Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - folia na szyby

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
4444
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 196
Rejestracja: 08 mar 2009, 00:42
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: 4444 » 20 mar 2009, 02:25

Ja się zastanawiam nad przyciemnieniem szyb tylko zastanawiam się czy będzie pasowało do mojego sedana - kolor wiśniowy - bordo.

Hawker

Post autor: Hawker » 22 mar 2009, 03:45

Będzie pasowało i to nawet ładnie będzie wyglądać :) Tylko nie bierz zbyt ciemnej! 60-70% to chyba max.... bo gdzie nie gdzie widziałem nasze bordówy z 90% (!!!) i wyglądały niezbyt ciekawie.... ja sam przyciemniam za 2 tygodnie swoją niuńke... of course allegro+ droższa folia... dam rade..

Awatar użytkownika
4444
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 196
Rejestracja: 08 mar 2009, 00:42
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: 4444 » 22 mar 2009, 20:51

A jak uzbieram kasę i się zdecyduję to dam do zakładu w Kłodzku, bo chyba sam nie dam rady zrobić tego elegancko ;p

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 22 mar 2009, 20:53

Kolego 4444, z tylną możesz mieć problem ale boczne na pewno sam byś na spokojnie zrobił ;-)

Awatar użytkownika
4444
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 196
Rejestracja: 08 mar 2009, 00:42
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: 4444 » 22 mar 2009, 22:02

a jak to wygląda z tylną ?

noorbi

Post autor: noorbi » 22 mar 2009, 22:16

Koledzy, a gdyby boki przyciemnić folią, a na tył dać roletę?
Jakby to wyglądało?

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 22 mar 2009, 22:21

noorbi, wydaje mi się że nie za fajnie ;/ a z tylną to wygląda tak że albo idealnie dotniesz folie mało prawdopodobne :D albo trzeba szybę wycinać i wklejać na nowo

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 22 mar 2009, 22:26

meir pisze:a z tylną to wygląda tak że albo idealnie dotniesz folie mało prawdopodobne
Bajki, jak robi to fachowiec z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami oraz odpowiednią folią to wszystko jest cacy bez wyjmowania szyby itp. Na marginesie, folię też trzeba umieć przyciąć bo jej kurczliwość jest jednokierunkowa. Niestety tylna szyba w Audi jest bardzo obła i trzeba naprawdę dobrego fachowca i duuuużo pracy i cierpliwości, żeby zrobić to tak jak należy.

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 23 mar 2009, 19:13

Danek pisze:
meir pisze:a z tylną to wygląda tak że albo idealnie dotniesz folie mało prawdopodobne
Bajki, jak robi to fachowiec z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami oraz odpowiednią folią to wszystko jest cacy bez wyjmowania szyby itp. Na marginesie, folię też trzeba umieć przyciąć bo jej kurczliwość jest jednokierunkowa. Niestety tylna szyba w Audi jest bardzo obła i trzeba naprawdę dobrego fachowca i duuuużo pracy i cierpliwości, żeby zrobić to tak jak należy.
no fachowiec da rade ale ja pisałem że samemu raczej rady nie da dociąć tak foli

Hawker

Post autor: Hawker » 23 mar 2009, 20:33

a ja teraz na dniach (jak tylko wyjdę na stałe z wojska) będę sam to robił i wierzyć mi się nie chcę że nie dam rady! jak u kolegi w Mazdzie MX-6 zrobiłem idealnie (kształt tylnej też fantazyjny!!!) to tu pewnie dam radę też...

w każdym bądź razie dam zać jak mi poszło....

wish me luck friends! <piwo>

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 23 cze 2009, 09:27

Właściwie nie planowałem przyciemniać szyb, ale w Leclercu w megahiperpromocji jest jakaś folia do przyciemniania za śmieszne pieniądze, o szerokości 0,5m.

Przypuszczam, że to badziew (skoro się nazywa "Carcommerce"), ale może jednak nie?

Ktos przyklejał taką marketową folię?
Szkoda czasu czy warto spróbować?

Dodam, że mam Avanta więc z tylną szybą o niebo łatwiej niż w Sedanie.
Chciałbym okleić tylko 3 szyby wokół bagażnika.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 23 cze 2009, 18:47

jak masz jakieś pojęcie to i troszkę sprytu to kup sobie tak z mer więcej niż Ci trzeba na zmarnowanie w razie co i myślę że dasz radę <ok>

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 25 cze 2009, 16:04

Cześć,


wczoraj kupiłem te folie. Nie wiem czy sa one coś warte, ale zaryzykowałem 6 zł.
Tyle tylko, że one są srebrne (efekt chromu).
Napisano na nich, że nie należy ich stosowac na szybach z ogrzewaniem... To już doczytałem niestety w domu.

Pytania:
1. Faktycznie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby zrobi się kuku?
2. Jak to najlepiej okleić? W instrukcji piszą o spryskaniu szyby woda i wyciskaniu wody za pomocą załączonego "szpachelka".

Dodam, że mam Avanta więc z tylną szybą nie jest tak źle jak w sedanie.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 25 cze 2009, 16:30

Easyrider pisze:Napisano na nich, że nie należy ich stosowac na szybach z ogrzewaniem.
Albo istnieje obawa, że nie wytrzyma temperatury, albo ma właściwości przewodzące co może doprowadzić do jakiegoś zwarcia albo coś w tym rodzaju, np. ogrzewanie przestanie dobrze działać albo użo słabiej.
Markowe folie można spokojnie kłaść na ogrzewane szyby i nic im nie jest. Co do tych tanich no name'ów to osobiście bałbym się. Tym bardziej, że klej na foli jest na tyle mocny a paski grzewcze na tyle słabo przyklejone, że jak coś nie wyjdzie to przy zrywaniu folii można się pożegnać z ogrzewaniem szyby. Znajomy, który zajmuje się tym profesjonalnie uprzedza każdego klienta, że zerwanie folii z ogrzewanej szyby kończy się uszkodzeniem pasków grzewczych, więc decyzja np. o kolorze itp. musi być podjęta ostatecznie.
Folię rzeczywiście kładzie się na mokrą szybę (bardzo mokrą), najlepiej woda z dodatkiem jakiegoś środka przeciw adhezyjnego (ostatecznie niewielka ilość płynu do naczyń). Folię przed przyklejeniem również dobrze jest spryskać tym samym. Po położeniu wyciskamy wodę miękką szpachlą (raszplą) zaczynając od środka szyby na zewnątrz i starając się ją nieco rozciągać. Uwaga, kiepska folia pod zbyt mocnym naciskiem może po takiej operacji nosić ślady zarysowań :-( . Warto to sprawdzić na kawałku folii przed przyklejeniem na autko. Po położeniu folii należy przez 24 godziny dość ostrożnie obchodzić się z szybami. Klej dosycha i łapie maksymalną wytrzymałość po 3-7 dniach, w zależności od warunków atmosferycznych.

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 26 cze 2009, 11:15

No właśnie muszę sprawdzić czy ona przewodzi - jaki ma opór...
Miernik prawdę powie...

A co myślicie, żeby najpierw zabezpieczyć ściezki grzewcze np. taśmą Scotch Invisible?
Trochę będzie zabawy, ale może się uda. Można ją w razie czego łatwo zerwać (w końcu to Scotch). I dopiero na takie paseczki taśmy nałożyć folię?

Kupiłem ją (tę folię) raczej dla eksperymentu (vide: cena).

Co do ogrzewania tylnej szyby - ostatecznie można by go nie używać, i tak używałem go 2-3 razy w roku (w Gdańsku za dużo śniegu nie pada), używam odmrażacza do szyb w sprayu no i jest wycieraczka :)

Zależy mi, bo nie mam w bagażniku rolety, więc i wszystko widać co w nim mam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl