Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1z Avant 94r] Problem z przednia el. szybą

ODPOWIEDZ
mlubinski

[B4 1z Avant 94r] Problem z przednia el. szybą

Post autor: mlubinski » 30 kwie 2009, 16:51

Witam,
Kurde podczas ostatniej jazdy zwaliła mi się elektryczna szyba (od kierowcy) w taki sposób, że szło ją tylko opuścić, a podnosić można było tylko kilka cm do góry. Kolega na miejscu zobaczył, że linka się zszarpała i owinęła dookoła tej sprężyny. Powiedział, że można wymienić samą linkę oraz przesmarować cały mechanizm, ale kurde gdzie się nie pytam, to wszyscy mówią, że trzeba cały mechanizm zmieniać. Czy ktoś może coś doradzić, co konkretnie trzeba wymienić? Może zna ktoś dobrego fachowca w okolicy Malborka/Kwidzyna/Grudziądza/Gdańska, który wie o co chodzi i byłby w stanie to naprawić? Obecnie szyba jest na sztukę podniesiona, ale jak mi synek dotknie przełącznika, to pozamiatane, już nie zamknę :(

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 01 maja 2009, 21:30

na początku zdejmij boczek i zobacz ten mechanizm może to jakaś pierdoła i będzie znów chodzić jak już oglądasz mechanizm otwórz wtedy szybę i zobacz jak działa :-D
The Power of TDI! Bez Dymu Nie Ma Ognia!

Rebeca Linares,Asa Akira,Lupe Fuentes,Joanna Angels,Marie Luv,Britney Private,Lucy Belle,Aleska Diamond Jane Kyle,Sophie Lynx :)

Awatar użytkownika
kris0181
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1142
Rejestracja: 04 mar 2008, 13:41
Lokalizacja: Mazuren
Kontakt:

Post autor: kris0181 » 01 maja 2009, 21:37

Zajrzyj tam do środka... i jeśli to tylko linka się urwała albo ledwo co się trzyma to można ją wymienić jak masz trochę czasu i zapału...ale uprzedzam że nawijanie linki nie jest takie proste :mrgreen: musiałbyś tylko gdzieś znaleźć linke na metry i dorobic końcówki (w sumie jak starczy na długość to i linka od roweru może być...jak u siebie zmieniałem to mierzyłem średnicę i są prawie identyczne a ta z roweru też jest przeciez bardzo wytrzymała i masz w niej już końcówki-wystarczy tylko troche przypiłować) No i nie wiem jak w avant ale w coupe są dwie linki.

mlubinski

Post autor: mlubinski » 02 maja 2009, 14:43

heh, dzięki za odpowiedzi :)
W poniedziałek jestem umówiony u kumpla, który sprawdzi, czy ma taką linkę jak trzeba i jeśli ma to powinien naprawić :) No a jeśli nie, to zapewne czeka mnie kupno całego mechanizmu na allegro, bo tak, to tylko w ASO można kupić :/

waldiABT
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2007, 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

linka z manuala

Post autor: waldiABT » 04 maja 2009, 17:01

Kiedyś zerwała mi się linka i przeszczepiłem ją z manuala, właściwie wszczepiłem silnik zamiast mechanizmu na korbę gdyż cały podnośnik był w lepszej kondycji.
Da się to wykonać bez problemu trzeba tylko pancerz skrócić o jakieś 2cm i będzie hulać jak nowe. Czas operacji 40 min łącznie z demontażem i montażem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga