Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi B4 ALL] Przełacznik ABS - podłącznie - działanie

ODPOWIEDZ
funnyboy88

[Audi B4 ALL] Przełacznik ABS - podłącznie - działanie

Post autor: funnyboy88 » 18 paź 2009, 22:58

Witam, zakupiłem przełącznik ABS i mam pytanie/prośbę. Czy ktoś mógłby mi wlepić zdjęcia włączonego i wyłączonego ABS, jak to wygląda i jak sygnalizuje, że przycisk jest aktywny, bądź nie. No i jeżeli to możliwe to podłączenie tego przycisku, tzn gdzie są piny odpowiedzialne za oświetlenie przycisku no i gdzie są piny odpowiedzialne za włączanie/rozłączanie. Nie mam u siebie ABS, ale chcę go wykorzystać do innych celów :-D Z góry wszystkim aktywnym dziękuję :-)

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 paź 2009, 23:55

funnyboy88 pisze:jak sygnalizuje, że przycisk jest aktywny, bądź nie.
Przycisk w żaden sposób nie sygnalizuje wyłączenia ABS, jedynym sygnałem po użyciu przycisku jest kontrolka ABS'u na desce rozdzielczej.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 19 paź 2009, 00:08

Oj, to nie dobrze.. :-( Kurczę... myślałem, że będzie pokazywać coś na zasadzie świateł przeciwmgielnych np... albo podgrzewania szyby...

Awatar użytkownika
bob232
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 595
Rejestracja: 29 wrz 2008, 14:00
Lokalizacja: kluczbork

Post autor: bob232 » 28 lis 2009, 17:10

Czytalem na forum o podlączeniu wylącznika ABS i dowiedzialem sie że do jego prawidlowego dzialania potrzebny jest przekaźnik. Czy ktoś może mi podać numer tego przekażnika albo zrobić zdjecie gdzie on się znajduje albo jak wygląda?

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 28 lis 2009, 18:25

bob232, chyba chodzi o przekaźnik pod półką nad nogami kierowcy. Nie zgłębiałem tematu czy on występuje w autach bez wyłącznika... Może zamiast niego jest tam jakaś blaszka która łączy obwody?... Wg hamerykańskich schematów ma numer #22 - zaznaczyłem go na schemacie:
Link

[ Dodano: 2009-11-28, 18:38 ]
Niektórzy robią permanentny wyłącznik ABS na którym dodatkowo świeci się trójkącik gdy jest załączony. Normalny wyłącznik wyłącza ABS do czasu wyłączenia i włączenia zapłonu. Ori wyłącznik od ABS wraca na pierwotną pozycję po wciśnięciu (tak jak klawisze na klawiaturze komputera), rozwiązanie o którym pisałem na początku opiera się na użyciu wyłącznika np. od podgrzewania szyb, św. przeciwmgielnych i podłączanie go pod bezpiecznik ABS by odciąć mu zasilanie. Tylko nie wiem czy wyżej wymieniony wyłącznik może rozłączać obwód gdy jest wciśnięty?

[ Dodano: 2009-11-28, 19:27 ]
Dobra już zgłębiłem temat i ten oryginalny przekaźnik o którym wspomniałem w pierwszej części mojej wiadomości zawiera układ elektroniczny współpracujący z oryginalnym wyłącznikiem ABS. Zawiera on układ elektroniczny który wyłącz zasilanie dla pompy ABS (zacisk nr. 3 pompy, przewód czarno-niebieski) i na sterowniku ABS (zacisk nr. 1,, przewód też czarno-niebieski). Ww. obwody są odcinane gdy zostanie podany na chwilę plus na zacisk 8 tego "ABS COMB RELEY" i ponownie włączany gdy użyje się przycisku ponownie. "ABS COMB RELEY" wie też kiedy wyłączany jest zapłon bo zapewne wtedy przestaje dostawać plus (służący także do podświetlania przycisku) na zacisku nr. 5. Więc ten "ABS COMB RELEY" jest to sprytne urządzenie ale można go zastąpić.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 12:54 przez Audi 80 Polska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
klepa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: klepa » 05 gru 2009, 16:59

Kolego a powiedz mi co to jest za ustroistwo takie małe łaczy się to z wlącznikiem ABS za pomocą pina nr 6?

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 05 gru 2009, 18:19

klepa pisze:Kolego a powiedz mi co to jest za ustroistwo takie małe łaczy się to z wlącznikiem ABS za pomocą pina nr 6?
Nie chodziło Ci o pin 5? Zdjęcie jest trochę marnej jakości ale patrząc z dołu do góry piny we włączniku są oznaczone 1, 2, 5 i 6.
6-tka łączy się z tym przekaźnikiem ABSu a 5 tka z bezpiecznikiem (fuse) nr 31 (na innych schematach przekaźnik nr. 12) oraz z przekaźnikiem ABS - prawdopodobnie jest to zasilanie.

Awatar użytkownika
klepa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: klepa » 05 gru 2009, 20:02

tak własnie chodzi mi o nr 5 to jest bezpiecznik w skrzynce pod maska?
Właśnie przymierzam się do wstawienia odłączanego ABS-u bo mam EDS w audi i czasem jest on denerwujący bo przy mocniejszym ruszeniu na światłach kiedy zerwie Kola to się włącza i spowalnia mnie i dlatego chciałbym wstawić takowy przełącznik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl