Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - folia na szyby

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
bandit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2006, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: bandit » 22 sie 2007, 17:54

Panie :-) Panowie ;-) albo przyciemniamy wszystkie oprócz czołowej albo żadnej nie ruszamy IMO tylne boczne i tył to druciarstwo kojarzące mi się z samochodami typu Van przedstawicieli handlowych... 8-) Ale to oczywiście moja opinia na ten temat

ps. ponawiam pytanie ... Audi 80 przyciemnianie piecowe

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 22 sie 2007, 18:04

Bandit masz prawo tak myśleć, ale przepisy są przepisami, a ja nie jestem zwolennikiem szukania kłopotów za wszelką cenę :-) .

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 23 sie 2007, 16:32

Danek pisze:Bandit masz prawo tak myśleć, ale przepisy są przepisami, a ja nie jestem zwolennikiem szukania kłopotów za wszelką cenę :-) .

A ja się podlącze... czy przypadkiem po przyciemnianiu piecowym nie dostaje się certyfikatów i innych "pierdołek"? Jak wygląda w ogole takie przyciemnienie? Ostatnio widuje samochody w których z zewnatrz nie widac prawie nic a nie wygląda to na folie (dotyczy to rozniez przednich bocznych szyb). CZy to jest wlasnie istota przyciemniania piecowego?

Awatar użytkownika
Krecik80.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2007, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krecik80. » 24 sie 2007, 09:05

Z tego co się kiedyś orientowałem to na piecówki dostaje się homologację ale tylko na tylne szyby na te z przodu nikt nie da homologacji nawet jak będą przyciemnione piecowo. Szyby z przodu muszą mieć 70% przejrzystości a nawet nie oklejone mają gdzieś koło tego bo są barwione i ciemniejsze niż zwykła szyba. Także przody przyciemnia się na własne ryzyko. 8-)

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 24 sie 2007, 11:05

ale z ta przepuszczalnoscia jest chyba tak ze musza przepuszczac jak patrzysz ze srodka ? przeciez na allegro widzialem jedna firme ktora przyciemniala piecowo za 1300zł chyba wszystkie i czołową tez mozna było ... jak siedziales w srodku to było widac wszystko jakbys nie miał przyciemnionych a z zewnątrz smoła :-D takie cos by było dobre tylko ze jadąc to chyba kazda kontorla by sie doczepiła a pokazujesz atesty itp i powinni puscic tylko ze zastanawia mnie po co zbedny stres i nerwy :-)

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 24 sie 2007, 13:51

Koledzy, jeśli autko wyjeżdża z fabryki z ciemnymi wszystkimi szybami i ma na to homologację producenta, który dostał ją od ITS-u i został dopuszczony do ruchu na terenie kraju to wszystko cacy, ale jak autko wyjeżdża ze zwykłymi szybami lub atermicznymi to żadne atesty nie pomogą. Szyba ma puszczać światło w obie strony. Przednia - minimum 85%, boczne przednie 70 albo 75% (nie pamiętam w tej chwili). Densytometr jest nieubłagany i od razu wykaże nieprawidłowości. Znajomy diagnosta kiedyś mi demonstrował to na moim poldku, w którym zmieniałem szybę i chciałem sobie dokleić pasek na górze. Wtedy pokazał mi różnicę między nową szybą, a używaną i dodatkowo co powoduje pasek. Używana szyba (12 lat) miała niecałe 70% przepuszczalności, nowa 87%, po nałożeniu paska na używaną przepuszczalność poniżej 50%, a pasek wcale nie był ciemny.

Awatar użytkownika
MorajB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 386
Rejestracja: 07 kwie 2007, 18:19

Post autor: MorajB4 » 24 sie 2007, 21:02

Jak cie złapią i mają tester i wykaże ze masz ponizej normy to nie pogadasz z nimi - po DR

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 28 lut 2008, 21:06

panowie dowiedziałem sie ostatnio ciekawej rzeczy.może dla niektórych nie będzie to nowość ale dla większości napewno.a mianowicie: przednie boczne szybki tez można przyciemnić i nikt nam nic nie zrobi tylko trzeba mieć zaświadczenie od okulisty że mamy problem z nadwrażliwością na światło. znajomy policjant ostatnio złapał gościa z przyciemnionymi wszytkimi szybami.myslał że popatrzy jak koleś zdziera folie no ale mu sie nie udało :mrgreen: koleś wyciąga zaświadczenie i nic nie można mu zrobic. oczywiście na te boczne nie dostaniemy żadnego atestu ale jak mamy zaświadczenie od lekarza to mogą nam skoczyć a jak wiadomo zaświadczenie nie trudno załatwić...

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 28 lut 2008, 21:42

hudy, Ciekawe jak to faktycznie z tym jest :-D

laki87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 25 lis 2007, 22:01
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: laki87 » 28 lut 2008, 21:55

Ja mam znajomego który miał tymczasowe zezwolenie ze moze jezdzisz bez pasów bezpieczenstwa...no i kontrola drogowa policjant juz szczesliwy ze wpadnie kasa za mandat i mowi panie kierowco a gdzie pasy... ?na to ten mowi a ja mam na to zaswiadczenie...daje mu kartke z podpisem i pieczatka lekarza... i tak czyta czyta czyta ale tu jest cos niewyraźnie napisane....na co kierowca gdzie.. ? no tu ... nie nie wyraznie tylko po łacinie..... po 10 sekundach podziekował mu i zyczył szerokosci ...hehehhe szczałem jak mi to opowiadał.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 28 lut 2008, 22:51

M@rcus pisze:hudy, Ciekawe jak to faktycznie z tym jest
historia która wam opowiedziałem z tym moim znajomym jest autentyczna. sam był w szoku bo o tym nie wiedział. on ma przyciemnione wszystkie szybki bo pracuje w tej samej firmie więc kto mu co zrobi :mrgreen: ale tak jak my mamy wyjście

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 29 lut 2008, 08:58

Guzik, ten policjant jakiś niedouczony był i tyle.
Po pierwsze przepisy wyraźnie mówią, żadnych ciemnych szyb z przodu. W odstępstwach nie ma ani słowa na temat ciemnych szyb i schorzeń narządu wzroku pozwalających na ciemne szyby. Po drugie jeśli ktoś ma stwierdzoną nadwrażliwość na światło to ma nosić specjalne okulary korekcyjne, a nie przyciemniać szyby w aucie. Po trzecie, w takim razie powinien sobie jeszcze przyciemnić szybę czołową bo co z tego, że boczne ma ciemne, światło najbardziej razi z przodu, nieprawdaż? Po czwarte wreszcie kto w takim razie wydał mu prawo jazdy, żaden lekarz po stwierdzeniu takiego schorzenia nie wyda zaświadczenia o możliwości prowadzenia pojazdów ze względu na wysokie prawdopodobieństwo oślepienia przez pojazdy jadące z przeciwka. Co jak wiecie i tak jest bardzo niebezpieczne, a w tym wypadku jeszcze bardziej bo silne oślepienie powoduje ostry ból i tym bardziej może być przyczyną tragedii.
Nie twierdzę, że Twój znajomy bajki opowiada, przedstawiam tylko to co wyczytałem w kodeksie i dowiedziałem się jak robiłem kiedyś rozszerzone badania psychotechniczne to rozmawiałem przy okazji na podobny temat. A to schorzenie nie pojawia się ot tak nagle tylko istnieje od urodzenia, a z wiekiem co najwyżej się pogłębia.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 lut 2008, 22:06

co do wydawania prawo jazdy to badania zazwyczaj robione niedokładnie. a co do wad wzroku to może ona powstać po wydaniu prawa jazdy. nie wiem czy ten mój znajomy jest niedouczony czy nie ale z tego co sie pytał innych jego kolegów z pracy to stwierdzili to samo. nie wiem jak jest z tym dokładnie bo wogóle sie tym nie interesowałem. ostatnio się o czymś takim dowiedziałem. może to sa jakies bajki a stróże prawa o tym nie wiedzą i w sumie lepiej dla nas :mrgreen: a co do schorzenia o którym mówimy to nie wiem dokładnie jak sie to nazywa ale ja osobiście mam takie schorzenie które nie jest od urodzenia a objawia sie właśnie nadwrażliwością na światło. jak świeci słońce to musze albo zakropic oczy albo chodzić w okularach przeciwsłonecznych. ale wydaje mi sie że to o czym mówimy to całkowicie różne schorzenia...

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 29 lut 2008, 22:30

hudy, <ok> ale co innego nadwrażliwość (czy też jak podejrzewam zmniejszona zdolność do akomodacji oka na zmiany natężenia światła), a co innego tzw. światłowstręt lub chroniczne zapalenie spojówek które wymuszają na chorym używanie specjalnych szkieł korekcyjnych. Jakby nie patrzył w kodeksie nie ma najmniejszej wzmianki o możliwości odstąpienia od obowiązku zachowania odpowiedniej przejrzystości szyb bocznych przednich. Tak jak np. odstępstwa od nakazu używania pasów bezpieczeństwa. Już samo to jest jednoznacznym wyznacznikiem dla policjanta, który ma prawo zatrzymać DR i skierować pojazd na badanie w stacji diagnostycznej. Przypuszczam, że takiego kierowcę też mógłby skierować na dodatkowe specjalistyczne badania lekarskie aby stwierdzić jego zdolność do prowadzenia pojazdów.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 lut 2008, 22:44

naprawde nie wiem jak to z tym jest. napisałem tylko to co znajomy mi powiedział. co do chorób wzroku to nawet mnie to nie interesuje w sumie okulistą nie jestem wiec co mi do tego ;-) ale co do tych szyb dowiem się od znajomego który jest prawnikiem.niech poszpera troche na ten temat.jak bede coś wiedział to napisze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl