Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 Coupe] Problem z wodą w bagażniku...

ODPOWIEDZ
HBArt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 106
Rejestracja: 06 sty 2011, 15:13
Lokalizacja: Cieszyn/Śląskie

[B3 Coupe] Problem z wodą w bagażniku...

Post autor: HBArt » 30 paź 2011, 11:35

Witam wszystkim,
Mam taki mały problem z moją Coupetką, otóż w bagażniku zbiera mi się woda, rozebrałem cały bagażnik i wiem że woda leje się przez śruby mocujące czarną listwę nad lampami oraz z prawej strony gdzieś jeszcze przez lampe, i tutaj zaczyna się problem, czytałem w innych postach że lampy są przyklejane..
Mam co do tego kilka pytań:
- lampy są tylko przyklejane czy przykręcane również?
- na jakim silikonie, kleju czy czymś innym przymocować lampy po uszczelnieniu?
- czym najlepiej uszczelnić miejsca śrub?
- kiedy już mam ściągniety prawie cały tylni pas, czy warto zwrócić jeszcze na coś uwagę?
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Męczy mnie to bo n tapicerce pojawiły się zacieki i przed zimą chciałbym ten problem już usunąć.. :-/

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 31 paź 2011, 21:26

HBArt pisze:- lampy są tylko przyklejane czy przykręcane również?
są przykręcane i mają uszczelki w formie kleju (coś jak do szyb)-dostępny w ASO
HBArt pisze:- na jakim silikonie, kleju czy czymś innym przymocować lampy po uszczelnieniu?
po mojwmu zwykły uszczelniacz do kupna w motoryzacyjnym

Awatar użytkownika
taxidriver
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2007, 03:33
Lokalizacja: LDZ/Gdansk

Post autor: taxidriver » 29 lis 2011, 04:43

HBArt - gumowa uszczelka tylnej klapy. Myślę, że to jest głównym powodem nieszczelności i przeciekania wody w Twoim aucie.

LU CASH

Post autor: LU CASH » 04 gru 2011, 12:54

Uszczelka,lampy też(uzyj uszczelniacza dekarskiego -17 zł ), i zobacz czy masz zaślepki na spodzie bagaznika(tu gdzie zapas i zbiorniczek spryskiwaczy).Jak to ogarniesz bedzie OK .

Powodzenia

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1935
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 04 gru 2011, 13:24

Polecam użyć czarnego silikonu do klejenia np. akwarium - o tyle jest lepszy od kleju, że trzyma szczelność a przy ewentualnym kolejnym demontażu nie będzie odchodził z lakierem.

Sprawdź też czy masz dolne korki w podłodze. Mają specjalne dziurki, które upuszczają wodę z bagażnika a w druga stronę już nie. U mnie po zakupie ich nie było i miałem kałużę w miejscu zapasówki. Po ich założeniu...susza :D

HBArt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 106
Rejestracja: 06 sty 2011, 15:13
Lokalizacja: Cieszyn/Śląskie

Post autor: HBArt » 08 gru 2011, 20:06

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedź, na razie problemy ustały, rozebrałem co nieco ale bałem się odrywać całe lampy, uszczelniłem miejsca w tej masie co łączy lampe z karoseria (było kilka ubytków) oraz ciekło na pewno przez śruby trzymające górną listwe, kilka nowych kawalków taśmy uszczelniającej na dziury w które dopiero później wkręcilem śruby i na razie jest ok, zobaczymy przy większych ulewach...
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi... na wiosne Coupetka prawdopodobnie pójdzie do malowania więc i tak wszystko będzie rozbierane =)

slugs
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 925
Rejestracja: 24 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: [B3 Coupe] Problem z wodą w bagażniku...

Post autor: slugs » 03 lut 2013, 21:10

HBArt pisze:Witam wszystkim,
Mam taki mały problem z moją Coupetką, otóż w bagażniku zbiera mi się woda, rozebrałem cały bagażnik i wiem że woda leje się przez śruby mocujące czarną listwę nad lampami
Odgrzeję kotleta. Wymieniałem tą listwę wczoraj u siebie, jednak po ponownym przykręceniu lewej skrajnej śruby przecieka przez nią woda. To musi być jej wina, lampy są szczelne.
Ogarnął ktoś jakoś sensownie ten temat? Bo nie mam ochoty zaślepiać tego silikonem...

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 04 lut 2013, 08:54

slugs pisze:To musi być jej wina, lampy są szczelne.
Jak nie chcesz silikonu to wytnij jakąś uszczelkę bo nic innego nie da się zrobić. Otwór pod śrubę się wyrobił

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 04 lut 2013, 11:13

Przy odpowiednim wypełnieniu rantów lamp dobrą uszczelką(najlepiej tą oryginalną) wszytko będzie szczelne.

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 04 lut 2013, 14:43

slugs, ja tam tez nie bralem tego na silikon.Mi pomogla uszczelka od drzwi technicznych.jest gruba( ok 1-2 cm) samoprzylepna z jednej strony wiec zrobilem to na ta uszczelkę.od silikonu bedzie rdxzewiec buda,a kolega jak raz skleil na poliuretan czy jakis pochodny klej to połamał lampe przy demontazu.Uszczelke kupilem W castoramie.Za 5m placilem 50 zl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl