Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] antena

ODPOWIEDZ
Soniak87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

[B3] antena

Post autor: Soniak87 » 20 kwie 2010, 22:33

Witam mam pytanie być może głupie lub dziwne tzn mam antenę dziś przypadkiem zauważyłem iż jest ona automatyczna tzn wchodzi do czarnej skrzynki w bagażniku do której są przymocowane przewody. Moje pytanie jest takie gdzie mam jakiś przełącznik do niej??

//poprawiłem tagi
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 22:41 przez Soniak87, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TYGRYSQ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 440
Rejestracja: 05 maja 2007, 08:21
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: TYGRYSQ » 20 kwie 2010, 22:46

jezeli chodzi ci o elektrycznie wysuwana to przewod jeden powinien isc do radia.., albo ewentualnie do + po stacyjce , ta czarna skrzyneczka to nie jest czasem wzmacniacz antenowy? , idz po przewodach a dojdziesz do celu:) <ok>

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 21 kwie 2010, 01:14

Jeśli to automatyczna to powinny wychodzić trzy kable:stały +,stały -. oraz drugi + u mnie koloru zielonego który jest sterowaniem i podpięty powinien być pod radio (jeśli ma działać automatycznie) lub poprzez jakiś przełącznik do jakiegoś plusa (jeśli chcwsz decydować kiedy ma się wysunąć). Może to Ci pomoże. <ok>

Soniak87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Post autor: Soniak87 » 05 wrz 2011, 16:36

W bagażniku mam 2 przewody luzem czerwony i niebieski.
Obrazek
tutaj jeszcze czarny wychodzi
Obrazek
Obrazek
Jak to podłączyć by to działało?

Awatar użytkownika
ryju
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 382
Rejestracja: 20 wrz 2009, 09:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ryju » 05 wrz 2011, 17:11

Czerwony to +
Czarny to -
Niebieski to pewnie sterowanie do radia.

Prawdopodobnie brakuję Ci minusa no ale skoro wychodzi z anteny to nie będziesz miał problemu z podłączeniem (np do blachy).

kolczu

Post autor: kolczu » 21 wrz 2011, 17:31

ryju pisze: Niebieski to pewnie sterowanie do radia.
Zgadza się . Z kostki od radia również wychodzi niebieski i zazwyczaj podpisany jest antena. Miałem tez elektryczna tylko problemy pojawiają sie zima. Czasami sie otwiera do polowy, czasem wysuwa się cala lecz później nie chce sie wsunąć. Trzeba delikanie jej pomagac

piotrpiter

Post autor: piotrpiter » 29 wrz 2011, 20:33

niebieski z radia anntena conekt -sterowanie góra dół pusa i minusa z anteny ja podpiąłem pod radio a wszystko nowymi kablami pod bezpiecznik nr4 .jakos tak to było .antena po 1 zimie podgniła imiała kłopoty z praca góra dół .
ale po co ci antenadodatkowa skoro antemna która prawdopodobnie posiadasz orginalnie jest spox? ukryta jest w 3 pierwsdzych paskach podgrzewajacycych patrzac od góry na tylnia szybe .wzmacniacz do niej jest zamontowany na prawym tylnim ostatnim słupku pod maskownica.
dziure w błotniku zaszpachlowac i pomalowac i mozna sie cieszyc piekna linia błotnika .

kolczu

Post autor: kolczu » 16 paź 2011, 19:15

piotrpiter pisze:mozna sie cieszyc piekna linia błotnika .
Jak ładnie zaszpachluje i kolor idealnie dobierze ;)

Awatar użytkownika
brax9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:51
Lokalizacja: zDolnyśląsk/Wołów

Post autor: brax9 » 17 paź 2011, 22:15

Nie polecam tej anteny, długo się podnosi i głośno chodzi (bynajmniej moja taka była) już nie wspomnę że w zimie zamarzała i wystawał kikut brzydki i radio szumiało
---zaszpachlować <zly>

Awatar użytkownika
axell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1126
Rejestracja: 13 cze 2010, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: axell » 18 paź 2011, 06:52

brax9 pisze:Nie polecam tej anteny, długo się podnosi i głośno chodzi
Jak się o coś nie dba to tak jest, ja antenkę przynajmniej raz na miesiąc pociągnę smarem w spreyu i nic mi się z nią nie dzieje <ok>

Awatar użytkownika
brax9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:51
Lokalizacja: zDolnyśląsk/Wołów

Post autor: brax9 » 18 paź 2011, 09:06

Bez obawy dbałem o nią tak samo, tylko nie wiem co poprzednik z nią robił <uhh>
Ale pomijając to, czyż nie ładniej by wyglądał tył bez tego długiego bata z gładką klapą i błotnikami <rotfl2>

Awatar użytkownika
axell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1126
Rejestracja: 13 cze 2010, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: axell » 18 paź 2011, 14:40

brax9 pisze:Ale pomijając to, czyż nie ładniej by wyglądał tył bez tego długiego bata z gładką klapą i błotnikami <rotfl2>
Tu akurat każdy ma swój gust,mi osobiście się antenka podoba, schowana też się nieźle prezentuje jak chromy są w dobrym stanie <ok>

kolczu

Post autor: kolczu » 07 lis 2011, 15:37

Dokładnie. A to czy sie długo wysuwa czy nie to chyba nie powiino miec znaczenia bo ma spełniać ona inne zadanie łapać fale radiowe. Tylko trzeba uwazac na zime i jak sie nie zamknie do polowy trzeba jeje delikatnie pomoc (oczywiscie kiedy silniczek jej pracuje) Bo popsuc to nie sztuka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl