Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 aaz]Zacięte drzwi pomocy

ODPOWIEDZ
intruzvs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2008, 09:10

[b4 aaz]Zacięte drzwi pomocy

Post autor: intruzvs » 27 lut 2008, 23:04

witam zacieły mi sie drzwi prawe tylne klamka ani rusz co robić jak to otworzyc ?? <buu>
Ostatnio zmieniony 28 lut 2008, 08:07 przez intruzvs, łącznie zmieniany 2 razy.

maxer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała ok
Kontakt:

Post autor: maxer » 28 lut 2008, 07:01

masz podobny problem jak mam ja, mi nie otwierają się od środka ponieważ linka jest luźna, jeśli ją podciągnę to też mi się zacina na "amen" mi zacieły się akurat na rozkręconej tapicerce...złapałem za ucho, szarpnołem w górę i prawie zdjełem tapicerke w środku w aucie...popuściło i otwarło się. Jeśli masz wszystko skręcone, czyli normalnie jak miałeś i tak jeździłeś to masz teraz 2 możliwości aby otworzyć drzwi. Złapać klamke i tak mocno starać się ją otworzyć że urwiesz :mrgreen: albo najlepsze rozwiązanie odkręcić ją. Piszę oczywiście o klamce wewnętrznej. Trzyma się na jednej śrubce która jest schowana pod klameczką wkręcona pod delikatnym skosem. Odkręć to i wyjmij klamke na tyle abyś mugł zdjąć z niej linke. Jeśli to zrobisz napewno odblokujesz drzwi.

intruzvs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2008, 09:10

Post autor: intruzvs » 28 lut 2008, 09:36

klamka od zwewnątrz nie rusza się a wewnętrzna chodzi linka tez chodzi ale niema rzadnej reakcji . prubowałem zciągnąć tapicerkę ale bezskutecznie co robic dalej ??

[ Dodano: 2008-02-28, 09:37 ]
a klamkę wewnętrzną prubowałem wywalići nie moge :oops:

maxer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała ok
Kontakt:

Post autor: maxer » 28 lut 2008, 14:15

Widocznie w audi zamki do delikatna sprawa, jak pisałem wcześniej, sam jeszcze nie doszedłem dlaczego mi się tak dzieje. Ale jak zdemontujesz wewnętrzną klamkę, odpręży to linkę i wszystko musi się odblokować. Podnieś klamkę tak jak byś ją chciał otworzyć...zajrzyj do środka i ukaże Ci się śrubka...wykręć ją i pociągnij całość...wysunie się na tyle dużo aby zdjąć linkę. To jedyny sposób, inaczej nie zdejmiesz tapicerki na zamkniętych drzwiach...będą Cię trzymały 2 wkręty po bokach...w tej chwili masz jeden za słupkiem a drugi po przeciwnej stronie drzwi. Nic nie modziłeś w aucie że tak Ci się stało? Pewnie jakiś pasażer na tyle bawił się centralką :-/

intruzvs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2008, 09:10

Post autor: intruzvs » 29 lut 2008, 16:42

no wyciągnąłem tą klamkę wewnętrzną ciągnołem i nic lipa iz mi sie wena skończyla <buu>

maxer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała ok
Kontakt:

Post autor: maxer » 01 mar 2008, 06:46

Hmm ... będziesz miał teraz Ala Coupe ... poczekamy co kto ma jeszcze do powiedzenia ... dziwną masz tą sytuację, popróbuj jeszcze na wyjętej klamce pobawić się bolcem zamykania i klamkować wszystkie klamki po trochu ... w końcu musi to popuścić, zacięło się z byle powodu to i popuści też.

intruzvs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2008, 09:10

Post autor: intruzvs » 01 mar 2008, 12:02

ja to myśle że nóż póidzie w ruch i trzeba będzie noej tapicery ;-)

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 01 mar 2008, 18:19

intruzvs, co nagle to po diable. Tapicerkę tylnych drzwi da się zdjąć bez ich otwierania. Jak rozbierzesz osłonę słupka to powinno być dojście do tej śrubki z boku, tą od strony kanapy niestety trzeba zciąć ostrym śrubokrętem. Jest z tym trochę kombinacji ale powoli da rade.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga