Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/B4 Sedan] Co zrobić przy takim uszkodzeniu nadwozia?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CWK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Gostynin/Mazowieckie

[80/B4 Sedan] Co zrobić przy takim uszkodzeniu nadwozia?

Post autor: CWK » 23 kwie 2009, 16:17

Witam!
Jest to mój pierwszy post na forum lecz odwiedzam je bardzo często.
Wczoraj wracałem Audi od znajomego, mój kumpel a zarazem sąsiad jechał za mną. Nie jechaliśmy wolno. Wtedy zobaczyłem wychodzącą z domu koleżankę więc wrzuciłem kierunek i skręciłem w lewo w jej wjazd (wjazd znajdował się na środku lekkiego łuku). Wjeżdżając (już prawie cały zjechałem z ulicy) dostałem strzała w lewy, tylny bok. Był to mój kolega, który jechał za mną. Zablokował koła (bez ABS) i posunął wprost na mnie.
Policji nie wzywaliśmy. Mamy ważne OC i przegląd. Nie posiadamy AC.
Dziś spisaliśmy oświadczenie o jego winie i przebiegu zdarzenia i zgłosiliśmy gdzie trzeba.
Mój tato był u blacharza i tamten powiedział mu, że koszt samej roboty wyniesie 2,500 zł.
Jedynym rozwiązaniem jest pewnie wycinanie tego i wstawianie całej ćwiartki?
Ma przyjechać rzeczoznawca i ocenić szkodę. Jak myślicie, oceni chociaż na te 2,500 żeby na samą robociznę starczyło?
Właściwości jezdne pewnie nie będą już takie jak wcześniej, prawda?
Poniżej załączam dwa zdjęcia:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=4kchhx&s=5
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hfopdv&s=5
Od środka (kufer) karoseria też jest nieźle zniekształcona.
Z góry wszystkim dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 23 kwie 2009, 16:44

Kolego a belka wraz z kołem i ogólnie zawieszenie ruszone zostalo?kolego ja dzwona gorszego mialem bo i klapę miałem wgniecioną itd... i 2000zł nawet może mniej naprawa by mnie wyniosla,tak mi lakiernik/blacharz powiedział,ale nie robiłem tylko sprzedałem auto
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
CWK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Gostynin/Mazowieckie

Post autor: CWK » 23 kwie 2009, 17:05

pandamix pisze:Kolego a belka wraz z kołem i ogólnie zawieszenie ruszone zostalo?
Z tego co widzę to chyba nie. Uderzenie było powyżej koła. Normalnie da się nim poruszać, żadnych dziwnych zachowań nie zauważyłem.
Kolega uderzył starym Peugeotem z '88.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 23 kwie 2009, 18:24

nie no kolego spokojnie koledze ktoś walna w zderzak i tylko pęk i dostał za to 700zł czyli tyle ile kosztuje cały element tak więc myślę że to będzie również podobna wycena a te 2,5 to nie za dużo gość chce :?:

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 23 kwie 2009, 18:26

na moje oko nic tu nie trzeba wycinac i tak dalej,przeciez mozna cały element wymienic...lampa narożna to grosze...ale jeszcze pozostaje sprawa ze zderzakiem i z tym pasem dolnym ale niech koledzy sie wypowiedzą,którzy bardziej siedzą w temacie
Zdjęcie w avatarze to przeszłość tak jak i cały temat

Kliknij żeby zobaczyć moje czerwone toczydło

Awatar użytkownika
siwy23j
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:42
Lokalizacja: EKU/WPI

Post autor: siwy23j » 23 kwie 2009, 18:58

Dostaniesz ok trzech kółek jak nie więcej wiem coś o tym :-) niedawno tez miałem taka wycenę tylko u mnie było o wiele mnie uszkodzone...
Było: Audi B3 JK Sedan
Było: Audi B4 ABT Sedan
Było: Audi B4 1Z Avant
Jest: Audi A4 AFN Avant

---> TDI- Bez Dymu Nie Ma Ognia !!! <--- <cieszy>

Mój Były Avanturnik
: https://audi80.pl/b4-avant-19-tdi-no ... htm#551156

Zaśl. EGR + Wyw. Kat + Woln. Odma + Skrz. EEN <ok>

Awatar użytkownika
CWK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Gostynin/Mazowieckie

Post autor: CWK » 23 kwie 2009, 19:33

ysiul pisze:nie no kolego spokojnie koledze ktoś walna w zderzak i tylko pęk i dostał za to 700zł czyli tyle ile kosztuje cały element tak więc myślę że to będzie również podobna wycena a te 2,5 to nie za dużo gość chce :?:
Może i za dużo, ale nie mam też za dużej możliwości przebierania w ofertach warsztatów.
Tak jak pisałem, 2,5 koła powiedział tacie ten blacharz, u którego był. Będę musiał z nim pogadać, że może warto jeszcze gdzieś się wybrać.
pandamix pisze:na moje oko nic tu nie trzeba wycinac i tak dalej,przeciez mozna cały element wymienic...lampa narożna to grosze...ale jeszcze pozostaje sprawa ze zderzakiem i z tym pasem dolnym ale niech koledzy sie wypowiedzą,którzy bardziej siedzą w temacie
No właśnie tutaj nie można chyba wymienić całego elementu, tak jak to zrobisz jak pukniesz przodem. Rozumiem zderzak, lampy, ale Audi ostro dostała, prócz tej wierzchniej karoserii bardzo pogięła się ta od wewnątrz. Może nie widać tego dokładnie na zdjęciach ale jak się otworzy bagażnik to cały bok powyginany. Postaram się zrobić foto od środka.
siwy23j pisze:Dostaniesz ok trzech kółek jak nie więcej wiem coś o tym :-) niedawno tez miałem taka wycenę tylko u mnie było o wiele mnie uszkodzone...
Dzięki, obyś miał rację :-)

mewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:37
Lokalizacja: Wrocław/Tarnobrzeg

Post autor: mewa » 23 kwie 2009, 21:10

Daj wiecej fotek, bo z tego ujecia nie wiele widać. Uderzenie jest spore i według mnie powinieneś sprawdzić dodatkowo geometrie, w czasie tej kolizji mogła ucierpieć tylna belka.

Awatar użytkownika
CWK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Gostynin/Mazowieckie

Post autor: CWK » 23 kwie 2009, 22:22

mewa pisze:Daj wiecej fotek, bo z tego ujecia nie wiele widać. Uderzenie jest spore i według mnie powinieneś sprawdzić dodatkowo geometrie, w czasie tej kolizji mogła ucierpieć tylna belka.
Ok, jutro po południu zrobię dokładne zdjęcia i zamieszczę. Dopiero po południu bo mam cały dzień zajęty. Wjadę na kanał i go jeszcze raz dobrze obejrzę.
Dziękuję za dotychczasowe porady, jutro się odezwę.

Awatar użytkownika
PMX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 185
Rejestracja: 18 kwie 2008, 09:57

Post autor: PMX » 23 kwie 2009, 22:30

Zawieszenie mogło dostać bo mógł się przestawić kielich amortyzatora.
Sprawdź czy druga strona nie jest pofalowana na błotniku i czy szpary od klapy są równe na całej długości po tej drugiej stronie.
Wrzuć więcej fotek to popatrzymy...
2,5 tys wydaje mi się przesadzone lekko.
Moje auto -> Audi 80 Cabriolet <-KLIK

Awatar użytkownika
CWK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Gostynin/Mazowieckie

Post autor: CWK » 23 kwie 2009, 22:43

PMX pisze:Zawieszenie mogło dostać bo mógł się przestawić kielich amortyzatora.
Sprawdź czy druga strona nie jest pofalowana na błotniku i czy szpary od klapy są równe na całej długości po tej drugiej stronie.
Wrzuć więcej fotek to popatrzymy...
2,5 tys wydaje mi się przesadzone lekko.
Po drugiej stronie chyba szpary są równe, ale to jutro wstawię też fotki tej klapy to rzucicie fachowym okiem.
No tak powiedział ten od blacharki, ja tylko powtarzam.
Ja po prostu nie miałem pojęcia ile to może kosztować ale jeśli tak mówicie to jutro jeszcze pogadam z ojcem i rozejrzymy się czy i za ile zrobiłby to inny fachowiec. Chodzi też o to by zrobić to dobrze a nie na odpierdziel.

[ Dodano: 2009-04-24, 22:11 ]
Witam!
Dopiero wróciłem ze szkoły (studiuje zaocznie) i nie zrobię już dziś zdjęć. Wrzucę jutro po powrocie.
I od razu chce was przeprosić bo wprowadziłem was wczoraj w błąd (mnie też wprowadzono), mianowicie naprawa będzie kosztować 2,500 zł ale razem ze zderzakiem i tylną lampą. Więc chyba jeszcze nie tak źle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga