Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8s] nieudane włamanie do niuni :(

ODPOWIEDZ
Troy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2008, 20:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[B3 1.8s] nieudane włamanie do niuni :(

Post autor: Troy » 19 gru 2009, 17:00

mianowicie, sprawa wyglada tak, jakies barany chcialy sie wlamac do mojej niuni ale im sie cale szczescie nie udalo. Sprawa wyglada tak, zamek od strony kierowcy nie istnieje, wogole nie ma zamka, w tym miejscu zieje czarna dziura, zamek pewnie wepchneli do srodka, klamka natomiast dziala lekko i drzwi sie nie otwierają...
zamka od strony pasazera sie nie czepili, dlatego gdy otworze centralny, to wiem ze drzwi od strony kierowcy nie da sie otworzyc za pomoca klamki. Wiec, co ja mam teraz kupic, zeby ozywic moje drzwi ? ;] czy ten zestaw z allegro wystarczy ? zeby zamykal sie centralny przy przekrecaniu kluczyka itp. ?
http://allegro.pl/item857641943_audi_80 ... _nowe.html
o zamkach nie wiem zbyt duzo... wiec, zamek zaklada sie zdejmujac boczek od srodka tak ?
jezeli ta aukcja to nie wszystko czego potrzebuje, to co potrzebuje jeszcze kupic ?
jeszcze jedno pytanie, czy lepiej oddac do warsztatu zeby zalozyli czy sprobowac samemu bo nie jest to takie strasznie klopotliwe
czekam na odpowiedz
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 19 gru 2009, 17:09

Budowa centralnego zamka w audi jest prosta jak budowa cepa :-) Boczek się łatwo zdejmuje ale będziesz musiał drzwi otworzyć do tego celu.

Jak uruchomicz centralny zamek to słyszysz pracującą pompkę w drzwiach kierowcy?

Troy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2008, 20:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Troy » 19 gru 2009, 17:41

tak, pompke slychac, ten cypelek sie otwiera ;] a drzwi jak otworzyc ? i jak gleboko trzeba sie dobierac ? zdjac tylko boczek ? tam widzialem centralny a zamek gdzie tam jest ? ;]

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 19 gru 2009, 17:48

Pewnie spadła tylko linka :-)

A jak otworzyć teraz drzwi? Hmm... nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Najlepiej zadzwonić do ludzi, którzy legalnie trudnią się w otwieraniu samochodów, w których zostały zatrzaśnięte drzwi.

Awatar użytkownika
maly81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:00
Lokalizacja: bialystok / sztabin

Post autor: maly81 » 22 gru 2009, 20:02

może od środka da rade

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 gru 2009, 20:15

W którymś z tematów ktoś pisał że jakoś można otworzyć przednie drzwi. Trzeba otworzyć tylne drzwi aby uzyskać dostęp do dziur w boku przednich drzwi czy coś takiego. Ale ciekawe czy nie masz zbyt mocno zmasakrowanego zamka.

Awatar użytkownika
tajson0909
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 12 kwie 2009, 14:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: tajson0909 » 22 gru 2009, 20:31

panowie zdjecie boczka z drzwi wcale nie jest takie proste przy zamknietych drzwiach moze sie załamac trzeba uwazac bardzo a co do tylnych drzwi to nie wiem czy da rade tam do zamka sie dostac przez boczek z przednich powinienes otworzyc tam jest taki dzyndzelek i kawalek plastiku nadoł naciskajac i cała dlonia lekko uderzaj od srodka przy nacicnientym dzyndzlu i powinno sie otworzyc

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 22 gru 2009, 21:37

jest jeszcze jedna opcja tylko bardzo brutalna wyciąć boczek i masz cały dostęp jeśli wcześniej znajdziesz oczywiście boczek w takim samym kolorze, teść tak zrobił i kosztowało go jedynie kupno boczku

Artur_Lbn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 94
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Artur_Lbn » 24 gru 2009, 09:15

spróbuj przez dziurkę po zamku co jest w klamce jakimś drutem czy czymś może dostaniesz do zakmka i gmyraj srutem może otworzysz

matefix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:06
Lokalizacja: Giżycko / Mazury

Post autor: matefix » 25 gru 2009, 20:35

myślę że jak już nie będzie innego wyjścia to w boczku pod materiałem zrób dziurę , a jak już naprawisz drzwi to przykleisz go i materiał z powrotem naciągniesz... i nie będzie nic widać...

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 26 gru 2009, 14:25

Mając możliwość otwarcia drzwi tylnych, przednie otwiera się prosto. Przez szparę między drzwiami masz możliwość dojścia do zamka drzwi przednich. Wystarczy popchnąć zapadkę i zamek puści. Popatrz dokładnie na zamek przy drugich przednich drzwiach. Jak je otworzysz to zasymuluj zamknięcie zamka. Zobaczysz jak to działa.

Ftyczek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:31
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: Ftyczek » 29 gru 2009, 03:26

Kolego ja mialem dość podobny problem. otóż spadło mi cięgno z klamki zew i zerwała sie linka od klamki wew. zrobilem to tak ze wsadzilem reke od wew przy szybie od góry i zalozylem ciegno na klamke, przy calej tej sytulacji musisz troszke uplastycznik boczek zeby włozyc tam reke, uwierz mi ze łatwo nie było. Aha i odradzam Ci demontowania tylnich drzwi w celu odkrecenia zamka z przednich drzwi, bo nic to nie da, a tylko narobisz sobie roboty. mi sie tak udało , moze i Tobie sie uda.

[ Dodano: 2009-12-29, 03:29 ]
aha, i nic nie wycinaj w boczku żadnych dziur ! śrubokrent , i ręką odchylaj ten boczek . Napewno dasz sobie rade.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl