Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Jak zamalować obicia, zadrapania lakieru?

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 15 lut 2008, 20:01

jak znajdę kasdę to się rozejrzę za całym błotnikiem... nie ma sensu się z nim znów "bawić" bo to trzeba wypiuaskować porządnie, a to kolejne pieniądze - pozatym w tym miejscu gdzie "wyskoczyła" szpachel blacha jest pęknięta... więc nawet nie ma sensu sie z tym bawić - wiadomo, zacznie się coś robić to i tak później będzie rdzewieć,
a kolejna sprawa... musiałbym połowe samochodu wymienić na nowe blachy bo przód i tył był bity i ktoś go robił "na odpie...l się"

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 24 lut 2008, 12:18

zadanie wykonane :-D jest fajnie. tylko nie zrobiłem fotek przed i po :-/ po kolei:
-lakier dobrany 0,1l -16zl (mniej sie nie dało, tak jak i bezbarwnego)
-lakier bezbarwny 0,1l - 5zl
-utwardzacz - 5zl?
-papier 2500 -1,5zl
-pasta TEMPO -6zl
-zestaw pędzelków -3zl
w sumie 36zl, zaden majątek.
odpryski wytarte, lekko zapaćkane lakierem, na drugi dzień przetarte na mokro, i pojechane pastą i jest ok. niektorych poprawek wcale nie widać, nektóre pojadę jeszcze raz żeby nie było widać dołka w powierzchni. pojechałem nawet po zderzaku, tam widać bardziej bo gruby lakier jest na całym zderzaku, ale sie trzyma, chociazw sklepie mowili ze do plastiku trzeba dokupic jakiś podkład specjalny. U mnie ten sposób zdał egzamin :mrgreen:

Co do lakieru to rozrobiłem ok 1,5 ml (brałem mała strzykawka z pojemników) w nakrętce po flaszce, a i tak połowa została = zmarnowała sie, bo to juz zmieszane z utwardzaczem. tak wiec po calej operacji zostala mi jeszcze kupa lakieru, oby nie była wiecej potrzebna

Gerpi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:50
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Gerpi » 25 lut 2008, 23:12

To ja się podłączę bo również mam odpryski. Chcąc zabezpieczyć gołą blachę przed zimą kiedys postanowiłem potraktować te miejsca sprayem , całkiem niepotrzebnie zresztą bo wcale nie rdzewiało, robił się tam tylko lekki nalocik. Spray dobrałem na oko jakiś akrylowy i prysnąłem tak tymczasowo :) Do tej pory z tym jezdze,a kolor różni się znacznie od granatowego metaliku więc mam pytanie:
- Czym zmyć lakier akrylowy tak,aby nie ruszyć orginalnego lakieru wokoło ??

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 26 lut 2008, 00:07

po dlugim czasie to zapomnij raczej o zmywaniu :-( duze to masz? moze potraktuj to drobniutkim papierkiem, a w miejscu gdzie jest lakier zmocz woda? Ale nie gwarantuje, kiepski zemnie lakiernik :-P raczej zaden :-P

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 26 lut 2008, 22:32

Gerpi pisze:To ja się podłączę bo również mam odpryski. Chcąc zabezpieczyć gołą blachę przed zimą kiedys postanowiłem potraktować te miejsca sprayem , całkiem niepotrzebnie zresztą bo wcale nie rdzewiało, robił się tam tylko lekki nalocik. Spray dobrałem na oko jakiś akrylowy i prysnąłem tak tymczasowo :) Do tej pory z tym jezdze,a kolor różni się znacznie od granatowego metaliku więc mam pytanie:
- Czym zmyć lakier akrylowy tak,aby nie ruszyć orginalnego lakieru wokoło ??
Zależy co to za paskudztwo było ale ja bym zaczął od spirytusu ewentualnie izopropanolu. Jeżeli nie pomoże a miejsce nie jest zbyt widoczne to jakiś łagodny rozpuszczalnik np.: Birol. Jeżeli niczym nie zejdzie to papier, woda i do dzieła:-)

Gerpi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:50
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Gerpi » 26 lut 2008, 23:50

A nie ma jakiegoś rozpuszczalnika co zmyje akryl a metalika nie ruszy??:)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 27 lut 2008, 07:01

lakier w sprayu można śmiało zmyć rozpuszczalnikiem nitro. Orginalnej warstwy lakieru nie ruszy(chyba że będzie się tarło mokrą szmatą w rozpuchu dość długo) Robiłem tak już kilka razy i jak dotąd nic się nie stało. Zresztą sam kilka razy w roku szczególnie latem jak nie mam zmywacza to zmywam nitro plamy smoły z karoserii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga