Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Jak rozpoznać oryginalny błotnik?

ODPOWIEDZ
wlodi04
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, 23:47

[80 B4] Jak rozpoznać oryginalny błotnik?

Post autor: wlodi04 » 06 kwie 2010, 21:51

Mam piękną Audi B4, bardzo dbam o nią, zawsze jest czysta w środku i wywoskowana na zewnątrz. Ale cały ten blask zaczyna psuć rdza, wychodząca na obu przednich błotnikach. Zapewne przed moim zakupem, auto było uderzone przodem. W zakładzie blacharskim pewnie założono zamienniki błotników, do tego lakiernik trochę spartaczył malowanie i teraz mam tego efekt. Bardzo mnie to boli teraz jak patrzę na ten samochód. Dlatego postanowiłem wymienić oba błotniki. Interesują mnie oczywiście oryginalne (ocynkowane) błotniki. Słyszałem, że nowych ocynkowanych błotników już się nie dostanie. Jedynie używane z demontażu. Szukałem na allegro, jest trochę tego, ale nie wiem jak rozpoznać ten oryginalny ocynkowany. Na zdjęciu ciężko stwierdzić, czy to oryginał. Proszę podpowiedzcie mi, czym się kierować w wyborze. Czym się charakteryzuje ocynkowany błotnik. A może znacie jakiegoś rzetelnego allegrowicza, który nie wciśnie lipy.

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 07 kwie 2010, 01:15

Orginalny błotnik nie będzie rdzewiał - po tym go poznać. Lakier może być wyblakniętny, zmatowiony itp ale rdza, bez mechanicznego uszkodzenia powłoki lakierniczej, nie ma prawa się pojawić.
Ostatnio na szrocie dorwałem błotnik do swojej b3, błotnik ma 20 lat i absolutne zero rdzy. Lakier? Hmm... jakby wojnę przeżył ;-)
Poszukaj na szrocie czy czegoś nie mają. Te które leżą w trawie i nie mają rdzy - są orginalne. Na allegro kupować błotnik to trochę loteria.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 07 kwie 2010, 05:58

Oryginał ma wybity znaczek audi 0000 w miejscu gdzie mocuje się prowadnice zderzaka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl