Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[90/B3] Podobny lakier do LY9Z

ODPOWIEDZ
Sadu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[90/B3] Podobny lakier do LY9Z

Post autor: Sadu » 14 sty 2013, 07:53

Witam klubowiczow :)
Po malej przygodzie mam wgnieciony przedni lewy blotnik z czego sie zorientowalem to kolor LY9Z wystepowal tylko w 90tce w wersji Sport :(
dosc chyba zadka sprawa z powodu cienkich liste odbojowych.
teraz co radzicie koledzy ?
klepac element i malowac ?
czy kupic blotnik z B3 podobnego koloru np. jakis czarny i pomalowac bo bezbarwnym (klarem) duzo bedzie odbiegał od kolory Ly9Z ?

czym roznia sie blotniki od audi 90 a 80 w coupe :> ?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 21:39 przez Sadu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kamuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 359
Rejestracja: 19 maja 2011, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Kamuś » 15 sty 2013, 22:14

LY9Z występował też w B4 - sam mam taki. Jest to czarna perła. Jak pewnie sam zauważyłeś w pełnym słońcu czarny przechodzi w delikatny fiolet/niebieski. Po prostu ładnie mieni się w słońcu. Z tego też względu nie radzę zakładać elementu w innym odcieniu czerni. O ile w cieniu, czy o zmierzchu różnica będzie mało widoczna, o tyle w słońcu będzie się to bardzo rzucało w oczy. Wiem coś o tym, bo zakładałem lotkę od Competition koloru LZ9U. Niby też czerń. Ale w słońcu tragicznie się odróżniało. Bez lakierowania się nie obeszło.

Jeśli Twój błotnik nie jest mocno sfatygowany, to może da się go odratować i pomalować, a jak nie, to kup drugi i w kolor go.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 15 sty 2013, 22:54

Sadu pisze:Witam klubowiczow :)
Po malej przygodzie mam wgnieciony przedni lewy blotnik z czego sie zorientowalem to kolor LY9Z wystepowal tylko w 90tce w wersji Sport :(
Z początku w Sportach występował lakier LY9Y, który w słońcu nie jest zupełnie podobny.
Sadu pisze:teraz co radzicie koledzy ?
klepac element i malowac ?
Kup błotnik z B3 w jaknajlepszym stanie, bez znaczenia czy to 80 czy 90 i daj go do malowania. Nie ma co się bawić w szukanie błotnika, bo i tak nawet jak lakier będzie odyginalny to i tak nie kupisz w idealnym stanie.
Sadu pisze:czy kupic blotnik z B3 podobnego koloru np. jakis czarny i pomalowac bo bezbarwnym (klarem) duzo bedzie odbiegał od kolory Ly9Z ?
Niezła fuszera, a nie robota :roll:
Sadu pisze:czym roznia sie blotniki od audi 90 a 80 w coupe :> ?
A co to jest Audi 80 Coupe ? Nigdy jeszcze takiego nie widziałem :-( Wiem jedynie, że błotniki z Audi Coupe pasują do B3 tylko, że zupełnie inaczej wyglądają, nadkola są szersze i większe, a także przetłoczenie na listwę jest zupełnei inne. Po prostu albo zmieniać błotniki parami albo wcale, ale to już lepiej zmienic na błotniki z B4, ponieważ mają takie samo przetloczenie na listwę jak w B3 ;-)

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 16 sty 2013, 20:40

Sadu pisze:LY9Z
ten kolor wychodzil w kazdej 80tce pod warunkiem, ze klient sobie taki wybral. w moim miescie byly trzy takie b3, jedna sie spalila(sport), druga trzymam pod blokiem(golas 1.8), a trzecia ma moj znajomy(golas 1.8)... :lol: kolor wchodzi na ostro z mieszalnikow dupont-a ale lakierowalem tez jedno oooo shitem z lesonala i bylo okej ale mniejsze ziarno mial w sobie ;-)

Sadu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Sadu » 16 sty 2013, 21:18

Błotniki i nadkola z B4ki odpadaja nie chce zeby autko straciło na linii nadwozia :-D
dzisiaj zakupilem u mnie w okolicy srerny błotniczek w bardzo dobrym stanie wraz z nadkolem za 50zł :-)
jutro element idzie do lakiernika <ok>
Pozniej juz tylko zamontowac i przekleic listwe boczna bo w B3 jest gruba a w sporcie 90tce cieńka. stary błotniczek zostawie i kiedys cosik pomysle nad nim :mrgreen:

[ Dodano: 2013-01-16, 21:20 ]
Audi Sport pisze:
Sadu pisze:Witam klubowiczow :)
Po malej przygodzie mam wgnieciony przedni lewy blotnik z czego sie zorientowalem to kolor LY9Z wystepowal tylko w 90tce w wersji Sport :(
Z początku w Sportach występował lakier LY9Y, który w słońcu nie jest zupełnie podobny.
Sadu pisze:teraz co radzicie koledzy ?
klepac element i malowac ?
Kup błotnik z B3 w jaknajlepszym stanie, bez znaczenia czy to 80 czy 90 i daj go do malowania. Nie ma co się bawić w szukanie błotnika, bo i tak nawet jak lakier będzie odyginalny to i tak nie kupisz w idealnym stanie.
Sadu pisze:czy kupic blotnik z B3 podobnego koloru np. jakis czarny i pomalowac bo bezbarwnym (klarem) duzo bedzie odbiegał od kolory Ly9Z ?
Niezła fuszera, a nie robota :roll:
Sadu pisze:czym roznia sie blotniki od audi 90 a 80 w coupe :> ?
A co to jest Audi 80 Coupe ? Nigdy jeszcze takiego nie widziałem :-( Wiem jedynie, że błotniki z Audi Coupe pasują do B3 tylko, że zupełnie inaczej wyglądają, nadkola są szersze i większe, a także przetłoczenie na listwę jest zupełnei inne. Po prostu albo zmieniać błotniki parami albo wcale, ale to już lepiej zmienic na błotniki z B4, ponieważ mają takie samo przetloczenie na listwę jak w B3 ;-)
sorki pomyłka coupe to coupe , jakos sie rozbrykałem :-D

Awatar użytkownika
Kamuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 359
Rejestracja: 19 maja 2011, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Kamuś » 17 sty 2013, 12:45

keczy pisze:kolor wchodzi na ostro
mówisz, że nie trzeba cieniować sąsiednich elementów? Nie będzie się bardzo odróżniał? Pytam, bo na wiosnę do lakierowania oddam błotnik i nie wiem, jak sobie zażyczyć. Lotkę miałem lakierowaną, ale przy niej tak bardzo nie widać, natomiast co do błotnika mam obawy.

Sadu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Sadu » 17 sty 2013, 15:58

Kamuś pisze:
keczy pisze:kolor wchodzi na ostro
mówisz, że nie trzeba cieniować sąsiednich elementów? Nie będzie się bardzo odróżniał? Pytam, bo na wiosnę do lakierowania oddam błotnik i nie wiem, jak sobie zażyczyć. Lotkę miałem lakierowaną, ale przy niej tak bardzo nie widać, natomiast co do błotnika mam obawy.
Ściągamy klapkę wlewu paliwa dajemy element i klapeczkę lakiernikowi a on już sobie zleci namieszanie pod kolorek

Awatar użytkownika
Kamuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 359
Rejestracja: 19 maja 2011, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Kamuś » 17 sty 2013, 18:56

Sadu pisze:
Kamuś pisze:
keczy pisze:kolor wchodzi na ostro
mówisz, że nie trzeba cieniować sąsiednich elementów? Nie będzie się bardzo odróżniał? Pytam, bo na wiosnę do lakierowania oddam błotnik i nie wiem, jak sobie zażyczyć. Lotkę miałem lakierowaną, ale przy niej tak bardzo nie widać, natomiast co do błotnika mam obawy.
Ściągamy klapkę wlewu paliwa dajemy element i klapeczkę lakiernikowi a on już sobie zleci namieszanie pod kolorek
Jeśli się jedzie do zakładu płaci $$$ to może i tak, ale jeśli ma się znajomego lakiernika, który po godzinach może zrobić to po znajomości, to nie. W mojej gestii leży dorobienie lakieru i powiedzenie mu co ma zrobić. I właśnie nie wiem, czy na ostro nie będzie się bardzo rzucało w oczy... Chociaż prawda jest taka, że mnóstwo lakierników nawet srebrny metalik wali na ostro, który jest kolorem paskudnym do dobrania.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 17 sty 2013, 19:09

Kamuś, co bylo lakierowane w moim sporcie? :->


Obrazek

baza dupont poleciana z kodu i klapki. ziarno w bazie identyczne jak w ori lakierze, na blotnik pojdzie Ci jakies 200-250ml gotowej bazy, a koszt za 100ml w dp ok 28pln i na pewno nie bedzie zadnej roznicy ;-)

Sadu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Sadu » 23 kwie 2013, 18:51

Błotnik wymieniony na używke malowany polecaną baza Dupont <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl