Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Osłona, płyta pod silnik - mocowanie

Zablokowany
van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

[B4] Osłona, płyta pod silnik - mocowanie

Post autor: van_dall » 15 paź 2011, 21:26

Witajcie.

Mam takie pytanko - w jaki sposób jest zamontowana osłona pod silnikiem? Na jakieś śruby, zatrzaski , spinki?

Jeśli na śruby, to jaki rozmiar?


Pytam, ponieważ na wiosne mechanik zdjął tą osłone, później jej nie założył. Ja tez tego nie robiłem - zawsze były inne ważniejsze sprawy. Ale teraz przed zimą sądze, że warto to założyć, zwłaszcza że mam ten element. Nie mam tylko żadnych "mocowań"

Na jutro mam załatwiony garaż z kanałem, ale chciałbym już jechać " na gotowo " żeby nie było niespodzianek że czegoś np nie mam... Jeśli jest to mocowane na śruby - to dokupię jesli powiecie mi jakie :) Z góry dzięki <piwo>
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 12:59 przez van_dall, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 16 paź 2011, 00:51

Cześć
Osłona pod silnik mocowana jest w 7 miejscach. Tak przynajmniej jest u mnie w AVANCIE.
Po bokach osłony są takie prostokątne otwory (w sumie dwa) i w nie wkłada się klipsy. Następnie zakłada się osłonę i widzimy, że te klipsy pokrywają się z otworami w nadkolach i gdy już otwory nadkoli i osłony będą w jednej osi, to wkłada się tam takie plastikowe śruby zakończone motylkiem. Jak mechanik tego nie oddał, to będzie kicha i trzeba będzie zastąpić mocowanie czymś innym, np. "trytrytkami" (plastikowe opaski zaciskowe). Kolejne mocowanie na 3 wkręty znajduje się pod sankami zawieszenia. Do sanek jest przymocowany wyprofilowany płaskownik z 3-ema otworami. Dwa po bokach, jeden na środku i tam powinny być blaszki, w które wkręca się wkręty, jak nie ma to znowu z pomocą trytrytki przyjdą :-P
Ostatnimi mocowaniami są dwie śrubki, które wystają po obu stronach podłużnic. Wkręca się tam plastikowe nakrętki.
Ogólnie to na osłonie widać otwory i można się domyślać gdzie się ją przykręca
Powodzenia życzę <ok>

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 16 paź 2011, 11:33

Dzięki :)

Przy swapie silnika uniknąłem trytytek i tylko jedna wiązka kabli jest nimi spięta - za to nadrobie przy osłonie silnika:)

(Podobno nie ma prawdziwego tuningu bez trytytek - tak mówili w OPT na tvn turbo :-D )

Wkręty to nie problem, mam sporo, coś się dobierze, opasek zaciskowych mam z 200szt.


Prosiłbym jeszcze o info, czy te plastikowe elementy (śruby itp) można gdzieś dokupić ? Bo póki co, z braku-laku zamontuje to na te opaski, ale przy najbliższej okazji jak będę miał dostep do kanału, to zrobiłbym to jak bóg przykazał.

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 16 paź 2011, 17:33

Pewnie że można te śruby dokupić. Najlepiej w serwisie, bo stosunkowo nie drogie te pierdółki, ale można też w sklepie, albo na allegro :) Dla ułatwienia dodaję zrzut z ETKI
Obrazek
Dodam, że:
nr 27 to kołek mocujący- +21A4A08051
nr 28 to podkładka - +4A0805131A
nr 29 to klip- +4A0805137A
Reszta numerów raczej widoczna <ok>

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 16 paź 2011, 17:38

Dzięki wielkie. Na chwile obecną zamontowałem na grube trytytki i trzyma się jak należy.

Jak zakupie te drobiazgi, to się zrobi jak nalezy.

LU CASH

Post autor: LU CASH » 16 paź 2011, 17:51

Drobiazgi takie kosztuja ok.10 zł za 10 szt.chyba :roll: ,kupowałem ostatnio.Sa z dużą podkładka i małą.Koszt nie duzy,ale zrobione jak należy :-)

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 16 paź 2011, 18:36

A tak się zastanawiam czy u Was Panowie w Coupe są miejsca do montażu tej płyty pod skrzynię biegów? Czy to tylko pod DIESLA robili?

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 16 paź 2011, 19:40

Gdzieś niedawno czytałem na forum, że się da. Ale nie przyglądałem się teraz czy faktycznie jest do czego to zamontować - mówię o osłonie skrzyni

Awatar użytkownika
julekF1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 876
Rejestracja: 22 mar 2009, 08:41
Lokalizacja: DKL

Post autor: julekF1 » 16 paź 2011, 20:00

misiekdzwon pisze:A tak się zastanawiam czy u Was Panowie w Coupe są miejsca do montażu tej płyty pod skrzynię biegów? Czy to tylko pod DIESLA robili?
są miejsca do montażu. Ja taką mam u siebie :mrgreen:

LU CASH

Post autor: LU CASH » 17 paź 2011, 20:53

Ja też mam
.Mocowana jest w 7- iu miejscach.

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 21 sie 2012, 12:58

:arrow: w kwestii montażowej dodam tylko, że osłona od przodu jest wsuwana pod zęby w zderzaku. Wyjątkiem jest jedynie zderzak CFL i rs2 gdzie od dołu się przykręca. Co do reszty mocowań to nadkolu osłonę mocuje się dużym kołkiem kleszczącym, który wchodzi w klips zaczepiony na osłonie. Natomiast oczko osłony zakłada się na wystający gwint w nadkolu i nakręca się plastikową nakrętkę z kołnierzem. Od spodu osłona montowana jest do stalowej ramki na której są 3 spinki na specjalne wkręty z szerokim gwintem. Warto pilnować tego oddając auto do mechanika. Mi za każdym razem nie wkręcają ich ladując albo trytytki albo blachowkręty co bardzo irytuje.

Zablokowany

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl