Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - uniwersalny wyświetlacz by grzesce

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
darkmaro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 14 mar 2009, 22:07
Lokalizacja: Świdnica/Wałbrzych

Post autor: darkmaro » 05 paź 2009, 22:29

bardzo fajne :) w porównaniu do ori za który trzeba płacić duże pieniądze... no i ori nie ma tylu bajerów ;P

przemek88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 02 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Tychy

Post autor: przemek88 » 06 paź 2009, 16:20

fajny ten wyświetlacz miejsce tez możne być z reszta nigdzie indziej nie da się go zamontować

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 06 paź 2009, 19:54

Miejsce ok tylko jak dla mnie za bardzo wpuszczony jest do środka.

Mc_Abra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:48
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Mc_Abra » 17 paź 2009, 01:54

fajnie i estetycznie zrobione <ok>

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 paź 2009, 14:46

Podobną cenowo alternatywą dla posiadaczy aut z elektronicznie sterowanym wtryskiem może być coś takiego http://nestor19.webd.pl/sklep/index.php?cPath=54 można dokupić do tego wyświetlacz taki jak we wcześniej omawianym termometrze: http://nestor19.webd.pl/sklep/product_i ... cts_id=150
Co prawda oryginalnie posiada tylko wyświetlanie temperatury z jednego czujnika ale posiada więcej funkcji dodatkowych i śmiało może konkurować z fabrycznym BC.

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 18 paź 2009, 15:00

:arrow: dobra opcja dla idacych na skroty, wszystkie te opcje sa obecne w ori lub sa zbedne... temp zew w zegarach, temp wew klimatronik :P, wlaczone swiatla - podswietlona deska /zapalniczka itd, nie wylaczone swiatla, brzeczek, nie wylaczone radio brzeczek, powitanie itd to bezsens-zbyteczny gadzet...


ps. gadzet jako gadzet lepszy niz sreberko na grilu czy diody imitujace swiatla dzienne...ogolnie dobry pomysl

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 18 paź 2009, 15:15

fajna sprawa jak tylko się uporam z fotelami pomyślę nad tym ;-)

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3694
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 17 lis 2009, 10:52

wyświetlacz grzesce bardzo fajny.

aldi, Te co pokazałeś to ogólnie wypas ale co trzeba by podpinać poza czujnikami temperatury żeby mieć komplet. Z tego co czytałem to nie do wszystkich aut to podchodzi (czujniki prędkości czy coś). Do NG by podeszło? Może ktoś wie??
Podoba mi się ten grzesce ale ten co aldi pokazał to już jest wypas.
aldi pisze:może konkurować z fabrycznym BC.
No właśnie tylko co i gdzie trzeba wpiąć żeby pokazywał spalanie i prędkość no i temperatury. (niestety jestem z tych upośledzonych elektrycznie).

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 17 lis 2009, 13:13

sp.olsztyn, muszę Cię zmartwić bo niestety nie będziesz mógł skorzystać z funkcji liczenia spalania, ponieważ to urządzenie liczy spalanie na podstawie impulsów z elektronicznie sterowanego wtrysku. W NG nigdzie nie ma takich impulsów.
Jest pewna nadzieja bo z tego co wyczytałem w tym temacie: https://audi80.pl/b4-20-16v-ace-boar ... vt4972.htm to chyba ostatnie komputery sterujące mechanicznym wtryskiem mają wyjście spalania dla BC.
Podłączenie czujnika szybkości powinno być proste bo większość aut ma czujniku dające jeden sygnał.
Co do czujnika temperatury to dają go do zestawu.
Na elektrodzie jest sporo tego typu projektów i są schematy.
Nawet na naszym forum pewien zapaleniec skonstruował coś takiego: https://audi80.pl/b4-abk-94ropis-wty ... t26165.htm

[ Dodano: 2009-11-17, 13:23 ]
Jeszcze poczytałem temat kolegi który zbudował własny komputer (drugi link w moim poście) w nim czarekj napisał że sygnał podawany przez ECU (komputer silnika) zmienia swoje napięcie w zależności od podawanego paliwa. Ten komputer który zaprezentowałem bierze sygnał z wtryskiwacza który dostaje zupełnie inne impulsy.
Wiec jeśli ECU mechanicznego wtrysku podaje (jeśli w ogóle ma taką funkcję) sygnał o zmiennym napięciu to czegoś takiego nie podłączy się od tak.

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3694
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 17 lis 2009, 13:31

aldi pisze:muszę Cię zmartwić
Tak czułem. NG ma mechaniczny wtrysk. Ale ten projekt z BC własnej roboty wymiata.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 17 lis 2009, 14:02

aldi pisze:muszę Cię zmartwić bo niestety nie będziesz mógł skorzystać z funkcji liczenia spalania, ponieważ to urządzenie liczy spalanie na podstawie impulsów z elektronicznie sterowanego wtrysku. W NG nigdzie nie ma takich impulsów.
Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd. W NG jest sterownik silnika i pod niego podpinasz kabelek dokładnie pod 10 pin.

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 17 lis 2009, 16:41

Audi Sport pisze:
aldi pisze:muszę Cię zmartwić bo niestety nie będziesz mógł skorzystać z funkcji liczenia spalania, ponieważ to urządzenie liczy spalanie na podstawie impulsów z elektronicznie sterowanego wtrysku. W NG nigdzie nie ma takich impulsów.
Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd. W NG jest sterownik silnika i pod niego podpinasz kabelek dokładnie pod 10 pin.
Audi Sport, gdybyś przeczytał więcej niż jedno zdanie z mojego posta z którego dałeś cytat to byś zobaczył że napisałem że jest sygnał z ECU. Ale jak napisałem wcześniej ten sygnał nie nada się prosto do tego komputerka który chce sp.olsztyn, bo to jest inny sygnał niż ten co przyjmuje tan uniwersalny komputer. Trzeba by skonstruować układ który by przetwarzał impuls zmienny napięciowo na impuls o fali prostokątnej o częstotliwości zależnej od tego napięcia.
Alternatywa poszukać oryginalnego BC + ori wskaźnika temperatury zewnętrznej na deskę rozdzielczą.
Z tym "Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd." to przypomniał mi się kolega Danek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl