Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3Q 2.3 20V 7A]wymiana rozrządu i stuki w napędzie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 28 sie 2007, 17:15

Autodata i Infotech podają: Sprawdzić stan co 30 tys. km i w razie konieczności wymienić.
Producenci (m.in. continental) pasków standardowo podają maksymalny przebieg 80 tys. km. Swojego czasu był taki numer (nie pamiętam marki auta w tej chwili), że w instrukcji eksploatacji było napisane, że wymiana paska po 120 tys. ale jak zaczęły paski strzelać po ok. 90 i serwisy musiały w ramach gwarancji robić remonty silników to zaczęli wzywać użytkowników na wymiany pasków i kolejne modele już miały maksymalny przebieg paska podany jako 80 tys.

Awatar użytkownika
zserty
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 929
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: zserty » 28 sie 2007, 20:44

Mam problem.
Po wymianie rozrządu, coś mi huczało. Z początku myślałem, że to pasek od pompy lub alternatora za mocno jest naciągnięty, jednak po oględzinach i przysłuchaniu się, stwierdziłem, że huczy spod koła na wałku. Ściągnąłem plastikową osłonę i moim oczom ukazał się ten oto widok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na tym pasku przejechałem ok.60km.
Pasek wytarł mi plastikową obudowę. Po jej ściągnięciu odpaliłem silnik i pasek zsunął się do metalowej osłony i ocierał o nią.
Co może być przyczyną, że pasek się zsuwa? Poprzedni pasek był luźny i tego nie było. Teraz jest naciągnięty, moim zdaniem tak jak powinien być, ale pasek nie chodzi w jednej płaszczyźnie.

[ Dodano: 2007-08-31, 18:58 ]
Poradziłem sobie z problem. Rolka prowadząca była lekko pod kątem. Teraz jest tak jak powinno być. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga