nawet amortyzatorów.
Były już takie patenty na poduszki silnikowe z B5, ponoć działa. Chyba właśnie polegało to na wyrzuceniu gumy z poduszki B4 i wykorzystaniu tylko tej podstawy aluminiowej. Sam mam w zanadrzu oprócz jednej pary zapasowych oryginałów również zamienniki - w razie W wycinam te łapki poduszki i powinna wylecieć kompletna z podstawy. Trzeba by tylko po tej operacji dokładnie zmierzyć czy nowsza pasuje wymiarowo.
Ewentualnie rozwiercić otwory na płycie podłużnicy pod M10 czy M12, dać długie śruby, gwintowane dystanse (długie nakrętki) i do tego grubą płytę stalową - wszystko wymierzyć, spasować, by silnik ładnie spoczął na poduszkach.

Ogólnie konwersja na poduszki z B5 czy nawet jak się da od B6, B7 staje się już jedynym najlepszym wyjściem, bo używane OEM w stanie do użytku pomału już się kończą...
Wspomnę o tym, że te od B5 wzwyż na szrotach leżą w bardzo dużych ilościach i prawdopodobnie są w większości utylizowane.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2020, 21:09 przez h/k, łącznie zmieniany 1 raz.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
Ven0n
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 265
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:22
Imię: Kamil
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: ŚLUNSK

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: Ven0n » 10 lip 2020, 01:39

Juz niestety w vw i audi b5/a6 c5 poduszki fabryczne kończą swów żywot, trzeba mieć szczęście aby one wytrzymały ponad 300 tysięcy km. Także lepiej szukać jednak tych 80tkowych w miare chociaz nie ponadrywanych i miekkich i da sie jezdzic w przypadku benzyniaka - nie wiem jak diesle
Można zamiast hydropodstawy kombinować z silikonem, może by coś ciekawego wyszło z tego :idea:

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1,9tdi 1Z] Poduszki silnika

Post autor: Krzysiek 84 » 10 lip 2020, 12:33

Zmiękczać gumę środkami do pielęgancji gumowych uszczelek i opon , żeby nie ponadrywały się i były elastyczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga