Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4]ALL czy można zamienić szkło prawego luterka z lewym?

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 21 sty 2009, 13:07

tak jak pisałem u siebie zmieniłem
prawe lusterko miałem urwane (w wyniku kolizji) ale wkład był cały
zakupiłem uzywke prawego i założyłem tak jak ma być.
wkład z prawego wrzuciłem do lewego bo na prawym miałem plamy (takie charakterystyczne przebarwienia)

Powiem że ja nie widze absolutnie żadnej różnicy w widoczności. jeżdze juz tak ponad pół roku i nie miałem najmniejszego problemu przy zmianie pasa, cofaniu parkowaniu itp ...

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 21 sty 2009, 13:22

widmo pisze:tak jak pisałem u siebie zmieniłem
prawe lusterko miałem urwane (w wyniku kolizji) ale wkład był cały
zakupiłem uzywke prawego i założyłem tak jak ma być.
wkład z prawego wrzuciłem do lewego bo na prawym miałem plamy (takie charakterystyczne przebarwienia)

Powiem że ja nie widze absolutnie żadnej różnicy w widoczności. jeżdze juz tak ponad pół roku i nie miałem najmniejszego problemu przy zmianie pasa, cofaniu parkowaniu itp ...
najwyraźniej w prawym miałeś zamontowane szkło sferyczne, które jak już napisałem wcześniej można montować zarówno z prawej, jak i z lewej strony.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 21 sty 2009, 13:28

grze pisze:najwyraźniej w prawym miałeś zamontowane szkło sferyczne, które jak już napisałem wcześniej można montować zarówno z prawej, jak i z lewej strony.
całkiem mozliwe, bo widze w lusterku jak przed zmiana.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 21 sty 2009, 13:41

widmo, najwyraźniej miałeś sferyczne. z tego, o się orientuję, to ori też jest z prawej sferyczne. dopiero niektórzy "oszczędni" montują sobie zwykłe płaskie gdy im się stłucze, bo parę groszy tańsze. tak się składa, że mam w domu płaskie lusterko i przykładając je zarówno do lewego, jak i do prawego lusterka w moim aucie, daje ono inny obraz. zdecydowanie mniej w nim widać i wszystko jest większe. takie lusterko zdecydowanie zmniejsza bezpieczeństwo.

Adi10

Post autor: Adi10 » 21 sty 2009, 18:04

grze pisze:z tego, o się orientuję, to ori też jest z prawej sferyczne. dopiero niektórzy "oszczędni" montują sobie zwykłe płaskie gdy im się stłucze, bo parę groszy tańsze
czyli w moim przypadku jakiś oszczędny Niemiec kupił sobie zwykłe lusterko i zamontował z lewej strony. W dodatku zrobił to ... silikonem :P

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 21 sty 2009, 18:18

Adi10, nie musisz odklejac szkła od plastiku montażowego. możesz kupic cały wkład (lustro wraz z plastikiem montażowym). ja do swojej niuni kupiłem nowy wkład za 35 zł (lewe szkło asferyczne przyciemniane na niebiesko razem z plastikiem montażowym przeznaczonym do lusterka manualnie sterowanego) więc to chyba tanio :-)
z tego co się orientuję, to na aukcjach wołają o wiele więcej za samo szkło. jeśli ktoś kupi samo szkło, to po prostu czeka go zabawa z przyklejaniem. ja wolę kupic już przyklejone, bo botem nie ma kłopotu z ustawianiem lusterka gdy się je krzywo przyklei

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 21 sty 2009, 23:55

grze
a czy te wkłady o których pisałeś wyżej są podgrzewane czy zwykłe ?

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 22 sty 2009, 10:19

grze
a czy te wkłady o których pisałeś wyżej są podgrzewane czy zwykłe ?
zwykłe niepodgrzewane, do manualnie sterowanego lusterka. ale gość, u którego kupowałem miał na kompie taki katalog z którego mi zamawiał i jak go przeglądaliśmy, to miał tam praktycznie każdy model wkładu dostępny więc nie powinno być problemu z dostaniem nawet najbardziej wypasionego :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga