Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Polerka lakieru - konkrety

Awatar użytkownika
1.8s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 349
Rejestracja: 08 sty 2011, 10:19
Lokalizacja: Kamienna Góra dolśl

Post autor: 1.8s » 10 sie 2012, 01:38

Osobiscie przetestowałem wszystkie rodzaje tempo. Jechałem ręcznie i efekt był zadowalający. Usunął rysy, nabłyszczył kolor. Troszkę starłem zapuszczony lakier. Od tamtej pory stosuję łagodne mleczka (Sonax chyba) i nie narzekam.

Awatar użytkownika
DEDHI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 827
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:49
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: DEDHI » 10 sie 2012, 05:38

jak auto jest zapuszczone to polecam pastę na mokro auto Farecla G3 (średnio ścierna)... potem mozna używać delikatniejszych past. G3 używają lakiernicy po malowaniu czy odnawianiu samochodu zaraz po sprowadzeniu co by zrobić igiełkę... nie jeżdzoną okazję ;-)

Awatar użytkownika
lukasz92
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 03 cze 2010, 11:38
Lokalizacja: Kłodzko DKL

Post autor: lukasz92 » 10 sie 2012, 10:27

Polecam Farecla G3, następnie Farecla G10 i na koniec wosk Farecla Wax Top.
Efekt gwarantowany ;-)

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 10 sie 2012, 13:17

dzięki za pomoc panowie! Dzisiaj jadę zobaczyć zetorka Ganimadeusa i mamy w planie uderzyć do sklepu po pastę. Niedługo zobaczycie efekt mojej pracy :]

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 10 sie 2012, 14:05

schack, jakies 3 miechy temu odswiezalem swoj lakier, a mam czarny wiec chyba najtrudniejszy do utrzymania ze wszystkich kolorow. Nie mialem duzo rys ale np cala maska byla zmatowiona, miala taki bialy nalot i najbardziej w sumie zalezalo mi na pozbyciu sie tego nalotu. Na poczatku myslalem o oddaniu auta na polerke ale po namylse stwierdzilem ze szkoda mi kasy. Poszukalem rozwiazania na necie. Pasta G3 ma dobre opinie ale trzeba ja aplikowac maszynowo i dobrze zabezpieczyc plastyki, bo inaczej zostaja biale slady.

No wiec ja uzylem tej pasty: http://www.sonax.bialystok.pl/p,sonax_p ... 33,13.html (Sonax), kosztowala mnie w Tesco 20PLN. Efekt prac przerosl moje oczekiwania. Pasta idealnie usunela utleniona warstwe lakieru, maska jest teraz super czarna. Drobniejsze rysy takze da sie nia usunac. Podczas polerowania czujesz pod szmatka taki jakby drobny piasek, ktory usuwa stara warstwe lakieru. Wazne zeby polerowac z wyczuciem bo latwo przesadzic i porysowac lakier. Kwestia krotkiego treningu. Bardzo wazne jest abys czesto zmienial szmatke (np. bawelniana) poniewaz bardzo zle poleruje sie ta pasta jak juz masz jej pelno na scierce.

Takze nakladasz troche pasty na lakier, polerujesz az przestaniesz czuc ten piasek pod scierka, nakladasz nowa porcje pasty, swieza szmatka, itd. Nie musisz polerowac tej pasty az do super czystego lakieru, moze po niej zostac taki bialy wyschniety proszek. Nastepnie na taka powierzchnie nakladasz dowolny wosk, moze byc nawet ten K2 za 15PLN co polecal jasiu, sam go stosowalem i tym woskiem polerujesz az lakier zacznie sie swiecic jak psu jaja. Efekt koncowy bomba. Kolor znowu zrobil sie czarny, w masce moglem ogladac szpaki co siedzialy na drzewie jakies 5m nad autem. Tak sie sklada ze polerke robilem na dzien przed impreza w domu, wiec jak sie goscie zjechali swoimi autami (duzo nowszymi niz moje) to az mi sie smiac chcialo jak im kapala slina na widok mojego lakieru, widac bylo efekty ... bo calosc zajela mi prawie 6h recznego polerowania. Takze warto sprobowac bo za 35PLN mozesz miec super efekt.

lascik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 26 lip 2011, 09:41

Post autor: lascik » 10 sie 2012, 20:15

To co ci podawałem powinno sobie poradzić z ryskami. U mnie po zdjęciu emblematów na klapie została taśma dwustronna, to normalnie zdrapałem śrubokrętem. A po tym mleczu nie ma ani śladu po nich, teraz siedzą odnowione znaczki i jest pięknie ;-) Jeszcze mój lakier był w tym roku strasznie zapuszczony aż był żółty a jest biały i po polerce nie można było dłużej spojrzeć na niego w słońcu bo dawało po oczach. <ok>

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 11 sie 2012, 02:52

lascik, ten balsam chyba delikatniejszy dla lakieru od tych wszystkich past polerskich, prawda?

lascik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 26 lip 2011, 09:41

Post autor: lascik » 11 sie 2012, 08:23

Raczej tak. Używam tego balsamu od paru lat i na starego poloneza podziałało i pewnie dzięki temu kupiec się znalazł ;d

Awatar użytkownika
PI7er
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 724
Rejestracja: 18 wrz 2009, 10:40
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PI7er » 11 sie 2012, 09:25

A ja polecam produkty 3M, nie umywaja sie do przestazalej technologicznie Farecli :)

Mleczka 3M nie naleza do tanich ale sa bardzo wydajne i pracuja na sucho bez dodatku wody przez co nie pozostawiaja balaganu na reszcie auta i a przedewszystkim uszczelkach i plastikach.

Sprzedawane sa zazwyczaj w opakowaniach 1kg i koszt takiego pakowania to ok 100-120zl.

Aby dobrze zrobic atko trzeba zakupic przynajmniej 3 opakowania (ziarnistosci).
Na czarnym aucie 0 refleksów :)

Opakowanie 1KG w zupelnsoci wystarczy na kilkanascie/kilkadziesiat aut.
Warto sie zlozyc w kilka osób i zakupic :mrgreen:

Kazdy mi wmawia ze cale auto bylo lakierowanew, nawet lakiernicy w ASO, musialem im udowadniac miernikiem grubosci lakieru ze to oryginal 20 letni :)
NA stacjach tez czesto slysze "ladne audi, widac cale swiezo lakierowane" moja odpowiedz zawsze, tak 20 lat temu :)

Obrazek

jaś-u
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:36
Lokalizacja: KTA

Post autor: jaś-u » 11 sie 2012, 14:16

schack pisze:A przed użyciem tej pasty czyścisz czymś lakier?
z reguły myję auto na myjni, ale przed polerką wiaderko, gąbka i moje ręce :-P jest dokładniej ;-) potem wycieram do sucha i znowu rączkami nakładam pastę.

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 11 sie 2012, 14:28

Potwornie boję się, żeby nie zniszczyć lakieru dlatego nie mogę dalej zdecydować się jaką pastę kupić.

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 11 sie 2012, 21:01

schack pisze:Potwornie boję się, żeby nie zniszczyć lakieru dlatego nie mogę dalej zdecydować się jaką pastę kupić.
przy recznym polerowaniu to chyba trudne, nie wazne co wybierzesz z tych polecanych past, zrob probe gdzies na dole drzwi albo w jakiejs wnece i juz bedziesz wiedzial jak mocno pocierac zeby sie nie zapalilo :mrgreen:

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 11 sie 2012, 21:41

A mam jeszcze jedno pytanie bo myślałem dużo o tym i byłem u Ganiego po czym razem stwierdziliśmy, że mój lakier nie jest wcale w złym stanie. Jak kupie sam wosk i go ładnie ręcznie wywoskuję to będzie to coś da? Nabłyszczy go choć trochę?

Awatar użytkownika
Ganimadeus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 726
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ganimadeus » 11 sie 2012, 22:06

Da radę pojedziemy na myjkę umyje się go dobrze jeszcze spłucze z wodą nabłyszczającą do tego wosk potem i będzie miodzio.

Ja bym chciał mieć na zew. w takim stanie jak ty masz chłopie ;]

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 11 sie 2012, 22:33

To kupię wosk, na myjce go umyjemy a potem nawoskuję i opór :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl