Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

ODPOWIEDZ
metrostalker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2024, 20:41
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

[B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: metrostalker » 04 paź 2024, 22:05

Witam. Mam dziwny problem. Od jakiegoś czasu gdy przysieszam trzęsie całą budą... na przeglądzie stwierdzili że to wina poduszek, poduszki wymienione i te od silnika i od skrzyni, nic to nie dało... auto odstawione do mechanika który wymienił mnóstwo elementów w zawieszeniu (półośka, przeguby, tuleje itp) bez skutku. Któregoś losowego dnia spalił mi się bezpiecznik nr 12 (zwarcie w kablach od bagażnika już naprawione) i szok... auto bez tego bezpiecznika jeździ bez żadnych wstrząsów a jak wsadzę bezpiecznik to znów telepie budą przy przyśpieszaniu... co jest grane? Jeden z mechaników stwierdził że może ABS bo też pod ten bezpiecznik podchodzi ale po odłączeniu ABSu i tak trzęsie. Wypada bez bezpiecznika jeździć

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5475
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: Krzysiek 84 » 06 paź 2024, 15:39

Zamienniki poduszek silnika też mają wpływ na komfort i wibracje. Jak bardzo to trzęsie tym autem ???

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 215
Rejestracja: 08 wrz 2011, 09:07
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: Sagitari » 08 paź 2024, 09:22

Z tym bezpiecznikiem to jakieś numer roku. Ale to niemożliwe, musiałby mieć wpływ na zasilanie nastawnika w pompie (albo wtryskiwacza sterującego), żeby spowodować taką reakcję na gaz. No chyba, że w instalacji została zrobiona przez kogoś jakaś rzeźba (może to egzemplarz z konwersją Boscha na Pierburga ?) A jak z dynamiką, gdy telepie to auto rozpędza się tak samo dynamicznie jak bez tego bezpiecznika? PS Gdyby poduszki olejowe pod silnikiem były przyczyną, to już na postoju dawałyby jakieś objawy wibracyjne. Nigdy nie należy słuchać mechaników co do poduszek pod silnikiem w A80 B4 i A4 B5, bo nie mają zielonego pojęcia o trwałości tych tzw. hydropodstaw jak i zarówno o skutkach montażu zamienników. Jeśli zdarzy się, że faktycznie dojdzie już do wytelepania tych poduszek, to należy szukać drugiego zestawu ori z demontażu (nadają się również te z benzyniaka 2.0 ABK - @Krzysiek_84 potwierdź proszę, bo sam ich nigdy nie miałem)

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5475
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: Krzysiek 84 » 08 paź 2024, 11:30

Sagitari : Każda ori będzie lepsza niż najlepszy nowy zamiennik.

metrostalker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2024, 20:41
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: metrostalker » 10 paź 2024, 15:25

Wiem że z tym bezpiecznikiem to numer roku jak mówię nawet mechanikom że tak jest to się śmieją i niedowierzają ale faktycznie tak jest i nie doszedłbym do tego gdyby nie przypadek a dokładniej jego spalenie się i wtedy auto śmiga elegancko a jak usunąłem usterkę spalonego bezpiecznika (zwarcie w kablach od klapy) i zamontowałem bezpiecznik to dalej telepie. Dodam że telepie przy przyśpieszaniu przy niskich obrotach i od 3 biegu w górę, im wyższy bieg tym muszą być wyższe obroty żeby nie telepało przy dodawaniu gazu, ogólnie nie widzę tutaj żeby auto jakieś słabsze było, po prostu się całe trzęsie że aż zęby można powybijać😅... wyjmę bezpiecznik to oczywiście nie mam deski rozdzielczej ale autem nie trzęsie w ogóle. Na biegu jałowym nie ma trzęsień. Co do grzebania w bezpiecznikach i ewentualnych przeróbkach to nic mi nie wiadomo, auto ojciec kupił od policjanta i jest zamontowane CB radio które i tak nie działa. Chcę to coś ogarnąć bo jak na swój wiek to ani nie pognite i wygląda fajnie a i mam do tego auta spory sentyment bo to mi zostało po tacie😉

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8394
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: Jarewa » 11 paź 2024, 13:25

A czemu sie śmiejecie z bezpiecznika nr12? przecież on zasila licznik, a jak licznik nie działa to ECU nie ma sygnału prędkości. Jak telepie to brudny nastawnik przecież to standardowa usterka przy mało brudnym nastawniku. Gdzie w jednym sprawdzeniem tego było odpięcie czujnika prędkości auta. Co z wami sie dzieje że zapominać podstawowych zasad??

Za dużo twarzoksiążki ??
post987037.html

Wydałeś tyle kasy a przyczyna taka prosta.

metrostalker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2024, 20:41
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: metrostalker » 11 paź 2024, 16:36

A gdzie to ten nastawnik jest? I jak to to coś wyczyścić? Czy to bardzo skomplikowane?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5475
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1.9 1z] Trzęsie przy przyśpieszaniu

Post autor: Krzysiek 84 » 11 paź 2024, 23:17

Nastawnik to górna część pompy wtryskowej , odepnij wtyczke impulsatora w skrzyni biegów dla pewności i pojeździj autem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl