Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3] Lampy przednie - zestaw HID H4 - opinie

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

[b3] Lampy przednie - zestaw HID H4 - opinie

Post autor: KLAKSON » 31 lip 2008, 11:27

Witam serdecznie !

Kupiłem sobie zestaw Xenon HID H4 i jak tylko przyszedł to od razu wziąłem się za montaż :mrgreen: . Podłączenie nie było dużym problemem,przykręciłem przetwornice i instalka była gotowa ;-) więc nadszedł czas na włączenie i zobaczenie jak świeci.I tu pojawia się problem :-( ...Xenonki super świeca lecz nawet w dzień kierowcy myślą że jadę na długich...więc pojechałem do mechaników aby mi ustawili.Kręcili i kręcili ale powiedzieli , że mam jakies dziwne lamy (w styczniu miałem spotkanie z sarenką :-x )i musiałem kupic nowe na allegro)...I nic nie myśląc kupiłem jakieś tanie badziewie i to pewnie przez to nie mogą ustawić bo światło sie rozprasza wszędzie :cry: ...czy waszym zdaniem lepiej kupić używaną lampę ale oryginalną i będzie git??...Ponieważ sprawdzałem na mojej jednej starej BOSCHA i światło jest idealnie skierowane na szosę a nie na oczy...POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 18:34 przez KLAKSON, łącznie zmieniany 1 raz.

mrzn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:03
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: mrzn » 31 lip 2008, 12:38

xenony w zwykłych lampach się nie sprawdzają. Nawet soczewki trzeba modyfikować (przesłona) więc to nie musi być problem ze złym ustawieniem świateł. Mówię teoretycznie, jak coś to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam ;]

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 31 lip 2008, 12:42

mrzn pisze:xenony w zwykłych lampach się nie sprawdzają. Nawet soczewki trzeba modyfikować (przesłona) więc to nie musi być problem ze złym ustawieniem świateł. Mówię teoretycznie, jak coś to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam ;]
No muszę Cię poprawić mrzn :mrgreen: , ponieważ tak jak już pisałem na oryginalnej Lampie BOSCH światło jest skierowane idealnie na szose i nie oślepia nawet jak się nisko kucnie 8-) ...ale i tak dziękuje za odpowiedź...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 31 lip 2008, 12:57

wymień szkła koszt paru złotych za szkło plus silikon, albo lepiej całe lampy

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 01 sie 2008, 13:50

Hmm a czy same szkła pomogą?...wątpliwa sprawa...bo w tych lampach z Alle...to nawet sie ich nie da ustawić góra dół bo się kręci tymi pokrętłami i nic :-x ...więc pozostaje mi kupno jakiś dobrych ori boscha

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 02 sie 2008, 15:02

jak nie działa mechanizm to może coś w nim się zepsuło, można rozebrać lampy i sprawdzić, a tak na marginesie może masz lampy od anglika, albo USA

Dziki
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 996
Rejestracja: 18 sty 2007, 16:32
Lokalizacja: LBI

Post autor: Dziki » 02 sie 2008, 15:33

zgadzam sie w 100% ze zamieniki to kupa szmelu sam mam ;-) przy orginalnej instalacji pod H4 korony drzew mi oświetlaja :lol: a kesnon to juz współczuje tym z przeciwka :-P
rozwiązanie kupic orginalne Boscha 8-)

Krzylu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 21 cze 2008, 23:45
Lokalizacja: ZPL

Post autor: Krzylu » 02 sie 2008, 16:00

mrzn, prawda
xenon potrzebuje czystego szkła a nie tak jest to w H4 z załamaniami.Poprostu załamujesz/rozpraszasz swiatlo i dlatego ci swieci
zadne ustawianie i wymiana na oryginalne Boscha nic nieda jesli bedzie to reflektor z chropowatym szkłem

Awatar użytkownika
benek77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2007, 16:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: benek77 » 03 sie 2008, 00:21

Zamienniki z allegro nie są warte nawet komentarza nie mówiąc o zakupie, co do xenonu podoba mi się to niemiłosiernie, ale ze względu na zwykłe światła nie założyłbym do siebie, bo zwyczajnie takich świateł nie wyregulujesz tak, żeby wyeliminować oślepianie, Ty będziesz widział drogę elegancko, ale jadący z przeciwka się spienią. Jeżeli już chcesz się bawić w xenon kup porządne reflektory, lepiej kupić ori używkę niż nową no name.

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 03 sie 2008, 08:50

Krzylu pisze:mrzn, prawda
xenon potrzebuje czystego szkła a nie tak jest to w H4 z załamaniami.Poprostu załamujesz/rozpraszasz swiatlo i dlatego ci swieci
zadne ustawianie i wymiana na oryginalne Boscha nic nieda jesli bedzie to reflektor z chropowatym szkłem
Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić.Ponieważ jak już wspomniałem w moim poście KIEDY założyłem xenon do ORI Boscha to Światło było idealnie skierowane w dół i nic nie oślepiało :mrgreen: ....więc zamontuj sobie do ori lamp xenon i potem się wypowiadaj...Patrząc na Lewą lampe z allegro z zamontowanym xenonkiem i prawą ori Boscha różnica jest kolosalna

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 03 sie 2008, 10:34

Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić.Ponieważ jak już wspomniałem w moim poście KIEDY założyłem xenon do ORI Boscha to Światło było idealnie skierowane w dół i nic nie oślepiało ....więc zamontuj sobie do ori lamp xenon i potem się wypowiadaj...
...Zakładanie xenonów do reflektorów bez soczewki to jedno wielkie nie porozumienie... i w każdym przypadku czy na szkle Bosch, Depo ETC będziesz oślepiał jadących z naprzeciwka, ponieważ te szkła nie są przystosowane do żarówek xenonowych.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2008, 10:54 przez FranoF1, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzylu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 21 cze 2008, 23:45
Lokalizacja: ZPL

Post autor: Krzylu » 03 sie 2008, 10:36

:lol:
chlopcze przerabiałem to pare ładnych lat temu i wiem co mowie
to ze ci xenonik swieci na droge nic nie znaczy bedziesz oslepial nic na to nie poradzisz ani nie ustawisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl