Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - folia na szyby

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
BiałyBlaupunkt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2010, 17:13
Lokalizacja: Hłudno

Szyby na uszczelce

Post autor: BiałyBlaupunkt » 08 cze 2010, 23:40

Zakładanie szyb na uszczelce:

W założoną już uszczelkę na szybę wpychamy do okoła sznurek (w ten najgłębszy rowek zazwyczaj). Po objechaniu całej uszczelki sznurkiem układamy szybę na swoje miejsce, 1 osoba z zewnątrz naciska szybę w tym miejscu gdzie 2 osoba w wewnątrz wyciąga sznurek.

Zazwyczaj leci się w obie strony na raz tym sznurkiem, czyli po trochę w lewo i w prawo.

Sznurek zazwyczaj ustawiamy tak aby się przecinał na środku szyby (dół lub góra jak kto woli).


O co chodzi? A o to że wyciągając sznurek i naciskając uszczelkę z zewnątrz wskakuje ona bez problemu na swoje miejsce. Włożenie szyby na sznurku 5 min i jeszcze zostanie czasu co by browarka wypić po robocie :mrgreen:

Malciak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2009, 08:20

Post autor: Malciak » 09 cze 2010, 09:09

Jakiś tydzien temu zalozylem folie na szyby / tylne mam wypalane a na przednich folia - juz widze male ryski ktore powstaja na folii od otwierania i zamykania szyb...jakas beznadzieja - czy kazda folia sie tak rysuje ?













_________________
auto giełda i euro giełda

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 09 cze 2010, 21:49

Nie każda tylko twoja :lol:
To proste masz za mocno dokręcony boczek i ci kurz się zbiera w rowku przy uszczelce ;-) daj trochę luzu im <ok>

dawid17
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:29
Lokalizacja: Zielenice

Post autor: dawid17 » 22 cze 2010, 15:49

Witam

czy mógł by ktoś polecić jakiś dobry i przede wszystkim tani zakład z okolic: Krakowa, i jeszcze jak na prawdę warto to może być z Kielc, Sosnowca i okolic

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 04 sie 2010, 14:42

Cze, pisze tez tutaj bo Krakowa to w końcu dotyczy i tematu:

Jako że na AKP znalazlem ogloszenia o przyciemnianiu szyb, cena jest bardzo rozsądna to organizujemy się aby koszty dojazdu "oklejacza" były mniejsze, więcej na

www.sciemniam.pl

Jestem jedną z osób która ma zamiar przyciemnić samochód, wrzucam ten post bo może akurat ktoś też o tym myslał, w końcu mamy lato i samochody nagrzewają się do chorych temperatur :-/ Informacje jakie dostałem bezpośrednio od wykonawcy:

"na folii 3m 5 szyb to koszt 350 zł + przednie to 450
Na podstawowej foli 5 szyb to 250 zł + przednie 350 zł

To jest standardowa cena. Jak będzie 100% pewne 5 autek to ceny bedziemy
ustalac grupowo tak zebym ja miał dobrze a grupa zadowolona z usługi i
ceny."

Do kosztów należy doliczyć koszt paliwa na dojazd (nie ma oddziału w Krakowie) to 200zł - które dzielimy przez ilość samochodów. Jest już nas troje (100% robimy) z quattro teamu, plus podobno 3 osoby z astra klub polska (jeszcze nie na 100%-czekam na info). Gdyby ktoś był zainteresowany i mial pytania pisac do mnie na p.konrad@o2.pl ew. mozna sie dopisac do listy na:

http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=380 ... c&start=20 (trzeba sie zarejestrowac). Z reszta my juz jesteśmy tam wpisani. Ew. kontaktować się do wykonawcy na maila ze strony. Jedyne co potrzebne jest wykonawcy to jakieś zadaszone i oświetlone miejsce które musicie sobie zorganizować (wiadomo wszystkie samochody nie będą obklejone w jeden dzień więc trzeba sie podzielić).

Pzdr.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 21 lut 2011, 17:24

Wracam do tematu ponieważ ostatnio przyciemniałem tylną szybę u siebie ale nie jestem zadowolony z efektu tego zabiegu. Mam z związku z tym pytanie kto z Was używał którejś z tych folii i ma jakieś opinie na ich temat:
DDS 5%
Perfomance X-Tra Dark Black 5%
Termokurczliwa

Arturo997
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2009, 08:38
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: Arturo997 » 21 lut 2011, 19:36

ysiul, ja używałem tej ostatniej i w omedze B nie mogłem dać sobie rady (a nie robiłem tego pierwszy raz)... szyba była wypukła w dwóch płaszczyznach - pionowej i poziomej... jak dla mnie cena nie jest adekwatna do jej "termokurczliwości" :-/

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 21 lut 2011, 21:15

Dobra dzięki, czyli ta ostatnia odpada
A ja te dwie pierwsze oceniacie :?:

rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

czym usunąć klej

Post autor: rysiek500 » 07 mar 2011, 17:26

Witam
Mam pytanie czym można usunąć klej z tylnej szyby na której była folia przyciemniająca,nie chcę uszkodzić pasków podgrzewania.
Dzięki

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 07 mar 2011, 17:57

Duża ilość płynu do szyb i ściereczka <ok>

Awatar użytkownika
Maszu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1672
Rejestracja: 03 paź 2010, 23:40
Lokalizacja: WWE/WPI

Post autor: Maszu » 07 mar 2011, 21:14

rysiek500 pisze: czym można usunąć klej z tylnej szyby na której była folia przyciemniająca,
osobiscie uzywam benzyny ekstrakcyjnej, schodzi ladnie i bezproblemowo ;-)
ysiul pisze:Perfomance X-Tra Dark Black 5%
stosuje ta, i powiem ze nie mialem do tej pory wiekszych problemow... ani klienci sie nie skarżyli ani ja nie narzekałem <ok>

Awatar użytkownika
taktownie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 458
Rejestracja: 30 lip 2010, 12:00
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

Post autor: taktownie » 28 kwie 2011, 09:07

Panowie, Panowie :D Proponuje tylne szyby w sedanach oddawać do warsztatu. Sedan b3 to jedna z natrudniejszych szyb do oklejenia z jednego kawałka. U mnie taka szyba kosztuje 150 zł na markowej folii Global, Sun-gard czy 3m, bez bąbli, małych kropeczek i w jednym kawałku a zabieg trwa 1 godzinę. Widzę dużo ludzi robi sobie samemu, boczne można sobie oklejać ale tylna lepiej dać fachowcom, zaoszdzęci to czas a czasami też kasę bo widzę że niektórzy to wydają z 200 zł na samą folię i nic z tego nie wychodzi więc bez sensu wyrzucać kasę w błoto ;) Pozdrawiam

Ranael
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2011, 16:47
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: Ranael » 30 maja 2011, 16:32

Mam Pytanie Mógłby mi ktoś napiasać jakie sa normy przepuszczalności szyb:
przedniej
Bocznych kierowcy i pasażera
Bocznych tylnich
I tylniej...

Bo mam zamiar dać autko w ręce fachowca który zrobi mi boczne tylnie, boczne tylnie małe i tylnia szybę.. za 400 zł.. Drogo :/

Wielkie dzieki

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 30 maja 2011, 17:03

z doświadczenia powiem że tylnią i boczne możesz sprayem nawet zamalować i nie powinien się nikt przeczepić a co do przedniej i i przednich bocznych proponuje obszerny artykuł:
http://www.swiat-szkla.pl/content/view/581/lang,pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl