Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 80 B4 sedan ] Woda w bagazniku

Alkudar

[ 80 B4 sedan ] Woda w bagazniku

Post autor: Alkudar » 28 sty 2008, 11:12

Witam. Jak w temacie, po deszczu lub gdy snieg sie topi, po otworzeniu w dwuch meijscach (symetrycznie, blizej wnek bocznych) jest woda. Nie wiem skad sie bierze, uszczelka raczej wyglada ok. Kto sie moze z tym spotkal?

grzesiek79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 280
Rejestracja: 01 lut 2007, 21:23
Lokalizacja: EP

Post autor: grzesiek79 » 28 sty 2008, 11:27

może to być nieszczelność przy lampach (było na forum o tym sporo, opcja szukaj ) bądź nad lampami od środka idą takie rynienki. sprawdź czy w nich nie jest mokro.

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 28 sty 2008, 22:04

Weź dużą butle wody , otwórz bagażnik i powoli lej po tylnej szybie z prawej lub lewej strony jednocześnie patrząc , czy woda nie leci do bzgażnika . Sprawdzona metoda . Jeżeli masz tył oryginalny to faktycznie mocowanie lamp na autokit może przepuszczać , jeżeji tył był robiony to takich miejsc na łączeniu różnych płatów balach jest masa , niestety . Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 28 sty 2008, 22:20

U mnie powód tego, że leciała woda był dosyć niezwykły: Z tyłu, na wysokości zderzaka, są dwa otwory (z prawej i lewej strony bagażnika). Pewnie do czegoś kiedyś służyły, ale teraz leciała przez nie woda :roll: . Po zatkaniu otworów (przy użyciu kosmicznych technologii :-P ) problem się skończył.

Alkudar

Post autor: Alkudar » 29 sty 2008, 09:40

Chcicalem przeprosic starszych wyjadaczy, że otworzyłem nowy wątek a nie kontynuowałem jakiegoś starego. Ale z tego co zauwarzyłem to cieknie w dwóch miejscach pod tylną szybą. Są tam takie dwa miejsca (łączenia) czy coś. Najgorsze że wcześniej tego nie było, lub nie zauważyłem. Co do przyczyny to tak sobie myżlę, że może przez tylnią szybę coś przepuszcza, bo ktoś już wspominał, że to też możliwe :( Ale jeszcze posprawdzam.

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 31 sty 2008, 20:39

u mnie woda wpada przez wywietrznik bagażnika z lwej strony, bo sa tam takie gumowe zasłonki no i mocowania od nich sie zerwały a ze nie chce mi sie tego robic...(ale zrobie teraz jak auto odpali po remońcie) no to wlatuje.
nie wiem czy to jest tez w b4, ale sprawdź na wszelki wielki.

pozdrawiam

descandida
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:10
Lokalizacja: WAŁBRZYCH

Post autor: descandida » 31 sty 2008, 20:59

Alkudar, mam podobny problem, walczę już z tym trochę, nie mogłem znaleźc miejsca skąd cieknie, u mnie lecie wewnątrz po wzmocnieniach bocznych, prawdopodobnie przecieka to łączenie, o którym mówisz, przesmarowałem bezbarwnym silikonem dekarskim i na ta chwilę spokój, jak długo zobaczymy

Alkudar

Post autor: Alkudar » 01 lut 2008, 23:46

Sprawdzalem dokladnie i przecieka na tych laczeniach, kurcze. Myslalem by tez to zalepic ale w tedy moze stac woda wsrodku tej szczeliny i sam juz nie wiem co gorsze, czy jak kapie czy jak by miala tam stac. Poszukam moze uda mi sie znalesc dziure wlotowa i ja zatkac.

descandida
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:10
Lokalizacja: WAŁBRZYCH

Post autor: descandida » 02 lut 2008, 22:34

niestety dzisiaj okazało się ,że kapie dalej pomimo uszczelniania zgrzewów, chyba skończy sie zrywaniem tylnej szyby :-(

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 03 lut 2008, 21:39

Sprawź jeszcze dół tylnych słupków , są tam takie wstawki szerokości około 2cm i długości odpowiadającej szerokości dołu słupka . Są one mocowane na 2 plastikowe "zatrzaski" przez które umnie ciekło . Oprucz tego łączenia blach są też przy szybie niedaleko tych wstawek pod gumową uszczelką , warto sprawdzić .

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 04 lut 2008, 10:34

tez mam problem w moim sedanie z woda w bagazniku wydaje mi sie ze u mnie cieknie przez otwor antenowy gdyż nie ma w nim bata tylko cala ta reszta mimo to moze to tez byc przeciek od strony szyby tylko czy wtedy nie bylaby mokra deska w środku samochodu ??

Znajomy ma akwarium w samochodzie wystarczy ze rybki wpusci gdyz u niego z obu stron nadkola sa dziurawe i niestety bedzie musial kupic wstawki i spawac ...

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 04 lut 2008, 10:52

dadid_ pisze:tez mam problem w moim sedanie z woda w bagazniku wydaje mi sie ze u mnie cieknie przez otwor antenowy gdyż nie ma w nim bata tylko cala ta reszta mimo to moze to tez byc przeciek od strony szyby tylko czy wtedy nie bylaby mokra deska w środku samochodu ??
Uszczelnij antene i sprawdź łączenia blach przy bagażniku .
Deska w środku była by mokra , gdyby leciało z górnej części szyby , ale wtedy będzie mokra również podsufitka .

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 04 lut 2008, 17:47

UWAGA!!! koledzy nie używajcie do uszczelnień karoserii żadnych siliconów to tylko zżera blache ponieważ jest oparte na kwasie octowym. lepiej jest kupić tubę kleju do szyb albo masę uszczelniającą do karoserii. przed zastosowaniem kleju bądź masy powierzchnie oczyścić i odtłuścić rozpuszczalnikiem efekt gwarantowany.

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 05 lut 2008, 20:25

Kiedyś staremu też się zbierała woda w bagażniku więc zamknąłem się z latarką w bagażniku a on lał z węża po aucie , była dziura z wypadku w dolnym rogu koło szyby

descandida
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:10
Lokalizacja: WAŁBRZYCH

Post autor: descandida » 05 lut 2008, 20:40

dzięki marko sprawdzałem tam przy słupkach ale zerknę jeszcze raz;

Darecki3037 nie wszystkie silikony są kwaśne i na bazie octanów, także są i bezpieczne, które można spokojnie użyć, ale dzieki za przestrogę

ziemior niezły pomysł, tylko ja tam sie nie zmieszczę, muszę wrzucić żonę :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl