Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Schodzące zabezpieczenie z progów, czym uzupełnić ?

ODPOWIEDZ
szymmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 03 mar 2012, 15:23

[80 B4] Schodzące zabezpieczenie z progów, czym uzupełnić ?

Post autor: szymmek » 08 paź 2012, 14:05

Witam, mam pytanie schodzi u mnie zabezpieczenie progów, zwłaszcza w miejscach gdzie wkłada się lewarek, to zabezpieczenie (jakby warstwa gumy) zadziera się , zabezpieczałem już to farbą antykorozyjną ale chciałbym to czymś uzupełnić, myślałem nad masą uszczelniająca bolla i na to chlorokauczuk, mam jeszcze drugie pytanie, moje progi nie mają już tak żywego czarnego koloru, czy można je jakoś odnowić, chodzi mi o to żeby nadać im czarny kolor, mam gumowe listwy na drzwiach i są one ładnie czarne a progi są bardziej siwe jakby nieco spłowiałe

arowp

Post autor: arowp » 08 paź 2012, 16:00

walnij środek do konserwacji /masę bitumiczna tak jak mówisz z bola i wystarczy ona jest czarna powinno pomóc na dwa twoje problemy ewentualnie zawsze można prysnąć czarnym sprayem na to jak byś chciał będzie dobrze

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 08 paź 2012, 18:46

Progi zrób czarnym matowym sprayem na to ze 2 warstwy bezbarwnego ja tak mam, można nawet karcherem myć i dalej jest ładny czarny kolor nic nie odłazi, listwy na drzwiach też tak można zrobić. A to co odłazi to masa konserwujaca Boll.

szymmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 03 mar 2012, 15:23

Post autor: szymmek » 08 paź 2012, 19:24

dawałeś podkład pod lakier ? masz może fotki ?

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 08 paź 2012, 19:39

Podkładu nie dawałem. Pomalowałem najpierw tym barankiem bolla a później normalnie sprayami motipa bo dobra firma. Jak odtłuścisz i zmatowisz to nie odpadnie.

Foto takie mam, malowane progi zderzaki i listwy:
Obrazek

szymmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 03 mar 2012, 15:23

Post autor: szymmek » 08 paź 2012, 19:50

Motipa znam sam tym nakładki na zderzakach malowałem, myślę nad tym czy nie pociągnąć z wałka chlorokauczukiem, bo chce jednak zrobić dól masą uszczelniając z bolla, ona jest siwa i potem dam czarny chlorokauczuk, bo ponoć ta masa uszczelniająca jest lepsza niż ten środek do konserwacji, a lakierek czym pociągnełeś ze się tak świeci ?

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 08 paź 2012, 20:16

Lakier jest stary niepolerowany, jedynie moze mnie tu ludzie zjadą bo używają jakiś Meguiarsów itd ale naszym poczciwym Plastmalem - robi się lustro i bardzo długo trzyma a używałem głownie Sonaxa i Turtle Waxa i do Plastmala nie mają startu wg. mnie.

Co do baranka Bolla to ja mam całe podwozie tym zrobione i po 2 latach nic nie odpadło także też polecam ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl