Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy.

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

[B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy.

Post autor: Promacio » 03 mar 2021, 23:42

Witajcie Forumowicze,

Rozebralem swoj gaznik zeby go poznac i zobaczyc czemu auto mi przerywa skoro inne systemy sa sprawne. Odkrylem ze jest tam elektroniczy element w ksztalcie plytki ze sciezkami po ktorych jezdza takie szczotki jak otwieramy przepustnice za pomoca pedalu gazu. Rozumiem ze na tej podstawie jest podawana mieszanka powietrza i benzyny ?
Obrazek

Czy mozna to jakos naprawic ? <niedowiarek> Czy tylko wymiana bo ciezko mi znalezc zamiennik odpowiedni bo kupilem jeden w sklepie, niby wyglada tak samo ale auto po odpaleniu i dodaniu gazu utrzymywalo gaz samo i obroty wysoko. po okolo 1min spadaly. wymienilem na uzywany z drugiego gaznika i jest lepiej niz kiedykolwiek ale ten TPS tez nie jest w najlepszej kondycji. Dodatkowo przeczyscilem ta spirale w silniczku krokowym.

Nie chce zakladac drugiego tematu bo to wszystko gaznik i glownie chodzi mi o ten TPS ale ciekaw jestem jaka funkcje pelni ten grzybek:
Obrazek

Bo jak go zaczalem krecic i pozniej odpalilem auto to nierowno chodzil i wrocilem do w miare oryginalnej pozycji czyli 2 i pol obrotu i jest ok ale nie wiem jak idealnie go ustawic i jakie jest ogolnie jego zadanie. Jak odpalam na zimnym to jest rowne 11tys obrotow, jak sie rozgrzeje to spada do ponad 9tys a nie rowne 9tys i mniej nie schodzi. Czy moze tak byc ?

Prosze i dajcie znac jakie najlepsze jest ustawienie linki od gazu to od razu sobie ustawie jak mam to rozbebeszone :).

Z gory dzieki i pozdrawiam. Do uslyszenia :)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 11:08 przez Promacio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Jarewa » 04 mar 2021, 12:30

Ustawiałeś tps po wymianie czy tylko tak na pale skręciłeś??

Ta grucha to amortyzator, pełni funkcję kurtkiego podtrzymania obrotów i powolnego zejścia do jalowych, daje komfort jazdy podczas hamowania silnikiem jak i zmiany biegów... Ustawienie specjalne nie wymagane aby tylko przepustnica mogła zejść a jałowe i tak by początek stykniecia z przepustnica to jakieś 1800obr..

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Promacio » 04 mar 2021, 17:17

Dzieki Jarewa to tak wlasnie mam gruche ustawiona. Co do TPS to sprawdzilem jak szczotki jezdzily po sciezkach i perfekt po luku szly wiec cos nie teges z tym nowym tps-em. Moge jeszcze jeden kupic i sprubowac. Widzialem tez ze na necie jakis rusek oferuje rozwiazanie na magnes ale narazie zobacze jak tutaj sprawy sie potocza.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Jarewa » 04 mar 2021, 17:43

No to zle ustawiłeś na to są procedury i magiczne 0,2V poszukaj tematów a znajdziesz...

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Promacio » 04 mar 2021, 20:25

Okej musze zmierzyc 1 pin masa i drugi pin plus i musi byc 0.2v na zamknietej przepustnicy. Tylko prosze powiedz mi czy auto musze odpalic czy moze byc na zaplonie ? cwaniak_

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Jarewa » 05 mar 2021, 05:42

na zapłonie jak na odpalonym chcesz to ustawiać jak przepustnic ma być 100% zamknięta?, pamiętaj nastawnik trzeba cofnąć lub odkręcić po tym koniecznie reset ecu...

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy, grzybek i linka. Mozliwa naprawa

Post autor: Promacio » 05 mar 2021, 11:02


litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - TPS (Throttle Position Sensor) Czujnik polozenia przepustnicy.

Post autor: litlesnek » 13 lut 2024, 07:36

Jak rozwiązałeś problem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga