Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 80 B4 sedan ] Woda w bagazniku

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 05 lut 2008, 20:57

descandida pisze: ziemior niezły pomysł, tylko ja tam sie nie zmieszczę, muszę wrzucić żonę :-)
Wrzuć ją na dłużej to spokornieje :mrgreen:
A tak na poważnie do uszczelniania używam lepiku asfaltowego 70% wygotowanego z olejem mineralnym 30% . Kładzie się to na gorąco . Ewentualne zmycie jedynie benzyną . Tym specyfikiem "naprawiłem " między innymi dziure w prawym nadkolu 6 lat temu . Do dzisiaj jest OK . Wszelkie uszczelnienia , naprawy zabezpieczenia antykorozyjnego robie tylko ty wynalazkiem z okresu głębokiej komuny . Po zakupie auta w bagażniku też miałem akwarium - był wymieniony cały tył łącnie z szybą ( dowiedziałem się po czasie) , ale uszczelnie tym wynalazkiem łączeń blach przyniosło efekt , natomiast lampy tylne wkładałem na autokit.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 05 lut 2008, 21:37

żonę... lepiej teściową :mrgreen: i nie wypuszczaj póki dokładnie palcem nie pokaże co gdzie i jak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tonk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2008, 12:57

Post autor: tonk » 20 gru 2008, 02:33

Witam kolegów
Mam taki sam problem, woda wlewa mi się przez tylne słupki uszczelniłem te dwie zaślepki na dole słupków szerokosci 2 cm ale nie pomogło. Tylna szyba była wymieniana więc pewnie coś niedokładnie zrobili ale chciałem się upewnić czy to nie wina szyberdachu. Gdzie znajdują się węże odpływu szyberdachu ba ja u siebie nie mogę znaleść nic oprócz wyciekającej wody z tych tylnych słupków. Trochę zimno się zrobiło na eksperymenty z butelką a nie mam garażu. Demontaż tylnej szyby i ponowne wklejenie wycenili mi w haneso na min 200zł dlatego chciałem się upewnić. Może sam dam radę wydłubać uszczelkę i uszczelnić szybę jakimś uszczelniaczem. Największy problem to pewnie będzie potem włożyć tę uszczelke na miejsce.
Prosze o szybką pomoc bo jak cały dzień pada to potrafi mi ładnie bagażnik zalać i jest co wycierać.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 20 gru 2008, 07:38

Jeśli szyba była wymieniana w profesjonalnym warsztacie który zajmuje się szybami a nie np u blacharza to na 95% to nie szyba puszcza wodę. Jeśli wyrwiesz tą gumę ozdobną wokół szyby to już jej tam nie wsadzisz spowrotem ponieważ uszczelkę ta nakłada się na szybę przed jej wklejeniem. Po drugie nieraz guma ta przykleja się do kleju od szyby więc ją urwiesz a wtedy i tak będziesz musiał jechać wyciąć szybę i wkleić z nową gumą od nowa . Lepiej poświęć trochę czasu na demontaż podsufitki i tapicerki bagażnika i zlokalizuj faktyczny przeciek.

Awatar użytkownika
ciaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ciaho » 20 gru 2008, 18:12

Witam
Również przerabiam problem wody w bagażniku, zakleiłem juz wszystko i leci dalej, a miałem kilka deszczy bez problemu.
ostatnio zobaczyłem naprawdę mała szczelinkę na miejscu zgrzania blachy wysokość lampy prawej może macie podobna dziurkę.
Druga sprawa to zderzak jest mocowany na 4 śruby i po latach możliwe ze cieknie w tym miejscu woda zbiera się w 2 miejscach. Założyłem uszczelki takie jak w baterii (kran) i zobaczę.


po pierwszym deszczu i nic, cały dzień padało.

Mam wodę pod siedzeniem kierowcy zaciekało z puszki z bezpiecznikami.
Okazało się ze obok skrzynki jest gumowa zaślepka przez którą idą kable i to z niej woda przechodziła do wnętrza zaklejone i po kłopocie.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 02 lip 2009, 23:04

wode mam w klapie bagaznika i kapie mi z lewej strony na wysokosci wneki na lewarek to ze woda jest w klapie to przyczyne pewnie znajde bo mozliwe ze uszczelki lamp nie trzymaja juz jak powinny ale co za cholerstwo ze kapie w srodku po kazdym deszczu lub po myjni jak podniose klape widze krople wody z lewej strony dotyklaem reka jest mokro z lewj strony na wysokosci wneki na lewarek ale w jaki sposob i ktoredy sie ona tam dostaje tego nie moge zlokalizowac jezeli mieliscie podobny problem prosze o pomoc

rebel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rebel » 03 lip 2009, 11:02

Mi w B3 kapie tymi rynienkami po lewej i prawej stronie bagażnika i woda skapuje tymi rynienkami w okolicach świateł. Tylko nie mogę znaleźć nieszczelności. Może koledzy coś poradzą gdzie może być nieszczelność?

aprezes

Post autor: aprezes » 03 lip 2009, 21:30

witam wszystkich. mam 80 b3 i również mam problem z wodą w bagażniku. zawsze woda wlewa się taką rynienką po prawej stronie nad lampą. dzisiaj znalazłem którędy się wlewa. wokół szyberdachu jest uszczelka i w miejscu w którym ma się zchodzić trochę jej brakuje(skurczyła się pewnie po tylu latach). wylałem na to miejsce trochę wody(ze 2 litry :mrgreen: ) i po chwili zaczeło kapać w bagażniku. uszczelka schodzi się na środku szyberdachu dlatego woda nie trafia do odpływów. może ktoś z was też miał taki sam problem?? :-)

truchal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: truchal » 07 lip 2009, 22:10

Witam.
A myślałem, że tylko mi cieknie, do bagażnika.
Widzę, że to prawie norma.
Uszczelniłem już antenę i zalepiłem dookoła lampę i dalej cieknie :-x .
Teraz wiem, że trzeba będzie się przyjrzeć szyberowi i tym zaślepkom w słupkach.
Dzięki wszystkim, pozdro

Mario26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mario26 » 14 lip 2009, 06:07

zaraz sie rozpłacze czytam czytam i nigdzie nie moge znalesc cieknie mi szyberdach i to wsumie nie cieknie tylko sie leje w srodku mozna otwierac porasolke w czasie jazdy nie zartuje mysle ze to sa zapchane rynienki odprowadzajace wode dwie znalazłem z przodu i sa ok ale sa jeszcze dwie z tyłu i nie mam pojecia gdzie a malo mi sie usmiecha zwalac cała podsufitke zeby je namierzyc prosze o rade

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 14 lip 2009, 11:56

Mario26 pisze:cieknie mi szyberdach i to wsumie nie cieknie tylko sie leje w srodku mozna otwierac porasolke w czasie jazdy nie zartuje mysle ze to sa zapchane rynienki odprowadzajace wode dwie znalazłem z przodu i sa ok ale sa jeszcze dwie z tyłu i nie mam pojecia gdzie a malo mi sie usmiecha zwalac cała podsufitke zeby je namierzyc prosze o rade
tu masz o tym jak wyczyścić odpływy wody z szyberdachu: https://audi80.pl/26-abc-woda-ze-slu ... t29053.htm

Mario26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mario26 » 14 lip 2009, 20:53

oooto mi chodzilo dzieki

Neo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 13 sie 2007, 13:15

Post autor: Neo » 20 paź 2009, 21:32

Ami leje sie po prewej stronie w bagażniku jak podniose wycieraczke to jest rosa nawet na palstikowej oslonie od koła zapasowego.

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 23 cze 2010, 00:31

Odgrzewam kotleta.

Też miałem problem z wodą w bagażniku, u mnie woda zbierała się tu gdzie przykręcane są odboje zderzaka, oraz powódź w lewej wnęce bagażnika.

Obrazek

Z początku byślałem, że to z uszczelki klapy, ale po założeniu maty, pod nią zbierała się woda. Ogólnie jednym słowem szlag mnie trafił i to nie raz. Po uszczelnieniu wszystkiego w kolo - zdjąłem zderzak i okazało się, że kiedyś niuńka dostała lekko w tyłek i rozeszły się łączenia blach:

Obrazek

Akurat w miejscu gdzie woda elegancko spływa wg. założeń konstruktorów :-P

Po uszczelnieniu tego, pod mata sucho, teraz czas na walkę z uszczelką klapy, wypróbowuję 5 konfigurację nałożenia silikonu na uszczelkę :lol:


A i czytałem gdzieś w temacie, że ktoś dziurawił gumową zaślepkę we wnęce. Wszystkie te zaślepki się wyciąga.

Awatar użytkownika
lesnydziad
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2014, 17:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lesnydziad » 03 sty 2015, 15:00

odgrzewam po raz drugi z prośbą o pomoc.

wczoraj po przeworzeniu ciała w bagażniku odkryłem dość sporą kałuże wody (wykładzina mokra - woda uciekała przez otwór pod kołem i szparke pod lewarkiem - bardziej mokor było z lewej strony). wczytałem sie w temat i obejżalem bagażnik - zauważyłem ze brakuje mi uszczelki kabli z lewej strony - Chce zacząc od uzupełnienia tego braku liczac na bagażnikową susze. - gdzie moge kupić - nabyć brakujaca uszczelke? Dzióra ma 35 mm średnicy - wiązka kabli 11 mm. Szrot odpoada - w warszawie nie znam takich miejsc chyba że ktoś poleci.
Obrazek

z góry dziekuje za

przepraszam ale nie jestem techniczy - (cudem skonczyłem historie)
znalazłem ową uszczelke pod nazwą "przelotka"
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=4885512394
Ostatnio zmieniony 03 sty 2015, 15:43 przez lesnydziad, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl